Коментар: Великобританія ще пошкодує про Brexit

Deutsche Welle

Deutsche Welle: Новини й аналітика з Німеччини українською мовою. Найважливіші події в Німеччині, Україні, Європі та в світі.

https://www.dw.com/uk

Дещо більше трьох з половиною років тому, вранці 23 червня 2016 року, я змусив себе відмовитися від щоденного ритуалу - читання стрічки новин - і пішов на роботу, блаженно не знаючи про події, що відбувалися. На той день я підготував два коментарі. В одному йшлося про вкрай низьку ймовірність того, що Великобританія проголосує за вихід з Євросоюзу, в іншому - про те, що ми, зрозуміло, залишимося в ЄС.

Я без особливого задоволення використовую подібні визначення, проте я справді був шокований, коли зайшов до новинарів. Пізніше мої німецькі колеги сказали, що виглядав я так, ніби побачив привид.

За останні пару років явище під назвою Brexit набуло реальних обрисів. І навіть весь цей час я - як з'ясувалося, наївно - чіплявся за надію, що країна отямиться і скасує рішення про вихід з ЄС. Поки друзі й колеги навколо подавали заяви на отримання німецького громадянства, я відкладав до останнього.

Роберт Мадж, оглядач DW

Роберт Мадж, оглядач DW

Імперія завдає удару у відповідь

Хоч я і повністю згоден з результатами демократичного голосування, все ж відмовляюся визнати процес, який призвів нас до цих результатів: змову, заснований на хибних уявленнях, неправді та дезінформації. Багато з тих, кому запудрили мізки егоцентричні і корисливі лідери, - від архітектора Brexit Девіда Кемерона до нинішнього прем'єр-міністра Бориса Джонсона - це прихильники Сполученого Королівства, що застрягло в минулому. Та ідея, що нація, яка колись хизувалася імперією гноблених нею колоній, повинна скинути з себе кайдани ЄС, просто безглузда.

Ті правила і норми, які так зневажали члени британського уряду - як минулого, так і нинішнього, - в тому чи іншому вигляді були сформовані саме Великобританією. І якщо вони їй не подобалися, вона від них відмовлялася. Жодна держава в Євросоюзі не домагалася для себе такої кількості винятків і поступок.

Євросоюз не ідеальний, далеко не ідеальний. Однак сподіватися на те, що Великобританії вдасться укласти більш вигідні угоди з країнами-членами ЄС та іншими основними конкурентами, було б помилкою. Серед держав, з якими Великобританія на сьогоднішній день підписала так звані угоди про стратегічне партнерство, - Ліхтенштейн, Фарерські острови, Грузія і Ліван.

Не хочу здатися неввічливим, але всі ці країни не можна назвати локомотивами світової економіки. Втім, поки що рано панікувати. Колишній міністр зовнішньої торгівлі Ліам Фокс свого часу запевняв, що "торговельна угода з ЄС буде однією з найпростіших в історії". Він також стверджував, що має в запасі ще 40 підготовлених угод, які лише чекають на Brexit, аби бути відразу підписаними. М-м-м-м, стривайте, я намагаюся знайти цей список ...

Наскільки привабливою для сторонніх інвесторів є країна, в якій ключові галузі промисловості та сфери послуг стікають кров'ю внаслідок Brexit? Нескладно зрозуміти, чому провідні автовиробники закривають заводи і перебираються з Великобританії до материкової Європи, або чому ключові фінансові гравці переїжджають з Лондона до Парижа та Амстердама. Я вже не кажу про "відтік мізків" - громадян ЄС, які працюють у сфері науки і освіти, і які тепер пакують валізи та їдуть.

Brexit залишить Великобританію зломлен ою і роз'єднаною

Однак не бійтеся, надія ще є. Один з урядовців-прихильників Brexit, який теж живе в паралельному світі, - це міністр з питань виходу Великобританії з ЄС Стівен Барклі. Нещодавно він сказав, що Великобританія імпортує 99 відсотків вина, що споживається на її території.

Проте, після виходу Великобританії зі складу Євросоюзу цей "життєво важливий сектор" зможе розквітнути. І це зовсім не жарт! Я нічого не вигадую! Два моменти: він коли-небудь замислювався, чому Великобританія імпортує все це вино? І з якого часу британська виноробна промисловість стала "життєво важливим сектором"?

Давайте піднімемо рівень невігластва ще вище. І знову ж таки, такого і навмисне не вигадаєш! Нещодавно європарламентарка і членкиня партії Brexit Джун Маммері прозріла. Вона обурилась у Twitter, що як тільки Великобританія вийде зі складу ЄС, вона більше не зможе впливати на те, як регулюються питання рибного промислу в ЄС. Якби іронія вже не була мертвою, це була б точно її смертна година.

Brexit перетворить Великобританію на зломлене й роз'єднане королівство. Географічно вона завжди перебувала за межами континентальної Європи. Тепер ця відстань ставатиме дедалі відчутнішою в політиці, економіці та соціальній сфері.

Можливо, я буду вже на пенсії, коли станеться наступне: але я передбачаю, що впродовж найближчих 20 років Великобританія повернеться, підібгавши хвіст, і благатиме прийняти її назад до складу ЄС - однак умови будуть незрівнянно гіршими за ті, якими вона насолоджувалася впродовж такого тривалого часу.

Коментар висловлює особисту думку автора. Вона може не збігатися з думкою української редакції і Deutsche Welle загалом.

Дивитись відео 01:36

Європарламент попрощався з Великобританією(30.01.2020)

NDTV News UK, France Sign New Deal To Stop Illegal Migration Across English Channel. NDTV News Britain and France signed a new agreement to try to stop illegal migration across the Channel on Saturday, upping patrols and technology in the hope of closing off a dangerous route used by migrants...
Unian Ukraine reports 213 new COVID-19 cases in armed forces as of Nov 28. Unian Some 736 servicemen are now isolated(including self-isolation).
NDTV News S Jaishankar Stresses On Boosting India-Seychelles Ties In Post-COVID Era. NDTV News External Affairs Minister S Jaishankar stressed on India's resolve to further enhance the India-Seychelles strategic partnership in the post-COVID era as he held high-level talks with the country's...
Unian Canadian PM Trudeau issues statement on Holodomor Memorial Day. Unian Joseph Stalin's totalitarian Soviet regime created a devastating famine in Ukraine to break the spirit of Ukrainians and erase their identity, the official says.
Euromaidan Press An Austrian engineer showed these Holodomor photos to Cardinal Innitzer in 1933, pleading for aid to the starving. Euromaidan Press Here we present his Innitzer album, the popular name of an album of photographs that were taken by Wienerberger in 1933 while he was working as a managing consultant in Kharkiv, Ukraine’s capital at that time. The photographs depict starving residents from the rural heartland of Ukraine flocking to Kharkiv on foot;the endless lines …The post An Austrian engineer showed these Holodomor photos to Cardinal Innitzer in 1933, pleading for aid to the starving appeared first on Euromaidan Press.
Новини по темі

Вартість щеплення від COVID-19 у ЄС: від 5 до 60 євро.

Невдовзі одразу кілька фармацевтичних компаній розпочнуть виробництво вакцин проти COVID-19. Їхня продукція різниться і за технологіями, і за ціною.

1

Чому Німеччина не квапиться визнати Голодомор геноцидом.

Рік тому петиційний комітет Бундестагу розглянув звернення щодо визнання Голодомору геноцидом українського народу. Рішення з цього питання досі не ухвалене. DW розпитала німецьких депутатів, у чому полягають складнощі.

1

Ходіння мінним полем. Як у Білорусі зараз працюють журналісти

З сильним тиском влади мають справу у Білорусі й журналісти - їх б'ють, затримують, порушують проти них кримінальні справи. Як ЗМІ виживають за таких умов, DW пояснив заступник голови БАЖ Борис Горецький.

3

Коронавірус в Україні, Польщі, ФРН і Росії: динаміка зараження.

Експерти підрахували динаміку щоденного приросту нових випадків зараження в Україні, Польщі, Німеччині, Росії, а також у світі. Інфографіка DW.

3