Влада повинна допомогти промисловості знайти ресурси для екомодернізаціі, – Тарута.

Держава має допомогти промисловим підприємствам провести екомодернізацію, щоб відповідати екологічним вимогам ЄС, а не постійно підвищувати податки на викиди.

Про це заявив народний депутат, член парламентського комітету з питань економічного розвитку Сергій Тарута, коментуючи намір влади підвищити податки на викиди СО2, щоб розрахуватися з боргами перед "зеленою" генерацією.

"Ми підписали угоду щодо Асоціації. Там є чіткі вимоги, що ми повинні були зробити до якого році. З одного боку, безумовно, потрібно зменшувати екологічне навантаження. Але це можна зробити, тільки повністю модернізувавши наші підприємства", - розповів Тарута.

В якості прикладу такої екомодернізації він навів переобладнання заводу в Алчевську, підкресливши, що це потребувало значного фінансування.

"Ми зробили у свій час в Алчевську, коли поставили конверторний цех, де всі організовані й неорганізовані викиди утилізувались, де ми і доменний та коксовий, і конверторний газ далі конвертували в електроенергію, побудувавши там велику електростанцію на 300 мегаватів. Але це великі гроші", - пояснив Тарута.

На його думку, держава повинна допомогти промисловості знайти ресурс на модернізацію, щоб забезпечити її проведення у встановлені терміни. Однак замість цього, сьогодні влада пропонує лише підвищувати податок на викиди СО2.

"Гроші (на екомодернізацію, - ред.), природно, потрібно десь взяти, для цього вони повинні бути дешеві і довгі. І це завдання держави - допомогти нашим підприємствам знайти ресурси для повної модернізації", - резюмував Тарута.

Бажання розплатитися еко-податком з "зеленими" нардеп назвав нелогічним, і ще раз наголосив: влада не повинні лобіювати інтереси однієї галузі в збиток іншим.

"Те, що робиться зараз, взагалі абсурд. ЄС буде вимагати обмежувати викиди, щоб ми відповідали їх вимогам, і нам обов'язково потрібно буде робити модернізацію, на яку потрібні гроші. А те, що робиться зараз, - це лобіювання енергетиків в збиток іншим галузям", - заявив Тарута.

Нагадаємо, раніше директор GMK Center Станіслав Зінченко заявив, що для проведення екомодернізації промисловості необхідні інвестиції, фінансові стимули й допомога від держави, а не збільшення податкового тиску на підприємства.

Своєю чергою президент об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков заявив, що уряду слід виконувати свої зобов'язання перед "зеленими" енергетиками шляхом коштів держбюджету, а не постійного підвищення податків для промисловості, в тому числі на викиди СО2.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
«Якщо завтра війна...» , Prо новини, 20 квітня 2021

«Якщо завтра війна...» , Prо новини, 20 квітня 2021

У випуску "Pro новини" за 19 квітня – яких кроків варто остерігатися від Путіна; депутати від "Слуги народу" опинились у центрі резонансних скандалів; як Зеленський планує "реформувати" олігархів. Читати на сайті:

14-річний школяр отримав важке поранення голови.Подробиці нещасного випадку в гімназії Черкасах

14-річний школяр отримав важке поранення голови.Подробиці нещасного випадку в гімназії Черкасах

Поліція розслідує обставини нещасного випадку, який стався напередодні в одній із черкаських шкіл. Під час індивідуального заняття зі стрільб 14-річний учень отримав тяжке кульове поранення голови. Непритомного його доправили до лікарні та проопер...

Зеленський пропонує Путіну зустрітися на Донбасі, де війна.

Зеленський пропонує Путіну зустрітися на Донбасі, де війна.

Президент України Володимир Зеленський запропонував президенту Росії зустрітися. Каже, що готовий це зробити «в будь-якій точці українського Донбасу, де йде війна». Він також заявив, що 19 та 20 квітня на зустрічі радників «нормандської четвірки» ...

«Нас лякали цією медсанчастиною». Що відомо про лікарню в Росії, в яку перевели Навального?

«Нас лякали цією медсанчастиною». Що відомо про лікарню в Росії, в яку перевели Навального?

У Росії 19 квітня Управління Федеральної служби виконання покарань (УФСВП) у Володимирській області повідомило, що російський опозиціонер Олексій Навальний переведений із Виправної колонії-2 (ВК-2) у Покрові в стаціонар обласної лікарні для засудж...

Тищенку закони не писані.  «Слуга»  влаштував гучну вечірку для дружини під час локдауну. Реакція

Тищенку закони не писані. «Слуга» влаштував гучну вечірку для дружини під час локдауну. Реакція

Другий день народний депутат Микола Тищенко ані пари з вуст про святкування дня народження своєї дружини в 5-зірковому готелі на столичному Подолі. Натомість журналісти програми "Схеми" оприлюднили неспростовні докази, як заступник керівника фракц...

Зеленський прокоментував ескалацію агресії Росії

Зеленський прокоментував ескалацію агресії Росії

Президент України Володимир Зеленський записав нове відеозвернення. Він прокоментував ескалацію агресії Росії щодо України, зокрема нарощення військ держави-агресора біля кордонів та у тимчасово окупованому Криму. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Face...