Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Visa та Mastercard знизили міжбанківську комісію в Україні.

НБУ заявляє про виконання домовленостей.

Відсьогодні, з 26 листопада 2021 року, Visa та Mastercard знизили розмір ставки внутрішньодержавних міжбанківських комісій інтерчейндж в Україні до рівня 1,2% . Таким чином, ці дві міжнародні платіжні системи дотримались домовленостей щодо зниження міжбанківської комісії в Україні, повідомляє Національний банк України.

"Національний банк констатує дотримання міжнародними платіжними системами Visa та Masterсard домовленостей щодо зниження комісій інтерчейндж. З 26 листопада 2021 року Visa та Mastercard знизили розмір ставки внутрішньодержавних міжбанківських комісій інтерчейндж в Україні до рівня 1,2%", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що про зниження комісії регіональні представництва компаній повідомили НБУ.

Зниження розміру ставки комісій інтерчейндж відбулося в межах виконання умов Меморандуму про сприяння конкурентному платіжному ринку в Україні.

Передумовою зниження комісій стало надання Антимонопольним комітетом України 11 листопада 2021 року відповідного дозволу компаніям Mastercard та Visa на узгоджені дії у вигляді зменшення розміру внутрішньодержавних міжбанківських комісій.

"Національний банк позитивно оцінює продовження поступового зниження ставок для внутрішньодержавних операцій в Україні. Ми вважаємо, що подальша реалізація меморандуму дасть змогу збалансовано розвивати безготівкові розрахунки з урахуванням рівня охоплення громадян банківським обслуговуванням, з одного боку, і розвитку платіжної інфраструктури - з іншого, – підкреслив заступник голови Нацбанку Олексій Шабан.

У НБУ сподіваються, що це також "вплине на зменшення банками-еквайрами тарифів для торговців, що, зокрема сприятиме зниженню витрат бізнесу".

Читайте також: Нацбанк виступив проти обмеження міжбанківської комісії

Нагадаємо, 17 травня 2021 року Національний банк, Masterсard та Visa підписали Меморандум про сприяння конкурентному платіжному ринку в Україні. Цим документом закріплено узгоджений підхід щодо поступового зниження граничного розміру комісії інтерчейндж. Ключовою умовою для реалізації цього меморандуму та початку зниження розміру комісії було отримання міжнародними платіжними системами дозволу Антимонопольного комітету України на такі узгоджені дії.

Хоча за кілька місяців до того Нацбанк опублікував офіційну заяву з критикою проекту закону №4364, яким депутати зокрема хочіли встановити граничний розмір міжбанківської комісії. Регулятор вважав, що це може зашкодити споживачам і змусить банки згортати програми лояльності.

Загалом меморандум передбачає, що платіжні системи-підписанти повинні знизити граничні розміри ставок комісії інтерчейндж: через два тижні після отримання дозволу АМК У – до рівня не більше 1,20%, із 1 липня 2022 року – до рівня не більше 1,00%, із 1 липня 2023 року – до рівня не більше 0,9%.

При цьому, в Антимонопольному комітеті визнавали, що не всі банки задоволені таким рішенням.

" Деякі з банків виявили занепокоєння щодо зниження граничного розміру ставок внутрішньодержавних міжбанківських комісій в Україні, Але ця інформація спростовується даними НБУ та іншими банками й заявниками", - повідомляли в АМКУ.

Читайте також: Антимонопольний комітет відкрив справи проти "Приватбанку" і "Ощадбанку" через монопольне становище

Варто також згадати, що експерти прогнозують, що внаслідок зниження ставок інтерчейндж, невдовзі банки будуть змушені або зменшувати власні прибутки, або скорочувати розмір кешбеку, що є більш вірогідним .

Інтерчейндж – це міжбанківська комісія. Банк, який встановив свій термінал, тобто банк-еквайр, має заплатити комісію банку, карткою якого власник карти платить, тобто банку-емітенту.

Підготував/ла : Лія Ільченко
Новини по темі
Долар до Нового року може коштувати понад 28 гривень: прогноз експертів.

Долар до Нового року може коштувати понад 28 гривень: прогноз експертів.

Минулого тижня курс долара до гривні зріс у всіх сегментах валютного ринку на 1,1-1,9%. Експерти прогнозують, що до кінця місяця долар може торгуватися в діапазоні 27,8-28,3 грн., а євро – в діапазоні 30,5-31,1 грн. Про це йдеться у матеріал...

Народна Правда

Брифінг 01.12.2021 Єгор Чернєв спільно з родинами загиблих Захисників України

Брифінг 01.12.2021 Єгор Чернєв спільно з родинами загиблих Захисників України

Брифінг народного депутата України Єгора Чернєва спільно з родинами загиблих Захисників України Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж:

Не засуджувати блогерів, а підтримувати тих, які роблять щось ЗА радить тіктокер Данило ЧОРНОБРОВИЙ.

Не засуджувати блогерів, а підтримувати тих, які роблять щось ЗА радить тіктокер Данило ЧОРНОБРОВИЙ.

Брифінг 01.12.2021 Олексій Кучеренко

Брифінг 01.12.2021 Олексій Кучеренко

Брифінг народного депутата України Олексія Кучеренка Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж:

БЕЗ ЦЕНЗУРИ наживо: Велике оплесківництво - Як Зе збирається вкрасти вибори без путчу - Голодна туса.

БЕЗ ЦЕНЗУРИ наживо: Велике оплесківництво - Як Зе збирається вкрасти вибори без путчу - Голодна туса.

Буде гаряче, вмикайтеся! Стежте за головними новинами на наших сторінках та каналах в соцмережах: Новини України - Facebook - Twitter - Telegram -

Брифінг 01.12.2021 Нестор Шуфрич

Брифінг 01.12.2021 Нестор Шуфрич

Брифінг народного депутата України Нестора Шуфрича Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж:

Виграй футболку від олімпійців: благодійний розіграш 24 каналу для допомоги онкохворим дітям.

Виграй футболку від олімпійців: благодійний розіграш 24 каналу для допомоги онкохворим дітям.

Сайт 24 каналу влаштовує благодійний розіграш футболки з автографами відомих спортсменів, а також інших цікавих призів. Долучитись можуть всі охочі. Важлива кожна гривня, оскільки гроші підуть на допомогу онкохворим діткам у Західноукраїнський спе...