Закуска градус краде. Вчені з’ясували, як похмілля впливає на розумові здібності

3

Pixabay

Співробітники Австралійського технологічного університету підтвердили, що похмілля знижує функції мозку і погіршує пам’ять.

Дослідження проводилося в центральному розважальному районі Брісбена і включало інтерв'ю з відвідувачами барів.

У дослідженні брали участь більше ста добровольців. На ранок після вечірки вони проходили онлайн-опитування когнітивного тесту. Дослідження показало, що ті, хто мав вищу концентрацію алкоголю в повітрі, що видихається, повідомляли про погіршення симптомів похмілля і проводили тест повільніше, ніж більш тверезі.

«Не дивно, що чим більше алкоголю споживається, тим гірше похмілля і ураження мозку», — говорить доктор наук, Сара Бенсон. Проте, доктор Бенсон додає, що цей тип досліджень важливий, щоб люди розуміли свої обмеження під час похмілля.

«Важливо дізнатися більше про причини і наслідки похмілля, тому що похмілля не тільки дуже часто зустрічається, але і потенційно має величезний негативний вплив на повсякденну діяльність. Наприклад, наше дослідження доводить, що похмілля знижує здатність займатися складною поведінкою, і, таким чином, похмілля погіршує здатність керувати автомобілем, працювати, вчитися або виконувати інші дії», — говорить вона.

Дослідницька група продовжує вивчати вплив похмілля на функцію мозку, шукаючи більш ефективні способи взаємодії з більш широким колом учасників.

Раніше НВ повідомляло, що дослідження вчених з Нідерландів показало, що більш темний алкоголь, як правило, робить похмілля на наступний день більш важким, ніж світлий алкоголь.

Причина полягає в тому, що напої темного кольору (червоне вино, віскі, коньяк, бурбон) викликають більш сильне похмілля через високий вміст токсичних речовин під назвою конгенери. Вони являють собою поєднання органічних молекул, спиртів і гістаміну і утворюються в процесі бродіння. При цьому саме ці речовини збагачують смак цих різновидів спиртного.

Новини по темі

Сифіліс, гонорея та хламідіоз: симптоми венеричних хвороб та як не заразитися.

1

Які симптоми венеричних захворювань та до яких наслідків вони призводять – у матеріалі Фактів ICTV.

ДТП у Львові: за медичною допомогою звернулося 14 осіб, з них 3 — госпіталізовані.

2

Як повідомили в управлінні з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР, 21 жовтня близько 08.20 год. у Львові на вул. Чорновола, 57, водій маршрутки № 31 (напрям руху «Галицьке перехрестя-Залізничний вокзал», АТП-14630) на з...

Стали доступні персональні результати міжнародного іспиту з основ медицини IFOM.

3

Як повідомили в МОЗ України, свій індивідуальний результат кожен студент може отримати подавши запит до Центр тестування при МОЗ України.