Рада планує дозволити дітям з 14 років змінювати своє по батькові, але буде умова.

Зробити це можна буде за згодою батьків.

З 14 років можна буде змінити по батькові / ua.depositphotos.com

З 14 років можна буде змінити по батькові / ua.depositphotos.com

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо права фізичної особи на зміну по батькові (№ 2450).

Як передає кореспондент УНІАН, за це рішення проголосували 247 народних депутатів із 381, зареєстрованого у сесійній залі.

Законопроектом у Цивільному кодексі України пропонується встановити, що фізична особа, яка досягла 16 років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище та (або) власне ім'я та (або) по батькові.

Читайте такожЗахист прав, життя і здоров'я дітей є пріоритетом для держави - Разумков

Фізична особа, яка досягла 14 років, має право змінити своє прізвище та (або) власне ім'я та (або) по батькові за згодою батьків.

У разі, якщо над фізичною особою, яка досягла 14 років, встановлено піклування, зміна прізвища та (або) власного імені та (або) по батькові такої особи здійснюється за згодою піклувальника.

Фізична особа, яка досягла 14 років, має право змінити своє прізвище та (або) власне ім'я та (або) по батькові за згодою одного з батьків у разі, якщо другий з батьків помер, визнаний безвісно відсутнім, оголошений померлим, визнаний обмежено дієздатним, недієздатним, позбавлений батьківських прав щодо цієї дитини, відомості про батька (матір) дитини виключено з актового запису про її народження або якщо відомості про чоловіка як батька дитини внесені до актового запису про її народження за заявою матері.

Читайте такожВідкриття дитсадків: як працюватимуть, правила та умови

У разі заперечення одним із батьків щодо зміни по батькові дитини спір між ними щодо такої зміни може вирішуватися органом опіки та піклування або судом. При вирішенні спору беруться до уваги виконання батьками своїх обов'язків щодо дитини, а також інші обставини, які засвідчують відповідність зміни по батькові інтересам дитини.

Відповідні зміни пропонується внести і до Сімейного кодексу України.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Новини по темі

ЦВК запустила сервіс, у якому онлайн можна змінити місце голосування на виборах.

Змінити місце голосування онлайн можна до 9 вересня

1

Тисячі хасидів молитимуться в літаках над Україною

Через карантин в Україні під загрозою опинилося цьогорічне святкування юдейського Нового року - Рош га-Шана - в Умані на Черкащині. Якщо обмежувальні заходи не скасують, декілька тисяч вірян-хасидів готові провести релігійні обряди в літаках над м...

1

Інвестиція у себе: навіщо отримувати бізнес-освіту, коли все летить шкереберть.

У той час як медичні спеціалісти займаються розробкою ліків для подолання наслідків пандемії, бізнес шукає відповіді, як захистити свої компанії та адаптуватися до нової реальності.

1

Підвищення мінімальної зарплати може призвести до серйозних проблем: про що мова.

Підвищення мінімальної заробітної плати в Україні може обернутися справжньою економічною катастрофою. У цьому впевнений заступник голови Федерації роботодавців України (ФРУ) Сергій Біленький, передають «Українські новини». «Це збільшення до сьогод...

1

Через перенесення ЗНО випускники стали отримувати повістки в армію - Міносвіти просить Міноборони про відстрочку призову.

Міністерство освіти і науки звернуло увагу на те, що випускники училищ, коледжів та інших навчальних закладів стали отримувати повістки в армію. Це сталося через те, що зовнішнє незалежне тестування в 2020 році через карантин перенесли на серпень....

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie