Брюссель: Призов жителів Криму до армії РФ порушує міжнародне право.

У Європейському Союзі назвали порушенням міжнародного гуманітарного права оголошений в анексованому Росією півострові Крим та в місті Севастополь черговий призов до збройних сил РФ. Подібну оцінку містить оприлюднена в четвер, 1 квітня, заява офісу верховного представника Європейського Союзу з зовнішньої та безпекової політики Жозепа Борреля.

"Це - ще одне порушення міжнародного гуманітарного права. Російська Федерація пов'язана міжнародним правом і зобов'язана забезпечити захист прав людини на півострові", - йдеться в заяві.

Читайте також: У Криму пенсіонерку засудили за роботу на українську розвідку

У заяві також нагадали про невизнання європейською спільнотою незаконної анексії Криму. "ЄС не визнає і не визнаватиме незаконну анексію Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Європейський Союз закликає Росію припинити всі порушення міжнародного права на Кримському півострові. Європейський Союз непохитно підтримує незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів", - ідеться в заяві.

Нагадаємо, напередодні в ООН повідомили про 43 зафіксованих випадки насильницьких зникнень у Криму з початку анексії Криму навесні 2014 року.

24 березня президент України Володимир Зеленський затвердив стратегію деокупації та реінтеграції Криму.

Читайте також: Стратегія деокупації Криму: порожня декларація чи історичний документ?

 • Бравий Путін на графіті і плакатах, а також російські прапори замість українських з'явилися в Криму після 27 лютого 2014 року, коли люди у військовій формі без відзнак зайняли будівлі Радміну і Верховної Ради АРК в Сімферополі, а відтак ключові об'єкти і українські військові частини. Операція РФ із захоплення Автономної Республіки Крим, що перебуває у складі України, пройшла всього за кілька днів.

  Наслідки російської анексії для Криму

  Операція із захоплення

  Бравий Путін на графіті і плакатах, а також російські прапори замість українських з'явилися в Криму після 27 лютого 2014 року, коли люди у військовій формі без відзнак зайняли будівлі Радміну і Верховної Ради АРК в Сімферополі, а відтак ключові об'єкти і українські військові частини. Операція РФ із захоплення Автономної Республіки Крим, що перебуває у складі України, пройшла всього за кілька днів.

 • Нелегітимний референдум 16 березня 2014 роки змінив життя кримчан. Незважаючи на протести, в обхід Конституції України на голосування було винесено питання про зміну статусу Криму. Нова влада назвала незаконною передачу Кримської області з РРФСР до складу УРСР в 1954 році і підписала договір про входження до складу РФ. Більшість жителів Криму раділа, а на учасників протестів обрушилися репресії.

  Наслідки російської анексії для Криму

  Під контролем російських військових

  Нелегітимний референдум 16 березня 2014 роки змінив життя кримчан. Незважаючи на протести, в обхід Конституції України на голосування було винесено питання про зміну статусу Криму. Нова влада назвала незаконною передачу Кримської області з РРФСР до складу УРСР в 1954 році і підписала договір про входження до складу РФ. Більшість жителів Криму раділа, а на учасників протестів обрушилися репресії.

 • Від анексії Криму найбільше постраждали кримські татари. Репресії торкнулися всіх, хто вважає дії Росії незаконними. У 2016 році Меджліс кримськотатарського народу визнаний в РФ екстремістською організацією. Його лідерів переслідують, в будинках активістів не припиняються обшуки і арешти. Так було в 1944 році, коли їх як ворогів народу депортував з півострова радянський НКВС.

  Наслідки російської анексії для Криму

  Кримські татари поза законом

  Від анексії Криму найбільше постраждали кримські татари. Репресії торкнулися всіх, хто вважає дії Росії незаконними. У 2016 році Меджліс кримськотатарського народу визнаний в РФ екстремістською організацією. Його лідерів переслідують, в будинках активістів не припиняються обшуки і арешти. Так було в 1944 році, коли їх як ворогів народу депортував з півострова радянський НКВС.

 • Замість українських телеканалів, відключених у Криму з весни 2014 року, працює аналогове телебачення Росії. Незалежний кримськотатарський канал ATR, який виступав за цілісність України, мовить тепер з Києва, оскільки на півострові його діяльність заборонена. Під заборону потрапили й інші ЗМІ - 15 хвилин, Lâle, Крим. Реалії. А дихати в Криму можна? - запитують місцеві журналісти.

  Наслідки російської анексії для Криму

  "А дихати в Криму можна?"

  Замість українських телеканалів, відключених у Криму з весни 2014 року, працює аналогове телебачення Росії. Незалежний кримськотатарський канал ATR, який виступав за цілісність України, мовить тепер з Києва, оскільки на півострові його діяльність заборонена. Під заборону потрапили й інші ЗМІ - "15 хвилин", "Lâle", "Крим. Реалії". "А дихати в Криму можна?" - запитують місцеві журналісти.

 • Київ не визнає безконтрольний в'їзд в анексований Крим з Росії. Іноземці повинні спочатку в'їхати на територію України і тільки потім слідувати на півострів, інакше можна потрапити в українські списки нев'їзних. Потрапити до Криму можна через КПП на адміністративному кордоні з материковою Україною - пішки або машиною, інший транспорт тут не ходить. Для українців проїзд і прохід вільний.

  Наслідки російської анексії для Криму

  Як легально потрапити в Крим

  Київ не визнає безконтрольний в'їзд в анексований Крим з Росії. Іноземці повинні спочатку в'їхати на територію України і тільки потім слідувати на півострів, інакше можна потрапити в українські списки нев'їзних. Потрапити до Криму можна через КПП на адміністративному кордоні з материковою Україною - пішки або машиною, інший транспорт тут не ходить. Для українців проїзд і прохід вільний.

 • Євросоюз і США не визнали анексію Криму, не рекомендують своїм компаніям купувати там бізнес і нерухомість, а також торгувати з півостровом. А підприємства Криму не можуть продавати свою продукцію в ЄС і Америку. Через санкції у кримчан не працюють карти Visa і MasterCard і подорожчали кредити, тому що в Крим не поспішають приходити і великі банки Росії.

  Наслідки російської анексії для Криму

  Санкції за анексію

  Євросоюз і США не визнали анексію Криму, не рекомендують своїм компаніям купувати там бізнес і нерухомість, а також торгувати з півостровом. А підприємства Криму не можуть продавати свою продукцію в ЄС і Америку. Через санкції у кримчан не працюють карти Visa і MasterCard і подорожчали кредити, тому що в Крим не поспішають приходити і великі банки Росії.

 • Ті, хто проголосував за Крим в складі Росії, чекають від Путіна виконання обіцянок: споруди Керченського моста, газопроводу, електростанцій і вирішення соціальних проблем. Поки ж доходи кримчан не встигають за зростанням цін і збільшенням вартості комуналки. Але інформація про незадоволених рівнем життя і про локальні протести з'являється тільки в соцмережах і незалежних ЗМІ.

  Наслідки російської анексії для Криму

  Обіцяного чекають три роки

  Ті, хто проголосував за Крим в складі Росії, чекають від Путіна виконання обіцянок: споруди Керченського моста, газопроводу, електростанцій і вирішення соціальних проблем. Поки ж доходи кримчан не встигають за зростанням цін і збільшенням вартості "комуналки". Але інформація про незадоволених рівнем життя і про локальні протести з'являється тільки в соцмережах і незалежних ЗМІ.

 • Будівництво моста через Керченську протоку, який з'єднає материкову частину РФ і Крим, ведеться в авральному режимі. Підряд на будівництво вартістю в 228 мільярдів рублів отримала компанія Стройгазмонтаж Аркадія Ротенберга - російського олігарха і друга Путіна. До грудня 2018 року планується звести 4 автомобільні смуги, а до грудня 2019 - 2 смуги залізниці і під'їзні шляхи до них.

  Наслідки російської анексії для Криму

  Міст від друга Путіна

  Будівництво моста через Керченську протоку, який з'єднає материкову частину РФ і Крим, ведеться в авральному режимі. Підряд на будівництво вартістю в 228 мільярдів рублів отримала компанія "Стройгазмонтаж" Аркадія Ротенберга - російського олігарха і друга Путіна. До грудня 2018 року планується звести 4 автомобільні смуги, а до грудня 2019 - 2 смуги залізниці і під'їзні шляхи до них.

 • За три роки малий бізнес кримчан сильно постраждав від переділу власності на користь бізнесменів РФ. За даними сайту Крим. Реалії, кількість малих підприємств в 2016 році в порівнянні з 2014-м скоротилася з 15 до 1 тисячі. Проблеми можуть виникнути у власників земельних ділянок і будинків в прибережній зоні. Вони втратять землі, якщо кримські суди не визнають документи, видані до анексії півострова.

  Наслідки російської анексії для Криму

  Чорний переділ

  За 3 роки малий бізнес кримчан сильно постраждав від переділу власності на користь бізнесменів РФ. За даними "Крим. Реалії", кількість малих підприємств в 2016 році в порівнянні з 2014-м скоротилася з 15 до 1 тисячі. Проблеми можуть виникнути у власників земельних ділянок і будинків в прибережній зоні. Вони втратять землі, якщо кримські суди не визнають документи, видані до анексії півострова.

 • У сезон в Криму працюють всі пляжі, Росія дозволила ввозити сюди продукти з України. Жителі, зайняті в інфраструктурі обслуговування, сподіваються, що життя увійде в звичне русло. Але потік туристів за три роки скоротився майже на третину. Залізничне сполучення перервано, а літати на відпочинок без особливого комфорту - дорого. Через санкції ЄС в порти Криму не заходять круїзні пароплави з іноземцями.

  Наслідки російської анексії для Криму

  Турбізнес зазнає збитків

  У сезон в Криму працюють всі пляжі, Росія дозволила ввозити сюди продукти з України. Жителі, зайняті в обслуговуванні, сподіваються, що життя увійде в звичне русло. Але потік туристів за три роки скоротився майже на третину. Залізничне сполучення перервано, а літати на відпочинок без особливого комфорту - дорого. Через санкції ЄС в порти Криму не заходять круїзні пароплави з іноземцями.

 • Не повернуться до Криму скарби місцевих музеїв - сотні золотих прикрас і зброя. У грудні 2016- го суд в Нідерландах ухвалив передати Києву цю унікальну колекцію з 550 артефактів, яка в дні анексії Криму подорожувала виставками Європи. У судовій постанові сказано, що подальшу долю експонатів виставки Крим. Золото і таємниці Чорного моря вирішить український суд.

  Наслідки російської анексії для Криму

  Золото кримських скіфів переїде в Київ

  Не повернуться до Криму скарби місцевих музеїв - сотні золотих прикрас і зброя. У грудні 2016- го суд в Нідерландах ухвалив передати Києву цю унікальну колекцію з 550 артефактів, яка в дні анексії Криму подорожувала виставками Європи. У судовій постанові сказано, що подальшу долю експонатів виставки "Крим. Золото і таємниці Чорного моря" вирішить український суд.

 • З часу анексії Криму місцеві жителі можуть купувати SIM-карти для мобільників тільки з паспортом РФ. Але з виданими на півострові документом не дають візу в посольствах країн ЄС і США. У виграші опинилися кримські пенсіонери, що отримали паспорти РФ. Пенсія у них зросла до рівня російської, а пенсійний вік для жінок знизився з 60 до 55 років.

  Наслідки російської анексії для Криму

  З паспортом Росії

  З часу анексії Криму місцеві жителі можуть купувати SIM-карти для мобільників тільки з паспортом РФ. Але з виданими на півострові документом не дають візу в посольствах країн ЄС і США. У виграші опинилися кримські пенсіонери, що отримали паспорти РФ. Пенсія у них зросла до рівня російської, а пенсійний вік для жінок знизився з 60 до 55 років.

  Автор: Галина Петровська, Дмитро Каневський


Deutsche Welle

«Deutsche Welle» - новини й аналітика з Німеччини українською мовою. Найважливіші події в Німеччині, Україні, Європі та в світі.

https://www.dw.com/uk

Новини по темі

Джо Байден застеріг Володимира Путіна і запропонував зустрітися.

Президент США Джо Байден у телефонній розмові з російським колегою Володимиром Путіним вимагав деескалації ситуації поблизу українського кордону та запропонував зустрітися у найближчі місяці.

Deutsche Welle

В УПЦ МП відреагували зі скандалом: перший монах із Києво-Печерської лаври перейшов до ПЦУ.

В УПЦ МП відреагували зі скандалом: перший монах із Києво-Печерської лаври перейшов до ПЦУ.

Перший монах із Києво-Печерської лаври попрощався з московським патріархатом і перейшов до ПЦУ. Звати його Інокентій Підтоптаний. У Лаврі він був не "рядовим" служителем. А помічником голови відділу зв'язків із громадськістю. На перехід монаха до ...

2 94

«Україна ніколи не буде частиною » русского міра

«Україна ніколи не буде частиною » русского міра": які перспективи приєднання України до НАТО.

Членство України в НАТО - лише питання часу. І жодна третя країна, зокрема Росія - не може цьому завадити. Про перспективи приєднання до Альянсу та агресивні дії Росії говорили на позачерговому засіданні комісії Україна-НАТО. Його скликали у Брюсс...

130421 Строительство дома в Канаде Мой дом и Давид растут на стероидах.

130421 Строительство дома в Канаде Мой дом и Давид растут на стероидах.

Часткова легалізація медканабісу в Україні: кому це вигідно та чому рішення розкритикували.

Часткова легалізація медканабісу в Україні: кому це вигідно та чому рішення розкритикували.

Кабінет Міністрів дозволив в Україні використання деяких препаратів, у складі яких є медичний канабіс. Варто зауважити, що наразі понад 2 мільйони громадян потребують його через стан здоров'я. Читати на сайті:

Окупанти підтягують важку техніку, снайпери не дають укріпитися: ситуація в околицях Донецька.

Окупанти підтягують важку техніку, снайпери не дають укріпитися: ситуація в околицях Донецька.

Втрати на фронті. Біля Майорська окупанти скинули з безпілотника гранати. Один захисник загинув, ще двоє - поранені. Станом на вечір окупанти здійснили три обстріли - повідомили у пресцентрі операції об'єднанх сил. Збільшення кількості обстрілів н...

«Може бути ще страшніше» : понад мільйон людей померли від COVID-19 у Європі.

«Може бути ще страшніше» : понад мільйон людей померли від COVID-19 у Європі.

Європа перетнула критичну межу. Натепер від коронавірусу померли понад мільйон людей. Це сумарна статистика з усіх європейських країн. І ВООЗ дає невтішні прогнози. COVID мутував і тепер вбиває молодих і здорових людей. А вакцинація поки що не мож...

2 1