День Соборності: сотні людей утворили живий ланцюг на київському мосту Патона (Відео).

Сотні людей утворили живий ланцюг на київському мосту Патона. З нагоди Дня Соборності учасники акції розгорнули велетенський національний стяг.

101 рік тому Українська народна республіка та Західноукраїнська народна республіка об'єдналися в одну державу, і саме тоді – 22 січня 1919 був проголошений "Акт злуки". Як вже сьогодні об'єднувалися лівий та правий береги Дніпра бачив журналіст "5 каналу" Мирослав Солонар.

Від сьомої ранку цей школяр чатує на мосту Патона. Каже, перед уроками прийшов сюди, щоб підтримати традицію, яку започаткували ще 1990 року.

"У нас тривають деякі конфлікти. Але хочеться, щоб вся-вся країна була об’єднана і все було добре", – каже учасник акції Олександр.

Школярі, студенти, активісти, волонтери, учасники російсько-української війни взяли участь в акції до Дня Соборності. Люди збиралися на двох локаціях: на лівому березі перед мостом Патона і на правому – біля колонади при вході на міст. Багато людей загорнулися у синьо-жовті прапори, а свої обличчя розфарбували в кольори національного стягу.

День Соборності
День Соборності

День Соборності5 канал

"Ми святкуємо злиття Західно української народної республіки і Української народної республіки в одну суверенну і соборну державу і всупереч усім намаганням розділити Україну на Захід, Схід, Північ і Південь ми все-таки знаємо, що Україна цілісна, наш народ єдиний і ми будемо іти до кінця", – переконаний учасник акції Василь.

Взялися за руки і вирушили назустріч одне одному. Попереду обох колон крокують вояки у формах Української народної республіки та Західноукраїнської народної республіки.

День Соборності
День Соборності

День Соборності5 канал

"Треба, щоб українці були свідомими і патріотичними і відбувалися постійно прогреси до єднання, тобто незалежно від Урядів чи президентів", – каже учасник акції Володимир.

О 9-ій ранку сотні людей об'єднали дві частини українського прапора.

З'єднавши дві частини живого ланцюга, всі разом заспівали гімн і запалили свічки, щоб вшанувати пам'ять загиблих учасників Революції Гідності та героїв російсько-української війни.

Об'єдналися – лівий та правий береги Дніпра. Схід та Захід разом. І в цей важливий для України день варто нагадати, що єдина, соборна та незалежна Україна – це і Крим, і це Донецьк та Луганськ.

Мирослав Солонар, Олексій Іванченков, "5 канал"

Новини по темі

«Виходить повний суржик» : повзуча русифікація, або як обходять мовний закон у Києві (Відео).

Україномовні діти у київських школах у меншості

2

Середня зарплата жителів Києва у півтора рази вища ніж в інших регіонах.

Середня заробітна плата в Києві в 2019 році склала 15 800 грн, що у 1,5 раза вище, ніж у інших регіонах (10 500 гривень). Як пише НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомила прес-служба Київської міської державної адміністрації, посилаючись на дані Департам...

2 11

Електронний квиток в Києві почне працювати з 1 квітня: що потрібно знати.

З 1 квітня в Києві у наземному і підземному транспорті буде діяти єдиний електронний квиток. Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Факти, це пов’язано із запланованим запровадженням автоматизованої системи обліку оплати проїзду. У сто...

2

«Зеленський, отямся! Росія – ворог!» : родини Небесної Сотні зібралися біля Офісу президента.

Мітингувальники звернулися до президента із вимогами

2

З квітами, лампадками й сльозами на очах: як вшановують пам'ять загиблих Героїв у Києві (Відео).

Кілька сотень людей зібралося вшанувати полеглих

2

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie