Світовий банк: найгірше зростання у країни-агресора та Білорусі.

Сьогодні Світовий банк зробив доповідь щодо прогнозу економіки країн Європи та Центральної Азії.

Для економіки країни-агресора перспективи не втішні, адже у найближчі роки економіка Російської Федерації буде рости майже вдвічі повільніше, порівнюючи з середніми світовими показниками, і втричі повільніше країн, що розвиваються. Згідно з прогнозом, це далеко не всі економічні проблеми майбутнього, адже країна-агресор зіткнеться з подальшим відтоком іноземного бізнесу і продовжить втрачати частку в глобальному ВВП.

Для України Світовий банк також зробив прогноз, але позитивний.

Оцінка ВВП РФ

За оцінкою Світового банку, у 2019 році зростання ВВП російської економіки сповільниться більш ніж удвічі — до 1%.

Такий показник погіршився на 0,2 п.п., порівнюючи з тим, що Світовий банк прогнозував у квітні 2019 року, і на 0,5 п.п. нижче прогнозу, опублікованого в грудні 2018 року.

Прогноз Світового банку російського ВВП на 2020 рік знижений з 1,8% до 1,7%, а на 2021-й прогноз залишився без змін – 1,8%.

Анонсовані урядом країни-агресора заходи прискорення економіки до світових темпів, з траєкторією зростання у 3 відсотків ВВП з 2021 року — залишаються лише на папері, вважають експерти Світового банку.

Акумулятивним підсумком за найближчі три роки російський ВВП додасть 4,5% – в 1,7 раза менше, ніж світова економіка в цілому, яка, згідно з прогнозом, зросте на 2,5% у 2019 році, стільки ж — в наступному 2020 році, а у 2021 році – 2,6% (сумарно – 7,7%).

Оцінка в контексті світової економіки

Серед 24 країн Європи й Центральної Азії повільніше російської зростатиме лише економіка Білорусії — на 4% за три роки, порахували експерти Світового банку. Казахстан і Польща обженуть РФ у 2,5 раза, Грузія — втричі, Вірменія — в 3,5 раза.

Відставання від країн, що розвиваються буде майже триразовим: економіки Emerging markets зростатимуть на 3,7% у 2019 році, на 4,2% – у 2020 році, а до 2021-го прискоряться до 4,4% (в сумі показник ВВП складає – 12,8%).

Світовий банк зазначає, що з країни-агресора продовжиться відтік прямих іноземних інвестицій: від згортання іноземного бізнесу економіка втратить 0,1% ВВП у 2019 році й ще по 0,5% ВВП у 2020-2021 роках.

Таблиця 1 – Прогноз ВВП країн Європи та Центральної Азії

Джерело: Світовий банк

Варто зазначити, що для України прогноз оптимістичний. Як зазначено в таблиці, зростання української економіки у поточному році буде в межах 3,4%, в наступному 2020 році – 3,7%, і у 2021 році зростання прогнозую Світовий банк не менше 4,2%.

Подальші перспективи економіки РФ

Перспективи економіки РФ продовжують погіршувати міжнародні економічні санкції, констатують експерти Світового банку, додаючи, що зберігається ризик нових обмежень, якщо відбудеться ескалація конфлікту на сході України або в Сирії.

Анонсовані урядом РФ проєкти по розвитку інфраструктури, а також пом’якшення монетарної політики Центробанку Росії допоможуть дещо прискорити ВВП в найближчі два роки, але не розв’яжуть накопичених структурних проблем: приватні інвестиції залишаються слабкими, рівень конкуренції — низьким, а демографічні проблеми у вигляді природного спаду населення лише зростають.

Економіку країни-агресора рухає лише нафтовий сектор пов’язаний угодою ОПЕК +, яка не дозволяє нафтовикам нарощувати видобуток. Додатковим ударом по експорту було забруднення хлором трубопроводу «Дружба», що призвело до перебоїв у видобутку енергоносіїв, констатують аналітики Світового банку.

Споживчий сектор тим часом продовжує страждати від падіння доходів населення, яке у другому кварталі 2019 упало ще 1,3%.

«Значно слабкіше, ніж очікувалося, зростання в Росії потенційно може поширитися на Центральну і Східну Європу, а також Кавказ — регіони, які підтримують тісні торговельні й фінансові зв’язки з РФ», – резюмують експерти Світового банку.

Автор: Діденко Сергій

загрузка...

Новини по темі

ВООЗ попереджає про нову хвилю пандемії коронавірусу в будь-який час.

У Всесвітній організації охорони здоров'я заявили, що зараз ми перебуваємо у самому центрі першої хвилі у всьому світі

1

Різко погіршився: Джонсон розкрив тривожні наслідки коронавірусної хвороби.

Прем'єр Британії зіткнувся з проблемою

2 1

Три роки тому фармкомпанії відмовили Єврокомісії у розробці вакцини від коронавірусів.

Можливо, спалаху COVID-19 можна було б уникнути

1 1

Світ перебуває на середині першої хвилі пандемії коронавірусу. ВООЗ Раян.

Країни, де кількість випадків COVID-19 зменшується, можуть зіткнутися з новим піком захворюваності, якщо вони занадто рано скасують обмежувальні заходи.

1

Світ перебуває в середині першої хвилі пандемії коронавірусу. ВООЗ Раян.

Країни, де кількість випадків COVID-19 зменшується, можуть зіткнутися з новим піком захворюваності, якщо вони занадто рано скасують обмежувальні заходи.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie