Україна повинна звертатись у міжнародні організації для порятунку Ханського палацу – Умеров (видео)

Дзеркало Тижня 1
Україна повинна звертатись у міжнародні організації для порятунку Ханського палацу – Умеров (видео)

Так звана "реставрація" пам'ятки культури російськими окупантами призводить до її руйнування.

Україна має звертатись за допомогою у міжнародні організації, щоб врятувати від руйнування окупантами Криму Ханський палац у Бахчисараї, вважає заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров.

Окупаційна "влада" анексованого Росією Криму проводить у палаці так звані "реставраційні роботи". Проте підрядники не мають необхідного досвіду і, фактично, проводять ремонтні роботи замість реставраційних, знищуючи пам'ятник культури.

"Я, перш за все, турбуюся за Ханський палац, який позбавляють автентичності у процесі так званої російської реконструкції. Треба звертатись в усі міжнародні організації, щоб припинити це", – заявив Умеров в ефірі "Радіо Свобода".

Дивіться також фото: Окупанти Криму знищують Ханський палац у Бахчисараї

Як повідомлялося раніше, окупанти Криму знищують Ханський палац у Бахчисараї.Під виглядом реставраційних робіт у ньому проводяться ремонтні. Унаслідок їх проведення було пошкоджено розпис XVIII століття Великої Ханської мечеті (Біюк Хан Джамі), а на фасаді будівлі з'явилися тріщини. Таких самих руйнувань зазнав Фонтан сліз.

У жовтні співробітники підконтрольного окупаційній "владі" півострову "Госкомрегістру Криму" зареєстрували "право власності" на 32 об'єкти нерухомості "Ханського палацу" в Бахчисараї.

"Серед оформлених палацових об'єктів пам'ятки світового значення - головний гаремний, стаєнний, кухонний та поштовий корпуси, Соколина башта, Мала Ханська мечеть, 11 нежитлових будівель, 3 складських приміщення", - повідомляли у "Госкомрегістрі Криму".

Ханський палац у Бахчисараї є колишньою резиденцією кримських ханів, пам'яткою історії та культури загальносвітового значення, єдиним у світі зразком кримськотатарської палацової архітектури.

За матеріалами: Радио Свобода /
Залишайтеся в курсі останніх подій! Підписуйтесь на наш канал в Telegram