Україна пропонує економічно вигідний транзит газу для всіх − Вітренко.

Юрій Вітренко/Facebook

Виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко розповів методологію тарифу, який застосовується до транзиту газу в Україні.

«Україна впроваджує європейську методологію розрахунку тарифу, який застосовується до транзиту газу. Ця методологія чітко визначена у європейському тарифному кодексі (NC TAR). <.>При цьому тариф корегується (зменшується), оскільки такі втрати не мають перевищувати витрати ефективного і структурно подібного оператора», − написав Вітренко на своєму Facebook.

Він додав, що російській стороні було роз’яснено, що вона може звернутися до оператора або напряму до Регулятора (НКРЕКП) з обґрунтуванням необхідності зниження тарифу, якщо український тариф є вищим за тарифи альтернативних (конкурентних) газопроводів, або якщо тариф робить експорт газу невигідним для Газпрому.

«Таким чином, українська сторона продемонструвала свій конструктивний підхід до продовження транзиту газу, який гарантує, що цей транзит буде економічно вигідним для всіх сторін: української, європейської та російської», − підкреслив Вітренко.

Нагадаємо, Газпром у листопаді запропонував Нафтогазу продовжити чинний контракт на транзит газу або укласти новий терміном на 1 рік з умовою відмови України від усіх претензій у міжнародному арбітражі.

Своєю чергою, міністр енергетики Олексій Оржель назвав російську пропозицію неприйнятною.

Нафтогаз також відправив офіційну відповідь на пропозицію Газпрому.

Компанія наполягає на укладенні транзитного договору з Газпромом за європейськими правилами і готова прийняти від російського монополіста виплату боргу за рішенням Стокгольмського арбітражу у газовому еквіваленті.

Новини по темі

Сайт Миротворець повністю відновив роботу

Сайт Миротворець, на якому в публічному доступі розміщуються особисті дані «прихильників бойовиків», відновив роботу в повному обсязі.

1

Гончарук розповів про свої очікування від нової митниці.

Структура має бути сучасною, прозорою та працювати в інтересах українців.

1 4

Адвокат Порошенко спрогнозував наслідки визнання «Мінська» держзрадою.

ДБР може зашкодити президенту Зеленському і нормандскому формату.

4

Трамп закликав Лаврова не втручатися в вибори та вирішити конфлікт із Україною.

Президент США Дональд Трамп провів зустріч з міністром закордонних справ Сергієм Лавровим і закликав його не втручатися в американські вибори.

2

Колишні бранці Кремля вирушили на реабілітацію до Латвії.

Поїздка українців відбувається в рамках розробленої Урядом Латвійської Республіки програми реабілітації

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie