Встановлювати залізничні тарифи повинен незалежний орган, а не Міністерство інфраструктури чи Укрзалізниця.

Про це заявив Олександр Каленков, президент об'єднання підприємств "Укрметалургпром", на пресконференції "Стоп-кран української економіки: до чого призведе підвищення залізничних тарифів на вантажні перевезення?"

"Тариф повинен бути прозорий і зрозумілий для всіх. Цим повинен займатися незалежний орган, що не Укрзалізниця, яка є просто легендарною компанією за своєю корупції. Тому для нас був абсолютно зрозумілий процес, про який ми говоримо вже останні півтора року і який підтримували багато чиновників, народні депутати, - створення незалежного органу регулювання тарифів на транспорті, а також проведення аудиту УЗ, підрахунок прозорий і економічно обґрунтований", - зазначив він.

За словами експерта, Укрзалізниця не вказує реальних розрахунків собівартості вантажних перевезень в цілому і перевезень різних видів вантажів зокрема. Будь-яке реформування тарифної політики залізничного монополіста має починатися з підрахунку собівартості перевезення кожного виду вантажу. Незважаючи на кризу, в минулому році вантажні перевезення принесли УЗ понад 11 млрд гривень. Операційний прибуток з вантажних перевезень навіть у минулому році становив 17%, до цього цифра перевищувала 25%.

"Ми в черговий раз бачимо, що замість того, щоб займатися реформуванням залізниці, Укрзалізниця вкотре вибирає для себе дуже простий шлях - просто підвищити тарифи і витягнути гроші з реального сектору економіки", - зазначив він.

Нагадаємо, на сайті Міністерства інфраструктури (МІУ) оприлюднили проєкт наказу "Про внесення змін до коефіцієнтів, які застосовуються до тарифів Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом в межах України та пов'язані з ними послуги", згідно з яким пропонується підвищити тарифи на залізничні перевезення вантажів. Федерація роботодавців транспорту України направила лист президенту, в якому закликає не допустити необґрунтованого підвищення вартості залізничних перевезень.

На думку федерації, це призведе до негативних наслідків для "Великого будівництва" і всієї економіки України. Копія листа також спрямована прем'єр-міністру, Міністру інфраструктури, керівникам інших центральних органів виконавчої влади України. Аналогічну думку висловила в листі до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля Федерація роботодавців паливно-енергетичного комплексу України. Відповідна ініціатива МІУ призведе до загальної кризи у вугільній та енергетичній галузях.

Цензор.НЕТ

«Цензор.НЕТ» - останні новини дня в Україні та світі. Найсвіжіші новини зібрані на сайті censor.net

https://censor.net/ua

Новини по темі
5 серпня в Україні: яке сьогодні свято

5 серпня в Україні: яке сьогодні свято

Сьогодні, 5 серпня, відзначають Міжнародний день світлофора, а також свято Почаївської ікони Божої Матері. НАРОДНА ПРАВДА зібрала всі значущі свята цього дня. Міжнародний день світлофора В цей день в 1914 році в американському місті Клівленд зR...

Народна Правда

Вплив Коломойського / Санкції РНБО / Рейтинг Зеленського – Олександр Солонтай - Що це було?.

Вплив Коломойського / Санкції РНБО / Рейтинг Зеленського – Олександр Солонтай - Що це було?.

У програмі Сергія Лещенка "Що це було" – експерт з політики Олександр Солонтай. Вони обговорили ситуацію довкола РНБО, арешт Віктора Медведяука та рейтинг Володимира Зеленського. Читати на сайті:

Звільнення Геращенка та нові призначення у Кабміні, Про головне, 4 серпня 2021.

Звільнення Геращенка та нові призначення у Кабміні, Про головне, 4 серпня 2021.

У випуску "Про головне" за 4 серпня – Антона Геращенка звільнили з посади заступника міністра внутрішніх справ; борець Жан Беленюк приніс Україні золоту медаль на Олімпіаді у Токіо; Євросоюз визнав українські COVID-паспорти на технічному рівні. Чи...

Перше  «золото»  на Олімпійських іграх: скарбничка української збірної поповнилася чотирма медалями.

Перше «золото» на Олімпійських іграх: скарбничка української збірної поповнилася чотирма медалями.

Перше золото української збірної на Олімпійських іграх. Перемогу приніс борець греко-римського стилю Жан Беленюк. Окрім цього, скарбничка української збірної сьогодні поповнилася ще одним сріблом і двома бронзовими нагородами. Більше про перемоги ...

«Права рука» Авакова: якою була політична діяльність Антона Геращенка.

«Права рука» Авакова: якою була політична діяльність Антона Геращенка.

Незмінна "права рука" Арсена Авакова – Антон Геращенко вже не заступник глави МВС. Він має 20-річний досвід у політиці та багато років був рупором ексміністра внутрішніх справ України. Читати на сайті:

1

Місяці без зарплати: робітники шістьох шахт  «Львіввугілля»  вимагають оплати праці.

Місяці без зарплати: робітники шістьох шахт «Львіввугілля» вимагають оплати праці.

Місяці без зарплати. Так живуть гірники шахт на Львівщині. Нині вони вийшли на акцію протесту у Львові. Близько 3 сотень шахтарів пройшлися вулицями міста, щоб привернути увагу до своєї проблеми. Дивіться онлайн новини, токшоу, документальні фільм...

1 1

Коронавірусні протести: у Франції, Італії та Німеччині виступили проти урядових заходів безпеки.

Коронавірусні протести: у Франції, Італії та Німеччині виступили проти урядових заходів безпеки.

Європейці масово протестують через заходи безпеки, які уряди країн ввели для боротьби з COVID-19. Акції проти "паспортів здоров'я" тривають у Франції, проти "зелених перепусток" – в Італії, а німці організували протестний рух. 24 Канал онлайн – 24...