Росія відкрито визнала: рекордні ціни на газ в ЄС допоможуть «Північному потоку-2».

Подорожчання газу в Європі буде сприяти введенню в експлуатацію трубопроводу "Північний потік-2" . Про це раніше заявляли в Україні та Литві, а тепер заговорили і в самій Росії. Вартість вже наблизилася до небувалих $1000 за тисячу кубометрів.

"Думаю, що вплине, сподіваюся, що позитивно. Вони будуть прискорені, хоча, як ви розумієте, тут в ЄС чимало і тих, хто і в зростанні світових цін на газ вбачає "руку Кремля" і спробу таким чином нав'язати "Північний потік-2", – заявив постійний представник Росії при ЄС Володимир Чижов, повідомляє "Известия".

Ще 16 вересня ціна газу досягла рекордних $950 за тисячу кубометрів. У п'ятницю, 17 вересня, вартість наблизилася до $1000. З цієї причини в Україні значно подорожчають товари і послуги.

Як пояснив представник "Нафтогазу" Максим Білявський: "варто чекати, що з якоїсь інертністю можуть зрости ціни на продовольчі товари і споживчі послуги. Адже собівартість продукту, який виробляється в Україні, буде рости".

Про початок газової кризи вже говорять в країнах ЄС. "З тим, щоб вплинути і чинити тиск на держави-члени ЄС, і, перш за все на Німеччину, щоб прискорити запуск "Північного потоку-2", Росія уповільнила поставки газу. Сховища в Італії і Німеччині порожні, що також впливає на ціни на газ", – заявив міністр енергетики Литви Дайвіс Крейвіс.

Тим часом через рекордні ціни у Великобританії вже зупинилися 2 заводи з виробництва добрив. Провідний світовий виробник водневих і азотних продуктів CF Industries Holdings, Inc. оголосив про припинення операцій на виробничих комплексах в Біллінгемі та Інсі (Великобританія).

"Північний потік-2" – газопровід із РФ до Німеччини через Балтійське море. Наразі проходить процес сертифікації. У різних країнах по-різному оцінюють терміни початку поставок. Свої дані представили вже кілька держав, і виглядає це таким чином:

  • Німеччина – запуск відбудеться не раніше лютого 2022 роки;

  • Росія – до початку 2022-го;

  • Україна – не раніше травня 2022-го;

  • Компанія Nord Stream 2 AG (оператор проєкту) – до кінця 2021-го.

Як раніше писав OBOZREVATEL, якщо майбутня зима буде дуже холодною, запаси газу в Європі можуть закінчитися вже в січні-лютому. І основна проблема буде не в геополітиці – на кону виявляться життя людей.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
Україна може отримати нові ракети з Великої Британії.

Україна може отримати нові ракети з Великої Британії.

Україна та Велика Британії ведуть переговори про продаж зброї. Мовиться про продаж морських ракет класу "земля – земля", розроблених MBDA UK. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 К...

Глава ОБСЄ закликала негайно розблокувати місію на Донбасі.

Глава ОБСЄ закликала негайно розблокувати місію на Донбасі.

Глава ОБСЄ Анн Лінде відреагувала на блокування Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі. Вона закликала негайно усунути всі перешкоди. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24...

Із засідання Комітету з питань свободи слова 20.10.2021

Із засідання Комітету з питань свободи слова 20.10.2021

Із засідання Комітету з питань свободи слова Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж:

Із засідання Комітету з питань організації державної влади 20.

Із засідання Комітету з питань організації державної влади 20.

Із засідання Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших ...

Із засідання Комітету з питань молоді і спорту 20.10.2021

Із засідання Комітету з питань молоді і спорту 20.10.2021

Із засідання Комітету з питань молоді і спорту Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж:

Пресофіцерка Нацполіції розповіла, як перевірятимуть дотримання карантину.

Пресофіцерка Нацполіції розповіла, як перевірятимуть дотримання карантину.

В Україні збільшили кількість рейдових груп, які перевірятимуть дотримання карантинних правил. Водночас обмеження залежать від тієї зони, в якій перебуває регіон. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – ...