Перед виборами до ВР працювала «ботоферма» в інтересах Гриценка і Вакарчука – ЗМІ (Відео).

3 159

Працівники київської "ботоферми" напередодні парламентських виборів писали тисячі проплачених коментарів в інтересах Анатолія Гриценка та його партії "Громадянська позиція", а також Святослава Вакарчука й партії "Голос". Про це йдеться в розслідуванні журналістів "Слідства.Інфо" та "Громадського".

Зазначається, що журналіст "Слідства.Інфо" Василь Бідун півтора місяці працював під прикриттям на київській "ботофермі", яка пов'язана з піар-агенцією Pragmatico.

Журналіст отримував завдання писати коментарі на підтримку українських політиків, які балотувалися до Верховної Ради. Працівники "ботоферми" отримували в чаті месенджера Telegram завдання у вигляді тез. У них пояснювалося, в якому ключі треба залишати коментарі в соцмережах.

"Наприклад, коли інтернет-боти працювали в інтересах Анатолія Гриценка та його партії, акцентувати треба було на військовому досвіді політика та його фаховості. Водночас боти повинні були критикувати політичних суперників Гриценка – Ігоря Смешка та Святослава Вакарчука", – йдеться у повідомленні.

Загалом "ботоферма" написала щонайменше 24 тисячі коментарів в інтересах "Громадянської позиції" та її лідера.

А 8 липня, за два тижні до парламентських виборів, "ферма" почала працювати в інтересах Святослава Вакарчука та його партії "Голос", яку боти атакували напередодні.

"Співробітники "ферми" писали коментарі на підтримку політика, акцентуючи на молодих обличчях та незаплямованій репутації членів партії, і залишили в інтересах "Голосу" близько шести тисяч коментарів", – йдеться в розслідуванні.

Журналісти поспілкувалися зі згаданими політиками про їхню причетність до роботи "ботоферми". Анатолій Гриценко назвав питання журналістів "дилетантськими" та відмовився давати коментар. Святослав Вакарчук заперечив причетність "Голосу" до послуг "ботоферми" та сказав, що навіть не знає, як ця технологія працює. Він припустив, що проти "Голосу" могли організувати провокацію треті сили.

"Перше: я перший раз чую про те, що партія "Голос" могла мати якийсь стосунок до ботів чи "ботоферм". Друге: я справді не знаю, що це таке і як воно працює. Третє: офіційно вам заявляю, що партія "Голос" не санкціонувала, не санкціонує і не буде санкціонувати таких речей ніколи", – заявив Вакарчук.

Нагадаємо, раніше 5.ua повідомляв, що суд визнав недійсним результат голосування на одній із дільниць.

Також дивіться фотогалерею за темою:

кну
/

5.ua

кну
/
5.ua
кну
/
5.ua
кну
/
5.ua
кну
/
5.ua
кну
/
5.ua
кну
/
5.ua
кну
/
5.ua
Новини по темі

Нардеп від «Слуги народу» Євген Шевченко взяв участь у російській пропагандистській програмі на «Первом канале».

1 1

Народний депутат від «Слуги народу» Євген Шевченко взяв участь у російській пропагандистській програмі «Велика гра» на «Первом канале». Пише Детектор Медіа Про це він повідомив на своїй сторінці в Facebook, проте згодом видалив пост. Натомість йог...