Україна очікує відповіді РФ на ініціативу обміну 36 росіян на українських політв'язнів

Сегодня 1
Україна очікує відповіді РФ на ініціативу обміну 36 росіян на українських політв'язнів

У середу, 11 липня, на засіданні в Мінську українська сторона Тристоронньої контактної групи підняла питання щодо офіційної відповіді РФ на пропозицію передати 36 росіян в обмін на українських політв'язнів в РФ.

Про це повідомила представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ, перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

"Наші представники в ТКГ нагадали про зрив домовленостей президентів України і РФ щодо гуманітарного візиту омбудвумен до в'язнів і невиконання цих домовленостей Росією, також відзначили, що ми очікуємо 25 липня офіційної відповіді представників РФ на конкретну і цілком зрозумілу пропозицію: чи готові вони розморозити питання звільнення незаконно утримуваних, чи збираються забрати 36 громадян РФ, які хочуть повернутися на Батьківщину, і віддати нам Сущенко, Сенцова, Кольченко, Клиха, Карпюка, Панова, Гриба, інших українців і кримських татар з російських в'язниць", – написала вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Також, за словами Геращенко, Україна ініціювала проведення розширеного засідання ТКГ за участю омбудсменів з питань узгодження списків утримуваних для звільнення політв'язнів в РФ, Донбасі і Криму.

Нагадаємо, днями Геращенко вже називала імена 23 росіян для обміну на українців. Вона нагадала, що російська сторона регулярно відхрещується від своїх співвітчизників, заявляючи, що нібито не знає їх і це люди, які давно живуть на Донбасі.

Пізніше вона назвала ще 13 росіян, яких можуть повернути на батьківщину. Серед них навіть є скандально відомий головний редактор інформагентства "РИА Новости Україна" Кирило Вишинський.