Динаміка економічного зростання США: інфляційні виклики провокують потрясіння.

Аналітики очікують, що ВВП упродовж періоду квітня — червня 2021 року досягне 9,2%, витікає з огляду FactSet. Однак, ймовірно, це буде піком зростання економіки США в епоху пандемії, зазначають експерти.

Про це пише CNBC. Надалі, економісти бачать поступове повернення до середнього значення для США, яке здебільшого перебувало в діапазоні 2%, йдеться у повідомленні.

Очікується, що економіка США продемонструє ще один крок різкого зростання в другому кварталі, перш ніж повільна та стабільна доза реальності почне засвоюватися. Після чого все зміниться, йдеться в прогнозі на шпальтах CNBC.

Ми вирішили представити деякі аналітичні дані, що вказують, що глобальні інфляційні тенденції не є короткостроковим явищем, а формують тривалі економічні реалії.

Зміна тенденцій

Економіка США поступово повертається до норми. Відкрита чекова книжка Конгресу стає все жорсткішою, і мільйони тимчасово безробітних американських робітників повернуться на свої робочі місця. Це означає поступове повернення до середнього значення для економіки, яка більше звикла до зростання в межах 2%, ніж до набагато вищих рівнів, які статистичні органи почали фіксувати після її відкриття.

«Зростання досягне піку, економіка дещо сповільниться в другій половині 2021 року, а потім стане уповільнення стане набагато помітнішим у першій половині 2022 року, коли фіскальна підтримка ослабне», – сказав Марк Занді, головний економіст Moody’s Analytics. «Контури зростання визначатимуться здебільшого податково-бюджетною політикою упродовж наступних 18 місяців. Просто попутний вітер дме не так сильно й може повністю припинитися до цього часу в наступному році».

Шлях до цього був довгим, але економіка максимально наблизилася до того, що було до пандемії.

Фактично, згідно з поточними показниками, оприлюднених Jefferies, загальний обсяг виробництва становить 98,6% від «нормального» рівня до того, як COVID-19 перевернув все з ніг на голову. Варто зазначити, попри те, що деякі аспекти, зокрема зайнятість і авіаперельоти, відстають, роздрібна торгівля й житло допомогли знизити загальну активність до рівня дещо нижче рівня 2019 року — до 98,6%.

Рисунок 1 – Відновлення економіки США

Джерело: CNBC.

«Коли я дивлюся на динаміку доходів і балансові звіти в цілому, я бачу дуже, дуже позитивну ситуацію, дуже хороші фундаментальні показники, і важко бути песимістичними щодо перспектив», – зазначила Анета Марковська, головний фінансовий економіст Jefferies.

Дійсно, за даними ФРС США, в кінці першого кварталу 2021 року чисті надходження домогосподарств становили 136,9 трлн дол., що на 16% перевищує показники 2019 року. Водночас виплати за боргами домогосподарств у порівнянні з особистими доходами впали до 8,2%, що є рекордним мінімумом з 1980 року.

Але більша частина цієї чистої вартості була обумовлена збільшенням фінансових активів, таких як акції, а особистий дохід збільшився внаслідок державних стимулів у вигляді виплат, які сповільнюються й у кінцевому підсумку припиняться.

Ризики інфляції

Агресивний сплеск інфляції, викликаний обмеженнями пропозиції та суттєвим попитом, пов’язаним з поновленням економіки, вдарить по виробництву. У той час як багато економістів, в тому числі з ФРС США, розглядають інфляцію як тимчасову, зростання цін на старі автомобілі та вантажівки робить значний внесок, оскільки офіційні особи, в тому числі міністр фінансів Джанет Йеллен, попередили, що зростання цін, ймовірно, триватиме щонайменше кілька місяців.

Інфляція в поєднанні з ослабленням фіскальної підтримки також буде обмежувати зростання.

В Capital Economics прогнозують, що показник ВВП буде нижче консенсусу в 8% у другому кварталі, а потім знизиться до 3,5% в наступному періоді.

«У зв’язку з різким зростанням цін, які знижують реальні доходи, ми підозрюємо, що темпи щомісячного зростання залишаться невисокими, створюючи основу для різкого уповільнення зростання споживання та ВВП в третьому кварталі», – написав Пол Ешворт, головний економіст Capital Economics по Північній Америці.

Випадки дельта-варіанту COVID-19 різко збільшилися в декількох штатах, й офіційні особи охорони здоров’я побоюються, що США можуть зіткнутися з таким сплеском, як в деяких країнах Європи та Азії. Мало хто з економістів очікує нової хвилі блокувань або аналогічних обмежень в США, але тиск із-за кордону може вплинути на внутрішнє зростання.

«Експортні платформи, такі як В’єтнам, наразі заблоковані», – сказав Брусуелас. «В’єтнам стає все більш важливою ланкою в глобальному ланцюжку постачання, тому ми уважно стежимо за цим.

Брюсуелас додав, що переговори по стелі боргу також можуть струсити ситуацію в США. Йеллен заявила в п’ятницю, що надзвичайні заходи, які можуть знадобитися США для продовження виплати боргів, можуть завдати шкоди вже в жовтні.

Економічні виклики

Плани адміністрації Джо Байдена витратити 2 трильйони доларів на інфраструктурні проєкти, вливаючи кошти в уже перегріту американську економіку, ризикують обернутися «руйнівним крахом», зазначив в інтерв’ю CNBC мільярдер-інвестор Стенлі Дракенміллер.

Стенлі Дракенміллер — колишній керівник фонду Джорджа Сороса Quantum, який зіграв з ним проти Банку Англії в 1991 році. Це один з найуспішніших інвесторів Волл-стріт з особистим статком в 4,8 млрд доларів.

Відомий своєю критикою на адресу ФРС США, Дракенмілліер відзначився також тим, що в червні 2019 року спрогнозував поразку Дональда Трампа на виборах, припустивши, що той міг дестабілізувати тендітну економіку.

Тоді ж він прогнозував зниження ставки ФРС до нуля упродовж найближчих 18 місяців. Федрезерв, нагадаємо, «обнулив» монетарну політику 16 березня 2020 року.

За його словами, попри те, що плани Байдена орієнтовані на допомогу бідним, саме бідні й постраждають від наслідків його політики. Вливши 6 трильйонів доларів в економіку, з яких третина витрачена на прямі виплати населенню, США отримали «найшвидше відновлення в історії», зазначає Дракенміллер. Варто зазначити, на відскік після Великої депресії пішло 10 років, наголошує інвестор.

«Якби я був Дартом Вейдером і хотів би знищити економіку США, я б пішов на агресивні витрати в той момент, коли економіка вже перегріта», – зазначає Дракенміллер.

Результатом такої політики зазвичай є інфляція й бульбашка, і «ми вже маємо і те, і друге», – резюмує він. Адже, темпи зростання споживчих цін в США — на максимумі з 2008 року, базова інфляція рекордна за 30 років, а на ринку товарів – рівень інфляції безпрецедентний з початку 1980 років.

Водночас вливання центробанків на 10 трильйонів доларів породили ралі на ринках від акцій до сировини й підкинули капіталізацію глобальних фондових бірж до безпрецедентних 125% ВВП.

«Це найбільша бульбашка в моїй кар’єрі», – наголошує Стенлі Дракенміллер.

Інфраструктурний план орієнтований на бідних, які отримають спершу роботу, а потім — нові школи, лікарні, мости та сільський вайфай. Утім, саме їм й доведеться заплатити за економічний спад, коли бульбашка лусне. «Саме бідні зазвичай платять «інфляційний податок», від якого вони не можуть ні захиститися, ні втекти», а результатом нових вливань стануть спочатку «неймовірно висока інфляція, а потім — економічний вибух», вважає Стенлі Дракенміллер.

Автор: Діденко Сергій

UA.NEWS

«UA.NEWS» - усі події в Україні та світі за останній час, найголовніше, огляди, аналітика та прогнози, читати українською

https://ua.news/ua/

Новини по темі

Мін’юст передав Фонду держмайна для продажу ще кілька в’язниць.

Міністерство юстиції передало Фонду державного майна для продажу ще три в’язниці. Проведення нових аукціонів очікується вже восени. Про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська в Facebook. «Кажуть, що ціни на класичне житло останнім часом...

UA.NEWS

Кабмін призначив тимчасове правління «Нафтогазу»

Уряд призначив нових членів правління Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України». Однак вони займатимуть посади тимчасово, а постійний склад правління до кінця року має обрати нова наглядова рада. Про це повідомляє РБК-Україна. У розпоря...

UA.NEWS

Врожай зернових. Малий та середній бізнес на селі. Електронні земельні аукціони - Роман Лещенко

Врожай зернових. Малий та середній бізнес на селі. Електронні земельні аукціони - Роман Лещенко

Сільське господарство для України і в попередні роки було локомотивом економіки. Але здобутки мають принести зиск не лише експортерам, які вдало продадуть, а й виробникам, які зернові виростили. Про це говоримо з чинним міністром аграрної політики...

4 8

«Зошит війни». Держкіно не дозволило прокат документального фільму про російсько-українську війну

«Зошит війни». Держкіно не дозволило прокат документального фільму про російсько-українську війну

"Зошит війни". Так називається документальний фільм про російсько-українську війну, який уже мав вийти на широкі екрани. Стрічка до прокату готова, однак Держкіно та Мінкульт не видали авторам необхідне їм прокатне посвідчення. Нібито на заваді ст...

7 2

Друга Карабаська війна: рік по тому. В Азербайджані вшанували пам’ять загиблих військових /Ексклюзив

Друга Карабаська війна: рік по тому. В Азербайджані вшанували пам’ять загиблих військових /Ексклюзив

Рік тому рвонуло на Кавказі. Азербайджан та Вірменія розпочали активні бойові дії за Нагірний Карабах. Цей конфлікт жеврів довгих 30 років. Сторони постійно обвинувачували одна одну у провокаціях та обстрілах. Сідали за стіл переговорів і намагали...

5 22

Главным врагом Зеленского есть Путин, – Пионтковский об обстреле Шефира.

Главным врагом Зеленского есть Путин, – Пионтковский об обстреле Шефира.

Недавно произошло покушение на первого помощника президента Сергея Шефира. Андрей Пионтковский считает, не стоит забывать, что главный враг Владимира Зеленского это Владимир Путин. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 ...

3 23

Історичні вибори до Бундестагу: хто претендує на роль нового канцлера Німеччини.

Історичні вибори до Бундестагу: хто претендує на роль нового канцлера Німеччини.

У Німеччині сенсацією закінчились вибори до Бундестагу. Партія канцлерки Ангели Меркель отримала найнижчий результат за увесь час виборчих кампаній. Тепер у Німеччині назріває інтрига. Як сформується коаліція, і хто в ній буде старшим братом, а хт...

3 2

Хто очолить САП? Комісія з обрання нового керівника зібралася вперше за 2 місяці / До чого дійшли.

Хто очолить САП? Комісія з обрання нового керівника зібралася вперше за 2 місяці / До чого дійшли.

Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру, ще один незалежний правоохоронний орган, який має боротися з топкорупцією в країні, знову намагалися оживити. Для виборів чільника відомства потрібна спеціальна комісія. Так от, на її роботу намагаються в...

2 1