Дивилися одне за одного: розгадана таємниця поховання давніх «коханців» – науковці.

Виявлені 2009 року скелети, поховані в одній могилі на території стародавнього некрополя в Італії, належать двом чоловікам, з'ясували дослідники. Про таке повідомляє "ВВС.Україна".

Раніше вчені вважали, що це останки чоловіка і жінки.

Поховання було виявлено під час розкопок в італійському місті Модена. Скелети, відомі як "коханці з Модени", трималися за руки і лежали так, наче дивляться одне на одного.

некрополь
некропольBBC News Ukrainian

Останки погано збереглись, розповідає ВВС, тому виявити їхню статеву приналежність одразу було складно. Нині науковці це зробили, проаналізувавши зубну емаль.

Як стверджують дослідники з Болонського університету, чоловіки були поховані в період між IV і VI століттями нашої ери. Ким вони одне одному доводилися – невідомо, але під час похорону хтось навмисно поклав їхні тіла саме таким чином.

некрополь
некропольBBC News Ukrainian

Голова групи дослідників Федеріко Лульї каже, що чоловіки могли бути братами або солдатами, які разом загинули в бою. Версія про коханців малоймовірна, бо в ті часи релігійні обмеження не дозволяли відкритої демонстрації гомосексуальних стосунків.

Науковці кажуть, що знахідка дає змогу краще зрозуміти тогочасні поховальні ритуали.

Новини по темі

«Всесвіт – дивне місце» : вчені зафіксували найбільший вибух в історії космосу після знаменитого Великого.

Згідно з дослідженням, епічний вибух був викликаний надмасивної чорною дірою в галактичному скупченні Змієносця

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie