В ООН зібрали понад мільярд доларів допомоги Афганістану через наближення кризи.

В ООН зібрали вже більше 1 мільярда доларів на гумдопомогу жителям Афганістану, хоча Організація раніше запрошувала тільки 606 млн доларів. Ці кошти будуть виділені громадянам захопленої талібами країни, оскільки вона зіткнулася з серйозною гуманітарною кризою.

Про це в понеділок, 13 вересня, заявив генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй Антоніу Гутерріш на конференції в Женеві, передає ВВС. За його словами, після десятиліть війни тастраждань "це, можливо, найнебезпечніший час" для афганців.

Так, бідність у країні "росте за спіраллю" і в багатьох жителів немає грошей навіть на їжу, сказав Гутерріш. Афганістану також довелося зіткнутися із сильною посухою, що ускладнює ситуацію.

Організація звернулася до радикального ісламістського угруповання "Талібан", щоб бойовики надали гуманітарним працівникам безперешкодний доступ.

В ООН додали, що близько третини грошей, які вона збере, буде використано її Світовою продовольчою програмою, яка раніше зазначала: багато афганців не мають доступу до готівки, щоб дозволити собі купити продукти.

"Ми в буквальному сенсі просимо та беремо в борг, щоб у людей не закінчилися запаси продовольства", – заявляли представники Програми.

Офіційні особи також звернули увагу на зловживання талібів. Так, верховна комісарка ООН із прав людини Мішель Бачелет звинуватила угрупування в порушенні їхніх власних публічних обіцянок.

Як вказала Бачелет, в Організації є численні дані про те, що сили "Талібану" проводять обшуки по домівках колишніх чиновників, а жінок виключають із суспільного життя.

Відомо, що таліби заборонили мешканкам займатися політикою, бо це нібито суперечить законам ісламу, а в університетах ввели гендерну сегрегацію. Більш докладно про те, що відбувається в Афганістані, можна почитати в матеріалі за посиланням.

Як писав OBOZREVATEL, у серпні Рада безпеки ООН ухвалила резолюцію щодо Афганістану. Тільки дві країни вирішили утриматися під час голосування – Росія та Китай.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
Регіони бунтують: тягар комуналки на місцевій владі / Чи є гроші на субсидії - ВЕЛИКА ПОЛІТИКА.

Регіони бунтують: тягар комуналки на місцевій владі / Чи є гроші на субсидії - ВЕЛИКА ПОЛІТИКА.

- Регіони бунтують. Навіщо Кабмін переклав увесь тягар комуналки на місцеву владу? - Субсидії будуть, але не усім. Чи вистачить в бюджеті грошей на допомогу українцям? Про це і не тільки в середу о 20:20 у "Великій Політиці" на 5-му каналі. Гостям...

Поки ВРП блокувала судову реформу, Вовк встиг довести свою доброчесність, Честь і НЕчесть.

Поки ВРП блокувала судову реформу, Вовк встиг довести свою доброчесність, Честь і НЕчесть.

Більшість антигероїв передачі "Честь і НЕчесть" мали б давно звільнити, та через лояльність Вищої ради правосуддя, вони залишаються на своїх посадах. Розірвати коло кругової поруки мала б Етична рада. Читати на сайті:

ПОЛІТКЛУБ Віталія Портникова - 01.10.2021

ПОЛІТКЛУБ Віталія Портникова - 01.10.2021

Ведучий: Віталій Портников Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️

ПІДСУМКИ ТИЖНЯ з Анною Мірошниченко - 03.10.2021

ПІДСУМКИ ТИЖНЯ з Анною Мірошниченко - 03.10.2021

Ведуча: Анна Мірошниченко Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️

ПРЯМИМ ТЕКСТОМ з Юрієм Луценком - 30.09.2021

ПРЯМИМ ТЕКСТОМ з Юрієм Луценком - 30.09.2021

Ведучий: Юрій Луценко Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️

ДІЙОВІ ОСОБИ - 28.09.2021

ДІЙОВІ ОСОБИ - 28.09.2021

Ведуча: Лариса Губіна Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️