Коломойський: Поїхати сьогодні в Україну було б украй необдумано – мало що в голову прийде Нацбанку або "ПриватБанку"

Гордон
Коломойський: Поїхати сьогодні в Україну було б украй необдумано – мало що в голову прийде Нацбанку або

Бізнесмен, колишній співвласник "ПриватБанку" Ігор Коломойський, який уже вісім місяців перебуває у Швейцарії, заявив в інтерв'ю "Радіо Свобода", що з його боку було б необдумано зараз їхати в Україну.

"Я в принципі живу за кордоном – а не живу в Україні і потім її залишаю. Я живу в Женеві, у Швейцарії, тут прописаний. У мене тут адреса зареєстрована, я стою на обліку в українському консульстві у Швейцарії. Тому говорити, що я залишив Україну, було б неправильно, бо якщо покинув, то я її покинув у 2001 році. А в Україну я приїжджаю: іноді надовго, іноді ненадовго. Ну, на тиждень – у відрядження, скажімо так. Це триває десь із 2001–2002 року. У мене у 2001 році дочка виїхала вчитися до Швейцарії. Тобто з цього моменту почалася "повзуча еміграція на Захід". У гіршому випадку, я перебуваю між Україною і Швейцарією", – заявив Коломойський.

Бізнесмен погодився з коментарем журналіста, що до нього наразі мають претензії Національний банк України і Міністерство фінансів як до колишнього співвласника "ПриватБанку".

"Вони мають до мене, напевно, претензії. Поїхати сьогодні в Україну було б украй необдумано: мало що в голову прийде Нацбанку або "ПриватБанку". Вони подадуть у суд, наприклад, і скажуть, що я їм заборгував мільйон гривень – і я приїхати зможу, а виїхати вже ні. Тисячі боржників – я чув, їм закривають виїзд. Ну і кому потрібні ці стреси?.. Тобто це форма тактичної боротьби – закрити мене в Україні, щоб я там сидів. Там же складніше працювати: спочатку ти не виїдеш, а потім тебе почнуть викликати на допити. Я тут у Женеві як чесна людина ходжу на допити Генпрокуратури чи НАБУ – коли вони приїжджають, я співпрацюю зі слідством", – продовжив Коломойський.

Він додав, що з осені минулого року Генеральна прокуратура України та Національне антикорупційне бюро провели з ним три чи чотири допити.

"І ще планується кілька... Так, і ГПУ, і НАБУ. Практично всі були по "ПриватБанку": то в одних справах, то в інших", – сказав бізнесмен.

За його словами, правоохоронні органи України не мають до нього претензій, а допитують як свідка.

"Я не хочу коментувати перебіг слідства – є таємниця слідства, подробиці нерозголошення. Запитують, як було, – я говорю всю правду, як було насправді", – заявив Коломойський.

21 грудня 2016 року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб підписав договір про продаж 100% акцій "ПриватБанку" Міністерству фінансів України. За пропозицією Нацбанку й акціонерів "ПриватБанку", найбільшими з яких на той момент були Коломойський і бізнесмен Геннадій Боголюбов, фінустанову було націоналізовано.

НБУ в липні 2017 року опублікував звіт фінансового аудиту "ПриватБанку", проведений компанією Ernst & Young, згідно з яким напередодні націоналізації банк був фінансовою пірамідою.

Після цього екс-власники банку, а також пов'язані з ними офшори та фізичні особи почали подавати десятки позовів в українські суди, у яких оскаржують процедуру націоналізації і вимагають компенсацій за пов'язані з нею фінансові втрати.

16 січня НБУ заявив, що, згідно з розслідуванням компанії Kroll, до націоналізації "ПриватБанк" був об'єктом масштабного шахрайства, яке призвело до збитків мінімум у розмірі $5,5 млрд.