У «Метінвесті» розповіли, на яких умовах студенти зможуть отримувати стипендії від групи.

Ілюстрація УНІАН

Ілюстрація УНІАН

У Маріуполі в стипендіальній програмі від «Метінвесту» беруть участь п'ять ключових навчальних закладів-партнерів підприємств групи компаній, студенти яких зможуть розраховувати на додаткові заохочувальні виплати в процесі навчання.

Як зазначили у прес-службі компанії, йдеться про такі навчальні заклади, як: Маріупольське вище металургійне професійне училище, Маріупольський центр профтехосвіти, Маріупольський професійний ліцей автотранспорту, Маріупольський професійний машинобудівний ліцей та Маріупольський політехнічний професійний коледж ПДТУ.

На стипендію від «Метінвесту» у розмірі від 700 до 1200 гривень зможуть розраховувати студенти I-IV курсів вищевказаних навчальних закладів. Зокрема, на першому курсі стипендії отримають всі, хто обере професії та спеціальності, які беруть участь у стипендіальній програмі. Надалі наявність стипендії залежатиме від успішності студента в освоєнні теорії та практики, а розмір зростатиме від курсу до курсу.

Зазначається, що програма «Метінвесту» охоплює від 1100 студентів-стипендіатів. Студенти, які вступили до училищ після закінчення 9-класів, отримуватимуть на першому курсі 700 грн, на базі 11-класів – 1200 грн, а ті, хто вступили до коледжу після 11-класів – 700 грн. Також цього року під стипендію потраплять студенти 3-го курсу коледжу, які здобувають освіту на базі 9 класів – стипендія становитиме 1000 грн.

Стипендію зможуть отримати студенти, які оберуть наступні професії:

 • електрогазозварник, газорізчик
 • електрозварник ручного зварювання
 • слюсар-ремонтник
 • верстатник широкого профілю
 • оператор верстатів з програмним управлінням
 • електромонтер з ремонту та обслуговування електрообладнання
 • оператор поста управління станом гарячої прокатки
 • підручний сталевара конвертерного виробництва
 • стропальник
 • машиніст крана металургійного виробництва
 • помічник машиніста тепловоза
 • слюсар з ремонту рухомого складу

Крім того, на стипендію можуть розраховувати студенти спеціальностей:

 • «Металургія»
 • «Галузеве машинобудування»
 • «Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології»

«Це дуже великий спектр професій. Великий плюс роботи на підприємствах «Метінвесту» – конкурентна заробітна плата, оздоровлення, безкоштовне навчання для молоді та багато іншого. А співробітники, які прагнуть розвивати свої професійні навички і виводити підприємства на новий рівень роботи, завжди впевнено йдуть по кар'єрних сходах, досягаючи гідних висот», – прокоментував директор з персоналу та адміністрації МК «Азовсталь» Іван Голтвенко.

Нагадаємо, 26 квітня 2021 року підприємства Групи компаній «Метінвест» запустили в Маріуполі пілотний проект з виплати стипендій студентам, які обрали навчання на технічних спеціальностях. Зокрема, був підписаний меморандум з п'ятьма училищами і коледжами. Мета проекту – залучити якомога більше молоді на затребувані робітничі професії.

«Компанії необхідні кваліфіковані фахівці, які навчилися з урахуванням сучасних запитів бізнесу. Нинішній запит – співробітники, які вміють працювати тут і відразу, знають технології, знають обладнання. Звичайно, ми навчаємо на виробництві безперервно, але тверда база бути повинна», – прокоментував директор з персоналу та адміністрації меткомбінату «Азовсталь» Іван Голтвенко.

При цьому він додав: «Сьогодні ми дійшли до тієї межі, коли люди з вищою освітою знайти роботу не можуть. Молодь протягом мінімум 10 років робить вибір на користь гуманітарних і модних професій. У підсумку ринок переповнений юристами, економістами, менеджерами, психологами і так далі. Тобто молодь отримала дипломи, а роботи для них немає. При цьому дуже потрібні фахівці робітничих професій, а їх немає. Такий перекіс потрібно вирівняти, тому «Метінвест» і прийняв рішення мотивувати молодь, пояснити, що стабільність важливіше за моду».

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Автор: Григорій Бондар

УНІАН

«УНІАН» - читайте ТОП-новини політики в Україні та світі, найостанніші політичні новини від інформаційного агентства УНІАН.

https://unian.ua/

Новини по темі
Близько 600 офіцерів Збройних сил України випустила Львівська військова академія.

Близько 600 офіцерів Збройних сил України випустила Львівська військова академія.

Випуск офіцерів, які закінчили Національну академію сухопутних військ ім. Сагайдачного, відбувся на стадіоні Міжнародного центру миротворчості та безпеки у Львові. Про це повідомляє ZAXID.NET. Під час урочистих заходів випускниками була зачитана к...

Патріот Донбасу

ПАРЄ розгляне резолюцію на захист кримських татар

ПАРЄ розгляне резолюцію на захист кримських татар

У Страсбурзі з 21 червня розпочне літню сесію Парламентська асамблея Ради Європи. На її порядку денному, серед інших питань, буде розгляд резолюції щодо прав кримських татар в окупованому Криму. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebo...

1

У Львові виставили до почитання ікону з мощами Івана Павла II.

У Львові виставили до почитання ікону з мощами Івана Павла II.

З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися на наш канал

2

LIVE! Даля Грибаускайте, Яніна Соколова, Дмитро Кулеба: презентація книги - Стрім наживо.

LIVE! Даля Грибаускайте, Яніна Соколова, Дмитро Кулеба: презентація книги - Стрім наживо.

Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ У нас є що подивитись! КОНДРАТЮК У ПОНЕДІЛОК: "ПРЯМИМ ТЕКСТОМ" З ЮРІЄМ ЛУЦЕНКОМ: ТОКШОУ "ВЕЛИКА ПОЛІТИКА": ТОКШОУ "ДІЙОВІ О...

1

Повінь в Ялті: кількість жертв зросла до 40 осіб

Повінь в Ялті: кількість жертв зросла до 40 осіб

Кількість жертв масштабних підтоплень у Криму збільшилася до 40 осіб.Потерпілі звернулись до лікарень: 6 людей довелось госпіталізувати. Інші лікуються вдома. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал...

1

Україна закупить у Великої Британії військові кораблі.

Україна закупить у Великої Британії військові кораблі.

Уряд Великої Британії передасть Військово-морським Силам ЗСУ відразу 2 тральники. Їх закуплять у 2021 році. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram –

1

Соляна шахта Соледару, виноробня у Бахмуті, Святогірська лавра.

Соляна шахта Соледару, виноробня у Бахмуті, Святогірська лавра.

"Підсумки тижня" продовжують серію матеріалів про літній відпочинок саме в Україні. Це мабуть передусім для тих, хто не встиг вакцинуватися і не планує їхати за кордон. Курорти Чорного та Азовського морів, а ще Львівщину ми вже показували. А цього...

3