Тарифи на комуналку є незаконними: суд ухвалив рішення

АСН
Тарифи на комуналку є незаконними: суд ухвалив рішення

Тарифи на комуналку є незаконними: суд ухвалив рішення

6 липня Окружний адмінсуд Києва ухвалив рішення про скасування розпорядження КМДА про структуру тарифів на комунальні послуги в столиці. Про це повідомив екс-міністр ЖКГ Олексій Кучеренко на брифінгу, передав кореспондент АСН.

"Суд задовольнив позов Спілки власників житла України до Київської державної міської адміністрації та визнав, що тарифи від КМДА на утримання 8500 київських будинків виявилися незаконними. Це епохальне рішення - воно стане початком реальної реформи житлово-комунальної сфери міста Києва та демонополізації ринку житла в столиці" , - зазначив експерт.

За його словами, за рахунок незаконного підвищення комунальних тарифів київська міська влада щорічно виймає з кишень мешканців столиці мільярд гривень щорічно. Як повідомив О. Кучеренко, Спілка подала до суду позов щодо скасування розпорядження КМДА № 668 від 6 червня 2017 року "Про встановлення тарифів та структури тарифів на послуги з утримання будинків і прибудинкових територій" ще 6 липня 2017 року.

За словами екс-міністра, тільки третина будинків Києва мають технічний паспорт, без якого неможливо розрахувати тариф. У цьому документі відображається технічний стан будинку та чітко позначені метри житлової та нежитлової площі, за якими і розраховується тариф.

Більшість технічних паспортів на житлові будинки були видані за часів Радянського Союзу, а за останні 27 років не було створено жодного технічного паспорта. На його думку, після рішення суду тепер варто розібратися, на якій підставі мер Києва ухвалював рішення про підвищення тарифів і стверджував його.

Нагадаємо, українська влада не може підвищити мінімальну зарплату в країні на 9%, проте з легкістю підвищує тарифи та ціни у кілька разів. Таку думку висловив економіст Ігор Гарбарук на прес-конференції.