Доходи українців вперше за три роки припинили зростати - НБУ.

Наслідком економічної кризи 2020 року стане припинення зростання реальних доходів українців. Трирічний цикл завершився.

Про це йдеться у “Звіті про фінансову стабільність” НБУ.

У звіті зазначають, що навесні 2020 року зупинилося зростання реального наявного доходу домогосподарств. У квітні вперше з березня 2016 року реальна зарплата зменшилася на 0,5% р/р через нижчу ділову активність та менший попит на робочу силу.

Водночас відбулося збільшення обсягів соціальної допомоги. Зокрема було здійснено доплати до пенсій через коронавірус та щорічну їх індексацію.

“Проте це не мало значного позитивного впливу на доходи населення”, – повідомляють в Нацбанку.

Негативно на доходах позначилося падіння зарплати трудових мігрантів. У березні – квітні вона в доларовому еквіваленті знизилася на 9% р/р, хоч за чотири місяці все ще спостерігався незначний приріст.


Скріншот: Звіт НБУ

“Отже, в 2020 році трирічна тенденція зростання доходів припиниться. Побоювання другої хвилі пандемії короновірусу стримуватиме відновлення робочих місць”, – повідомляється в огляді.

За даними НБУ, “зростання зарплат після зняття карантинних обмежень малоймовірне”, оскільки це до початку кризи стрімке зростання витрат на оплату праці стримувало ріст рентабельності.

Довідка Finance.ua:

  • Середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій України у квітні 2020 року склала 10 430 грн. Це на 8,9% менше у порівнянні березнем (11 446 грн).
  • Половина українців втратили частину доходів під час карантину. Одним із найбільш поширених в Україні негативних фінансових наслідків карантину залишається загальне зниження доходів домогосподарств, яке відзначив кожен другий опитаний (52%).

До речі, якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови.

Хочу отримати гроші онлайн 💸

Новини по темі

Зеленський розповів, куди спрямують кошти від продажу готелю «Дніпро» .

Про це заявив президент України Володимир Зеленський.

2

Третьякова розповіла, що стримує запуск накопичувальної пенсійної системи .

Структура повинна бути створена до 2023 року, але є можливість запустити накопичувальну систему раніше.

1

Зеленський запропонував ввести податкові пільги у сфері культури, туризму та креативних індустрій.

Президент вніс до Верховної Ради як невідкладний проект закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної підтримки культури, туризму та креативних індустрій".

1

Закарпатська область послабила карантин і дозволила відкрити ресторани.

Про це заявив голова Закарпатської ОДА Олексій Петров.

1

Фінансовий комітет Ради ухвалив важливі для позичальників і вкладників законопроекти Дубінського.

Завдяки законопроекту №3640, мораторій на виселення боржників за валютними кредитами буде продовжено до початку 2022 року.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie