Президент Польщі заявив, що чекає від України історичної правди

ZAXID.NET 3

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що Україна першою схвалила на законодавчому рівні прославляння УПА, і Варшава чекає від Києва конкретних кроків з дегероїзації українських націоналістів. Про це він заявив після зустрічі з президентом України Петром Порошенком на саміті НАТО, інформує «Європейська правда».

«Вони (норми закону про визнання діячів УПА борцями за незалежність України) досі не змінені попри моє прохання. Я сказав йому, що слід розглядати це в однакових категоріях», – заявив Дуда.

Дуда додав, що він і Порошенко досконально знають, які питання є складними. «Я чекаю історичної правди», - зазначив він.

Президент Польщі також пояснив, чому не було спільного з Порошенком вшанування Волинської трагедії.

«Там не йшлося про жодну польсько-українську війну. Це був геноцид, етнічні чистки проти поляків. Не заперечую акцій у відповідь, але то не були військові, а цивільні», - пояснив він.

Водночас президент України Петро Порошенко, коментуючи свою зустріч з польським колегою, закликав не політизувати минуле, передає Польське радіо.

«Наша спільна позиція є такою, що ми повинні залишити історію історикам та дослідникам. Ми не повинні намагатися політизувати минуле, минуле має єднати так, як сучасне і майбутнє», - сказав Порошенко.

Він зазначив, що Польща є сильним партнером і Україна високо цінує «сильну, постійну підтримку» з боку Варшави.

Зазначимо, що напруженість у відносинах між Україною та Польщею загострилася після того, як Верховна Рада у 2015 році визнала десятки організації, починаючи від Січових стрільців, ОУН, УПА і Народного руху, борцями за незалежність України у XX столітті. Своєю чергою, Польща вважає УПА винною у Волинській трагедії під час Другої світової війни.

Офіційна Варшава запровадила Національний день пам'яті жертв «геноциду, вчиненого українськими націоналістами» та ввела кримінальну відповідальність «за заперечення злочинів українських націоналістів» проти громадян Польщі.