Медики успішно прооперували травмованих під час вибуху на шахті

Експрес
Медики успішно прооперували травмованих під час вибуху на шахті

За фактом вибуху метану на шахті "Покровська" відкрито кримінальне провадження. А тим часом лікарі рятують життя сімох потерпілих. Зокрема, шестеро з них перебувають у Краматорській лікарні, а один - в Мирноградській міській лікарні, пише Експрес-онлайн.

"У нашому закладі перебуває шість потерпілих. У чотирьох стан задовільний, а у двох - середньої важкості. Їхній вік - 25-40 років, - розповідає Експрес-онлайн Олег Андрєєв, завідувач опікового відділення Краматорської лікарні №3. - У всіх так звані вибухові травми.

Зокрема, вогняні опіки від вибуху повітряно-метанової суміші, також синці, переломи, і опіки дихальних шляхів. Двох вже успішно прооперували(видалили мертві тканини і закрили штучною шкірою) Прогнози хороші, адже стан потерпілих - стабільний".

Тим часом правоохоронці проводять розслідування інциденту. Відкрито кримінальне провадження за частиною частиною 1 статті 272 (Порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою) Кримінального кодексу України.

Відповідальним особам загрожує штраф від 1700 до 3400 гривень, виправні роботи на строк до двох років, або обмеження волі на строк до трьох років.

Тим часом у селищі Удачне, де й розміщена шахта, кажуть, що такий випадок тут стається вже не вперше.

"У попередні роки на шахті також були вибухи, але не серйозні. Та нема таких шахт, щоб за період експлуатації такого не траплялося, - коментує Експрес-онлайн Валерій Дугельний, голова Удачненської селищної ради. - Хоч і дивно, бо "Покровська" шахта вважається однією з найбезпечніших на Донеччині. Керівництво дуже суворе щодо охорони праці. За дрібну помилку одразу виганяють з роботи. Але й суворий режим не допоміг вберегти від нещасного випадку. Зараз шахта працює. Там, де стався вибух, тривають відновлювальні роботи".

Нагадаємо, 16 квітня, близько 22.50, на шахті "Покровська" стався вибух метану у верхньому сполученні вентиляційного штреку. Під час вибуху на шахті перебувало 406 чоловік, а на аварійній дільниці 37 гірників. У результаті опіки різного ступеня тяжкості отримали сім працівників.

Юлія ГОЛОДРИГА

Головні новини за добу – в нашій щоденній розсилці y Telegram