Індекс Біг-Мака: гривня піднялася на сім позицій

Британський журнал Economist, який оцінює адекватність вартості валют на базі порівняльної купівельної спроможності в різних країнах і вартості Біг-Мака, оприлюднив новий рейтинг.

За його даними, Біг-Мак зараз коштує в Україні 57 грн, а в США – $5,67.

Це означає, що курс гривні недооцінений на 58,1% в порівнянні з фактичним обмінним курсом 23,99 грн/$, а курс за купівельною спроможністю повинен бути на рівні 10,05 грн/$.

Рік тому гривня була недооцінена на 69% (перше місце), а в липні 2019 року – на 61,3% (п’яте місце).

Читайте: Курс долара, ціни та світова криза: прогноз експертів на 2020 рік

При цьому найбільш недооціненими у січні 2020 стали валюти ПАР, Росії, Румунії, Туреччини, Азербайджану і Малайзії, а переоціненими – швейцарський франк і норвезька крона.

Індекс Біг-Мака винайшов журнал The Economist в 1986 році. Він використовується як жартівливий показник вартості валюти.

Нагадаємо, в 2019 році гривня зміцнилася до долара на 19%, що є найкращим показником серед світових валют.

Джерело: The Economist

Новини по темі

Маркарова про бюджет: Причин для хвилювання немає, є виклики, які ми подолаємо.

Сьогодні на казначейському рахунку України є 27 мільярдів гривень

«Він — хороша машина». Зеленський пояснив, чому не прийняв відставку Гончарука

Президент України Володимир Зеленський заявив, що не прийняв відставку прем'єр-міністра Олексія Гончарука, тому що «всьому є об'єктивні причини».

Тільки через прямий діалог із Путіним можна повернути людей – Зеленський.

Без прямого діалогу з російським президентом Володимиром Путіним не вдасться повернути утримуваних на окупованих територіях українців, заявив президент України Володимир Зеленський.

1

Ми б рятували 160 тисяч осіб, якби швидка допомога була б ефективною — Гончарук.

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив про неефективність медицини в Україні та розповів про плани щодо реформування системи надання екстреної медичної допомоги.

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie