Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

«Абсолютно всі люди хочуть змін і мучаться питанням: чому в України не виходить?» – глава Центру конституційної демократії Університету Індіани.

Місія інтелектуалів - йти до людей, а ні в якому разі не замикатися у вежі зі слонової кістки власної значущості і зарозумілості.

За словами експерта, для створення нової Конституції, безумовно, потрібна політична і громадська воля. В інтерв'ю для ZN.UA глава Центру конституційної демократії Університету Індіани (США) Девід Вільямс пояснив, куди потрібно докласти зусиль, щоб створити нову Конституцію, яка дозволить збалансувати владу в країні.

«Для мене дуже рано давати поради українцям. В Україні я - тільки вдруге. 22 роки я працюю в М'янмі (колишній Бірмі) і, сподіваюся, стільки ж пропрацюю в Україні. Мені потрібен час, щоб розібратися, як тут працює політика, що відбувається з владними повноваженнями, як люди отримують і віддають владу та інше. Зустрічі, які у мене вже відбулися, свідчать про те, що абсолютно всі люди хочуть змін і мучаться питанням: чому в України не виходить? Будь то суддя КСУ, мер міста, народний депутат або студент».

«Куди потрібно докласти зусиль важеля, коли потрібно підняти щось дуже масивне?, - задається питанням Вільямс. - Визначити точку прикладання важеля заздалегідь складно, але коли виходить розрахувати її правильно, це може закласти послідовність необоротних подій і змін. Насправді все це може здаватися наївним і романтичним, але це не так».

Однак, Вільямс заявив, що якщо ми самі не придумаємо, як викликати і реалізувати системні зміни, якщо будемо продовжувати вірити, що наступний президент вже точно нас врятує і проведе необхідні реформи, то це якраз і буде наївно і романтично.

«Водночас не варто навішувати на суспільство будь-які ярлики. З людьми потрібно працювати і відкривати їм те, що знаєте і розумієте ви. Навіть якщо з року в рік вони роблять помилки і вибирають не тих і не за те. Людям потрібно пояснювати, чому не виходить і запропонувати варіант системної відповіді їх проблеми, які їх непокоять», - додав експерт.

За словами Вільямса, щоб запустити процес створення нової Конституції, безумовно, потрібна політична воля. Для того, щоб виникла, наприклад, конституційна асамблея, яка запустить широку і всеосяжну конституційну реформу.

«Як запустити конституційний процес - я знаю, але в частині політичної волі - тільки ваша відповідальність. Людям потрібно ставити питання не про те, яка Конституція вам потрібна, а про те, що їх не влаштовує в повсякденному житті. Уже, виходячи з цього, може народитися новий суспільний договір - Конституція. Безумовно, займатися цим повинні еліти. При цьому я маю на увазі не олігархів або топбюрократів, а, скоріше, як раз згадану вами Мерітократична еліту. Місія інтелектуалів - йти до людей, а ні в якому разі не замикатися у вежі зі слонової кістки власної значущості і зарозумілості», - додав глава Центру конституційної демократії Університету Індіани.

За словами Вільямса, така ініціатива навряд чи повинна виходити від центральної влади, які підкорять конституційний процес під свій інтерес. Можливо, сформулювати потрібне питання і внести його до порядку денного зможе місцева влада, громадянське суспільство, ВНЗ і навіть церкви.

З главою Центру конституційної демократії Університету Індіани поспілкувалася редактор відділу політики ZN.UA Інна Ведернікова .

Читайте також: Голова Центру конституційної демократії Університету Індіани: «Залучення до управління державою людей не з системи рідко закінчується успіхом»

Нагадаємо, Девід Уїльямс вважає, що Україні потрібна парламентська система держуправління і нова Конституція . Головною загрозою принципом поділу влади і української демократії він назвав інститут президентства.

Підготував/ла : Юлия Москаленко
Новини по темі
Злочини Голодомору надто довго приховувалися від світу, кожен з нас відповідальний за те, аби тепер не допустити забуття.

Злочини Голодомору надто довго приховувалися від світу, кожен з нас відповідальний за те, аби тепер не допустити забуття.

Прем'єр-міністр Канади у День пам’яті жертв Голодомору закликав співгромадян згадати про значний внесок української діаспори у зміцнення країни.

Цензор.НЕТ

Потужний вибух на Миколаївщині: є загиблий

Потужний вибух на Миколаївщині: є загиблий

Внаслідок потужного вибуху в Новій Одесі, що на Миколаївщині, загинула жінка. Вона проживала у будинку, в якому трапився моторошний інцидент. Читати на сайті: ~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Підписатись на Знаєм24 ~ 24 Канал онлайн – 24 Канал у Faceboo...

3 7

Людина-легенда та невгамовний працеголік: біля КПІ спорудили пам'ятник Борису Патону.

Людина-легенда та невгамовний працеголік: біля КПІ спорудили пам'ятник Борису Патону.

Людина-легенда, невгамовний працеголік та відчайдушний оптиміст — так згадують Бориса Патона ті, хто його знав. А пригадували його напередодні біля Київського політехнічного інституту. Тут відкрили пам'ятник винахіднику. Дивіться онлайн новини, то...

1 32

У Києві вшановують пам’ять жертв Голодоморів

У Києві вшановують пам’ять жертв Голодоморів

В Україні 27 листопада вшановують пам’ять жертв голодоморів. У Києві біля Національного музею Голодомору-геноциду сотні киян прийшли вшанувати пам’ять тих, хто загинув від голоду в 1932-33 та 1946-47 роках. Пам’ять жертв голодоморів в Україні вшан...

Днюха в Карпатах на вертольотах - Вечірній ПреЗЕдент.

Днюха в Карпатах на вертольотах - Вечірній ПреЗЕдент.

Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️ #ВечірнійпреЗЕдент

2 39

261121 Строительство дома Септик Изоляция Шторм

261121 Строительство дома Септик Изоляция Шторм

Турне крамницями — час купувати чи час чекати? - Час за Гринвічем.

Турне крамницями — час купувати чи час чекати? - Час за Гринвічем.

П’ятниця — це завжди добре. А надто, якщо це "чорна п’ятниця". Так, зрештою, це найкращий день, щоби заощадити на подарунках перед Новим роком чи глобальний маркетинговий трюк? Як тривають розпродажі у світі і чи раптом магазини не дурять покупців...