На острові в Балтійському морі знайдено скарби легендарного короля вікінгів

Дзеркало Тижня 2
На острові в Балтійському морі знайдено скарби легендарного короля вікінгів

Скарби належали Харальду І Синьозубому.

13-річний хлопчик Лука Малашниченко і його вчитель виявили на острові Рюге в Балтійському морі скарби, які належали королю вікінгів Харальду І Синьозубому, повідомляє Science Alert.

Виявлений скарб складався з 600 срібних монет, намист, перлів, браслетів і перснів.

У січні волонтери за допомогою металодетекторів виявили незвичайний предмет, який пізніше виявився срібною монетою, що належала торговому місту данських вікінгів Хедебю, що знаходилося в німецькому районі Шлезвіг-Фленсбург.

Дослідники попросили волонтерів не розкривати нікому місце знахідки. У наступні місяці вони досліджували ділянку площею близько 400 квадратних метрів і знайшли скарби.

На думку вчених, вони належали королю Харальду Синьозубому, який приніс християнство в Данію. В кінці правління Харальда його син Свен Вилобородий підняв повстання проти свого батька, в результаті чого той був змушений тікати в Померанію — північно-східну частину Німеччини біля Балтійського моря. Харальд помер приблизно через рік після втечі.

Читайте також: Археологи виявили в Африці безліч стародавніх текстів

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили в Ізраїлі глиняний черепок 2700-річної давності, на якому видно печатку царя Єзекії, який правив Іудеєю у VIII столітті до н. е. Згідно Біблії, Єзекія зійшов на іудейський престол на третій рік правління ізраїльського царя Осії, тобто у 727 році до н. е., коли йому було 25 років. Єзекія правив Іудеєю протягом 29 років.

За матеріалами: DT.UA /
Залишайтеся в курсі останніх подій! Підписуйтесь на наш канал в Telegram