Дешева комуналка, продуктові пайки: як держава може допомогти громадянам пережити кризу.

Виплат, які уряд обіцяє пенсіонерам, недостатньо, розповів Gazeta.ua економіст Олександр Охріменко.

"Отримати 1000 гривень здається не погано, але це разова допомога. Що б там не говорили, але індексація пенсій буде мізерна. Що зараз купиш за 100 гривень? Ціни постійно зростають. Замість того, щоб один раз, але реально підняти виплати, пенсіонерам обіцяють одноразові подачки. За них пережити коронакризу буде важко", - каже економіст.

Пояснює, що можна знизити платежі за комунальні послуги для пенсіонерів. Це буде реальною допомогою.

"У Казахстані, наприклад, запровадили безкоштовні пайки для пенсіонерів, багатодітних сімей. На рівні уряду визначили набір необхідних продуктів і товарів. Їх під час карантину розносять людям", - додає Охріменко.

Не потрібно також забувати про громадян, які вимушено втратили роботу і під час карантину не мають доходів.

"У багатьох країнах світу при такій ситуації людей забезпечують мінімальними виплатами або безкоштовними продуктами. У нас про це поки не говорять", - підсумував економіст.

З квітня 1,5 млн пенсіонерів старше 80 років щомісяця додатково отримуватимуть 500 грн до виплат. Ще по 1000 грн одноразово виплатять 10,6 млн осіб, які мають менше 5 тис. грн пенсії. Відповідну постанову уряд ухвалив 1 квітня. У травні пенсію у середньому на 11%, або 260 грн перерахують 6,9 млн громадян.

Новини по темі

Драконівський закон про внесення змін до Податкового кодексу вб'є бізнес. Ляшко.

Підписаний президентом Володимиром Зеленським закон про зміни до Податкового кодексу (законопроєкт 1210) вб'є українських підприємців і економіку.

5 1

Драконівський закон про внесення змін до Податкового кодексу вб’є бізнес – Ляшко.

На думку нардепа, законодавчі новації роблять платника податків завжди винним

5 3

Уряд готує нові заходи підтримки вітчизняних виробників.

У Міністерстві економіки напрацьовують заходи для підтримки українських виробників. Серед них захист від імпортних альтернатив, антидемпінгові розслідування, доступ до державних тендерів. «Наша мета – це активізація антидемпінгових розслідувань, в...

3 5

Гроші тижні: 100 найбагатших українців, план Кабміну, конфлікт в Укрнафті, рейтинг забудовників.

НВ Бізнес вибрав головні економічні новини і найцікавіші заяви цього тижня.

3 2

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie