Милованов пояснив, чому в Україні впало промислове виробництво.

Міністр розвитку економіки назвав причини, через які промвиробництво в Україні впало у 2019-му після трьох років зростання поспіль.

Причинами зменшення обсягів промислового виробництва в Україні в 2019 році і, особливо, у грудні, стали: проведення модернізації виробництва, теплі погодні умови, негативна зовнішня кон’юнктура, торговельні обмеження та нестача доступного кредитування. Про це заявив міністр розвитку економіки Тимофій Милованов.

«У минулому році основна частина великих промислових підприємств проводили модернізацію, що негативно позначилося на поточній їх виробничій діяльності, але створило умови для відновлення виробництва конкурентоспроможної продукції та зайняття нових сегментів зовнішніх та внутрішніх ринків у перспективі. Саме модернізація і тимчасові зупинки промислових потужностей були однією з причин негативної промислової динаміки у 2019 році», — написав Милованов у Facebook.

Крім того, падіння в грудні постачання електроенергії, газу та пари на 15,7% було викликане скороченням попиту на енергоресурси внаслідок теплих погодних умов.

У той же час, за словами міністра, найбільш негативний вплив спричинили інші фактори, які діяли протягом останніх семи місяців, і їх дії посилилась у грудні 2019 року, а саме:

— негативна зовнішня кон’юнктура для чорних металів, середні ціни на які знизилися на 2,4%їх експорт впав на 13,2%);

— протекціоністські заходи з боку США і відповідь на них з боку ЄС та Єгипту;

— торговельні обмеження з боку Російської Федерації на продукцію машинобудування українського походження, транспортні обмеженнязокрема, в Азовському морі);

— недостатні обсяги та висока вартість кредитування;

— суттєва ревальвація гривні, яка послаблювала позиції українських експортерів і посилювала конкурентоспроможність імпорту на внутрішньому ринкуімпорт машин, устаткування та транспорту зріс на 7,3%).

«Водночас, у виробництві харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів падіння на 2,4% відбулось внаслідок отримання меншого врожаю цукрових буряків, фруктів та овочів, а також збільшення конкуренції з боку імпортної молочної продукції», — додав Милованов.

За даними Держстату, у 2019 році після трирічного зростання промислове виробництво в Україні скоротилося на 1,8%.

Як повідомлялося, на початку грудня 2019 року Мінекономрозвитку пояснювало падіння промислового виробництва загальносвітовим трендом.

Новини по темі

Мито на імпорт дизпалива і скрапленого газу з РФ вдарить по вітчизняній економіці, - «Укрметалургпром» .

Впровадження мита на імпорт дизельного палива і скрапленого газу походженням з РФ призведе до погіршення соціального рівня життя населення України та вдарить по вітчизняній економіці.

1

Другий етап медреформи: МОЗ опрацьовує деталі з місцевою владою.

Уряд не має наміру переносити терміни запуску другого етапу медреформи

1

В Україні захотіли запустити електронну гривню

Національний банк України розкрив подробиці

1 1

Газ міг бути дорожчий в 4 рази - Гончарук

Без укладення з Росією контракту про транзит газу в Європу вартість блакитного палива в Україні зросла б у 3-4 рази.

1

Діти переселенців безкоштовно харчуватимуться в школах: чому українцям не варто радіти закону.

Президент Володимир Зеленський підписав закон (законопроект подали в парламент в 2015 році, але депутати прийняли його тільки до 2020 року), відповідно до якого діти переселенців зможуть безкоштовно харчуватися в садочках, школах і професійно-техн...

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie