Україна отримає від Світового банку $90 млн на боротьбу з коронавірусом.

Міністерство охорони здоров'я та Міжнародний банк реконструкції та розвитку, який входить до групи Світового банку, домовилися про початок проєкту "Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні". Про це повідомила прес-служба МОЗ.

Угоду, яка передбачає отримання Україною $90 млн, підписали міністр Максим Степанов та директор Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України Аруп Банерджі.

Гроші підуть за трьома напрямками:

  • $40 млн (1,1 млрд грн) – на придбання вакцини;
  • $30 млн (850 млн грн) – на розгортання вакцинації проти COVID-19;
  • $20 млн (550 млн грн) – на зміцнення спроможності проведення тестування на COVID-19 в Україні.

Угода передбачає, що уряд України фінансуватиме постачання вакцин проти COVID-19 для вразливих груп населення, запровадивши окремий пакет вакцинації в рамках Програми медичних гарантій.

У рамках проєкту відшкодовуватимуться здійснені видатки НСЗУ на вакцинацію 10 млн осіб та забезпечуватиметься ефективне адміністрування вакцинації пріоритетних груп населення, як визначено в Дорожній карті з впровадження вакцинації від COVID-19 в Україні.

"Нова позика Світового банку допоможе Україні у проведенні вакцинації та закупівлі вакцин, зокрема, і в рамках глобальної ініціативи COVAX. Україна вже розпочала вакцинацію пріоритетних груп населення, але важливою метою на даному етапі є також прискорення темпів вакцинації зі збереженням фокусу на особах, в групі високого ризику заразитись та розвитку ускладнень від COVID-19", – сказав Банерджі.

Нагадаємо, що сьогодні, 18 травня, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба доручив послу України в Сполучених Штатах Америки Оксані Маркаровій звернутися до Білого дому щодо надання COVID-вакцин.

5 канал

«5 канал» - актуальні, ексклюзивні та останні новини і відеосюжети, інтерв'ю з цікавими людьми, політиками, зірками та багато іншого з життя України та світу

https://www.5.ua/

Новини по темі
В Україні хочуть ввести податок на квартири: хто платитиме 20% зверху.

В Україні хочуть ввести податок на квартири: хто платитиме 20% зверху.

Кабінет міністрів хоче встановити податок на нові квартири в розмірі 20% (ПДВ). Експерти кажуть, що це призведе до суттєвого подорожчання нового житла. Крім того, впадуть доходи девелоперів. Про це йдеться в матеріалі “Обозревателя”. П...

Народна Правда

Наступ на мову, присяга Вірастюка, звіт міністрів: Про плани депутатів на пленарний тиждень.

Наступ на мову, присяга Вірастюка, звіт міністрів: Про плани депутатів на пленарний тиждень.

Парламент готується до пленарного тижня. Лідери фракцій та груп зібралися на погоджувальну раду. Серед питань порядку денного - законопроєкт про амністію капіталів, судова реформа, зокрема перезапуск Вищої кваліфікаційної комісії. Прогнозують і по...

Горді за нашу збірну: неймовірне виконання гімну України у Львівській фан-зоні.

Горді за нашу збірну: неймовірне виконання гімну України у Львівській фан-зоні.

Горді за нашу збірну: неймовірне виконання гімну України у Львівській фан-зоні З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися на наш канал

Брифінг 14.06.2021 Юлія Тимошенко

Брифінг 14.06.2021 Юлія Тимошенко

Брифінг голови депутатської фракції Політичної партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" Юлії Тимошенко

Брифінг 14.06.2021 Ярослав Железняк

Брифінг 14.06.2021 Ярослав Железняк

Брифінг голови депутатської фракції Політичної Партії "ГОЛОС" Ярослава Железняка

Брифінг 14.06.2021 Юрій Бойко

Брифінг 14.06.2021 Юрій Бойко

Брифінг співголови депутатської фракції Політичної партії "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ" Юрія Бойка

Жданов про зустріч Байдена і Путіна: Один одному малюватимуть  «червоні лінії».

Жданов про зустріч Байдена і Путіна: Один одному малюватимуть «червоні лінії».

Наступною й останньою зупинкою у європейському турне Джо Байдена буде Женева, де він зустрінеться з Володимиром Путіним. На ній кожен висловить свою позицію. Читати на сайті: