Чи потрібно «здавати» податковій нечесно нажиті біткоїни: юрист відповів.

Власники криптовалют, в тому числі біткоїну, не зобов'язані декларувати ці цифрові активи під час податкової амністії – процесу легалізації "тіньових" заощаджень і майна. Справа в тому, що ні за діючим законодавством, ні згідно з новим законом "Про віртуальних активах", криптовалюта не є ані грошима, ані майном, ані майновим правом.

Про це розповів юрист, радник адвокатського об'єднання "ЛНМ" Антон Поляничко офіційному виданню Державної фіскальної служби (ДФС) "Вісник". Спеціаліст проаналізував існуючий і потенційний статус криптовалют в Україні.

"Активи фізичної особи - це грошові активи, майно та майнові права. Отже, щоб бути об'єктом одноразового декларування, криптоактиви мають належати до однієї з цих трьох категорій", – зазначив юрист.

Так як криптовалюта, за нинішніми законами, точно не є грошима, залишаються майно та майнові права. І це питання регулює недавно прийнятий закон "Про віртутальних активах".

"Закон містить визначення поняття "віртуальний актив", що пропонується використовувати в українському законодавстві для позначення, зокрема, криптовалюти... Віртуальний актив - це нематеріальне благо, яке є об'єктом цивільних прав, має вартість і виражене сукупністю даних в електронній формі", – зазначив Поляничко.

Він додав, що віртуальні активи можуть бути забезпеченими і незабезпеченими. Тобто підтверджувати якісь або матеріальні права чи ні. При цьому практично всі криптовалюта не ґрунтуються ні на яких угодах, а тому є незабезпеченими віртуальними активами.

Такі активи визнаються нематеріальним благом. До тієї ж категорії відносяться, наприклад, права інтелектуальної власності. У той же час, новий закон приписує криптовалютам наявність вартості. Однак це ніяк не співвідноситься з положеннями Цивільного кодексу, а тому може бути предметом тільки теоретичних суперечок, вважає експерт.

Що можна вивести з "тіні"?

Податкова амністія почалася в Україні з 1 вересня 2021 року. Вона триватиме рік – до тієї ж дати 2022.

Нульову декларацію потрібно заповнювати того, хто купив за межі не задекларовані готівкові квартиру площею понад 120 кв. м або машину дорожче 2,25 млн грн. Також можна подати "нульову декларацію" на цінні папери або готівку. При цьому суми менше 400 тис. грн "прощаються" і без сплати податку.

Щоб "відбілити" нечесно нажите майно і заощадження, потрібно заплатити податок. Ставки такі:

  • за валюту – 5% (6% при розстрочці на 3 роки);

  • за валюту за кордоном – 9% (11,5% при оплаті протягом трьох років);

  • за квартири, будинки, авто, корпоративні права – 9% (11,5% при оплаті за три роки);

  • облігації внутрішньої держпозики – 2,5% (3% в розстрочку).

Як повідомляв OBOZREVATEL:

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
Агентурний план - це забезпечити дефіцит газу та вугілля в Україні - Володимир Омельченко.

Агентурний план - це забезпечити дефіцит газу та вугілля в Україні - Володимир Омельченко.

Опалення з великими перебоями з'явилося не скрізь навіть у столиці. Що казати про регіони. Там також комунальники в авральному порядку запускають котельні, але, як завжди, на початку опалювального сезону стається багато несправностей та аварій на ...

Бо порушувала карантин: суд оштрафував директорку гімназії на ₴34 000 у Львові / Подробиці.

Бо порушувала карантин: суд оштрафував директорку гімназії на ₴34 000 у Львові / Подробиці.

У Львові суд оштрафував директорку однієї з Львівських гімназій на 34 тисячі гривень за те, що навчальний заклад працював офлайн, а з 60 вчителів лише 20 були вакциновані. Це зафіксували поліцейські, які здійснювали перевірку навчальних закладів. ...

Зупинка ТЕС напередодні зими. Чим це загрожує та як реагують українців

Зупинка ТЕС напередодні зими. Чим це загрожує та як реагують українців

Згідно з правилами, всі лікарні мають бути забезпечені альтернативними джерелами живлення, тобто дизель-генераторами, які вмикаються в аварійних ситуаціях для забезпечення виживання хворим, особливо у реанімаційних відділеннях. Ті ж апарати вентил...

Унылая лошадь возбуждается 2411021

Унылая лошадь возбуждается 2411021

1 1

Київ на порозі  «червоної»  зони. До чого готуватися мешканцям столиці

Київ на порозі «червоної» зони. До чого готуватися мешканцям столиці

З 8 листопада Кабмін наказав не пускати на роботу усіх невакцинованих чиновників та вчителів, які ухиляються або відмовляються від вакцинації без поважної причини. Про це повідомляють на урядовому порталі. Ці обмеження, а також перспективи «червон...

Віялові відключення світла / Допомога Молдові / Помилки вакцинованих - Про новини, 25 жовтня.

Віялові відключення світла / Допомога Молдові / Помилки вакцинованих - Про новини, 25 жовтня.

У випуску Pro новини за 25 жовтня: 00:00 – Анонс 01:26 – Допомога Молдові Росія викручує руки Молдові, а Україна надає їй газ "не за гроші"; 12:05 – Відключення світла Україна не закупилась вугіллям на зиму, через що можливий "привіт із 90-х" 19:4...