Чому бізнес в Україні не потребує масштабної підтримки держави: пояснення Мінфіну.

Під час пандемії держава не підтримувала бізнес настільки суттєво, як це робили за кордоном. Міністр фінансів Сергій Марченко пояснює це тим, що Україна не може собі дозволити зростання дефіциту держбюджету.

"Україна - не та держава, яка може собі дозволити друкувати гроші і через механізм кількісного пом'якшення викуповувати державні і корпоративні боргові зобов'язання, як це роблять в США", - каже Марченко.

У інтерв'ю для "Фокуса" міністр розповів, що у США і Великобританії дефіцит держбюджету становить 16%, у Франції - 11%, Італії - 12%, Іспанії - 13%. З його слів, Україна навряд знайде джерела для фінансування аналогічного бюджетного дефіциту.

"Наша країна не друкує світову валюту, тому змушена позичати. Отже, у держави немає коштів на настільки масштабну підтримку бізнесу, як в названих країнах. Але в цьому і немає особливої ​​необхідності", - каже Марченко.

Він пояснює, що держави, де відбувається відчутне послаблення податкового навантаження і створення пільгових умов для бізнесу, сильно постраждали через розрив ланцюгів постачальників.

"Наприклад, якщо запчастини завозяться з Китаю, Індії, Шрі-Ланки, збірка відбувається в Східній Європі, а кінцева продукція продається під брендом Німеччини, то втрата однієї ланки руйнує можливість вчасно випустити, скажімо, автомобіль. Через це відбувається зрив контрактів, зростає ризик скорочення робочих місць. Тому країни субсидують такий бізнес", - розповідає міністр.

З його слів, Україна не вбудована в подібні світові технологічні ланцюжки.

"Це характеризує нас з негативної сторони, але в кризу виявилося рятівним. Україна в основному постачає продукти харчування і входить в топ-3 експортерів зерна і олійних культур. І тут країні не потрібні посередники", - каже Марченко.

Протягом 2020 року Мінфіну необхідно погасити 346 млрд грн боргів, без урахування 145 млрд грн на обслуговування боргів, які держава сплачує з видаткової частини бюджету. Обсяг внутрішнього боргу становить 216 млрд грн, зовнішнього - 130 млрд грн. Ця сума співставна з обсягом попередніх погашень, але все ще є значною.

Новини по темі

Міністр фінансів розповів, скільки коштів вже витратили з «коронавірусного фонду» .

В Україні з Фонду боротьби з коронавірусом було витрачено 23 мільярди, 10 з яких використали на будівництво доріг

У Мінфіні вважають реалістичним зростання ВВП у 2021-му на рівні 4,6%.

Міністерство фінансів України очікує, що у 2021 році Україна вийде на рівень зростання валового внутрішнього продукту у 4,6 відсотка, і такий ріст є реалістичним.

1

Курс долара в Україні значно зміниться: аналітики назвали два сценарії.

Гривня має шанси як на зміцнення, так і на падіння

2 1

На Львівщині розпочали ремонт автомобільної дороги Славське-Вигода.

Розпочато ремонтні роботи на ще одній дорозі, яка ремонтується в межах проекту "Мале карпатське коло". Про це повідомили у департаменті дорожнього господарства Львівської ОДА.

1

Не можна допустити, – Разумков виступив проти звільнень у Кабміні й назвав загрозу.

Спікер Ради вказав на формування держбюджету

2

РФ скорочує витрати на оборону через коронакризу

Оборонне фінансування Росії у наступному році впаде до мінімуму з 2011 року і складе 2,7% ВВП. Уперше з 2014 року витрати на економіку РФ (3,37 трлн рублів) перевищить витрати на оборону (3,11 трлн рублів). Згідно з пояснювальною запискою до бюдже...

3 1

У ФРН працівники без німецького паспорта заробляють на чверть менше за німців.

У середньому в Німеччині іноземні громадяни заробляють майже на 900 євро в місяць менше, ніж працівники з громадянством ФРН.

6

Трамп дав «зелене світло» угоді щодо TikTok

Американські компанії Oracle і Walmart отримають частини акцій TikTok. За глобальний бізнес TikTok відповідатиме нова компанія зі штаб-квартирою у США, запевнив американський президент Дональд Трамп.

2

Облгази шантажують українців надуманими боргами, НКРЕКП обіцяє розібратися.

У регуляторі борги, які приписують споживачам, що змінюють постачальників, облгази, називають протизаконними

5 7

Українцям пояснили, як не переплачувати за газ

Облгази почали виставляти споживачам рахунки із значною сумою заборгованості, яку не зазначали раніше.

3 1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie