На Банковій розмірковують над обмеженням доступу журналістів до Зеленського.

В ОП планують створити журналістський пул для президента. Медіа, які до нього не потраплять, пропонують задовольнятися спілкуванням з керівництвом президентського офісу.

В Офісі президента розглядають можливість формування журналістського пулу для президента Володимира Зеленського, повідомив заступник керівника ОП Кирило Тимошенко. Передбачається, що до пулу увійдуть 20-25 журналістів, які зможуть ставити запитання президенту на пресконференціях.

"Думаю, нам необхідний пул журналістів, які ходять на пресконференції або брифінги. В ньому має бути 20-25 представників ЗМІ", - розповів Тимошенко в інтерв'ю виданню "Вести", опублікованому в понеділок, 1 червня.

Заступник голови ОП послався на досвід "різних країн Європи і США" і висловив упевненість, що розмова президента з вузьким колом журналістів буде "предметною і продуктивною". При цьому Тимошенко констатував, що журналістська спільнота буде не в захваті від такої ініціативи.

"Це ідея, про яку я зараз кажу. Подивимося на реакцію журналістської спільноти. Розуміємо, що буде багато незадоволених. Але це найбільш продуктивна і робоча схема. Щоб прийшли 25 акредитованих журналістів отримали 25 відповідей", - зазначив він.

За словами Тимошенкп, попередній досвід спілкування Зеленського з пресою перетворився на "процес обміну думками з президентом, самоствердження, світські бесіди".

Журналістський пул вже був у експрезидента Віктора Януковича, засудженого за держзраду. До пулу входили представники телеканалів "Інтер", ICTV, "1+1", "Україна" та державного "Першого національного". Три з них ("Інтер", "Україна" та "Перший національний") уникали будь-якої критики президента і відгукувалися про нього лише позитивно. Також до пулу Януковича входили кореспонденти українських "дочок" російських медіа ("Комсомольская правда в Украине", "Известия в Украине" тощо), "Сегодня" олігарха Ріната Ахметова та інших видань, власники яких демонстрували лояльність президенту. Журналісти супроводжували Януковича під час міжнародних поїздок. Їх перельоти оплачувалися коштами платників податків. За кордоном, а також на пресконференціях в Україні вони ставили президенту тільки "зручні" запитання, а у виданнях і телеканалах виходили компліментарні матеріали про Януковича і членів його команди і критичні – про опонентів "Партії регіонів". Таким чином, Януковича поступово занурювали в інформаційну "теплу ванну".

Читайте також: "Directed by Robert b Weide після безлічі відповідей": соцмережі про пресконференцію Зеленського

Влітку минулого року на Банковій обіцяли провести прес-конференцію за підсумками 100 днів президентства Володимира Зеленського, але потім відмовилися він неї на користь компліментарного фільму "100 днів президента Зеленського".

Згодом Зеленський "реабілітувався", провівши 14-годинний прес-марафон і поспілкувавшись з трьома сотнями журналістів.

Прес-конференції за підсумками року на посаді президента передував фільм "Рік президента Зеленського", витриманий в такому ж ключі.

20 травня прес-конференція відбулася в Маріїнському парку, Зеленський протягом трьох годин відповідав на запитання журналістів. Потрібно відзначити, що президент став краще володіти українською мовою, лаконічніше відповідати на питання (і ухилятися від прямих відповідей на них). Але йому досі складно контролювати емоції. ZN.UA зібрало основні тези заяв Зеленського.

Новини по темі

Зеленский должен выбрать свою судьбу – Пионтковский.

Чтобы предотвратить ползучую инкорпорацию Украины в Орду по сталинской методичке 1939 года, руководителям страны необходимо предпринять следующие очевидные шаги

1

Віце-прем'єра з промисловості та ОПК можуть обрати вже в п'ятницю - Арахамія.

Також цього дня може бути розглянуте питання щодо призначення голови Антимонопольного комітету.

1

Литва доповнила список країн, при в'їзді з яких потрібна ізоляція: серед них Україна.

У Литві оновили список країн, приїжджим з яких потрібно провести 14 днів в ізоляції через коронавірус. У цьому списку — Україна.

2

Цього тижня може відбутися позачергове засідання ВР з оборонних питань - Арахамія.

Планується розглянути законопроект про оборонні закупівлі.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie