Науковці виявили в Білорусі новий штам COVID-19 – що відомо.

Науковці з Білорусі зафіксували поширення на території країни нового штаму коронавірусу. Йдеться про місцевий варіант COVID, який адаптувався до навколишніх умов. Про таке інформує "Беларусь сегодня".

За словами фахівців з Республіканського науково-практичного центру (РНПЦ) епідеміології й мікробіології, білоруський варіант коронавірусу менш агресивний, ніж індійський. Втім, особливості цього штаму ще достеменно не вивчили.

Наразі місцевий варіант захворювання адаптується до умов, однак він мутує і може змінитися.

"Він менш агресивний, порівняно з індійським. Поки ми ще на попередній стадії поширення вірусу. Не виключено, що в нашій популяції теж може виникнути дуже ефективний вірус, який буде ухилятися від імунної відповіді. Звичайно, в країнах, де щільність населення вища, ймовірність такої ситуації більша", – пояснив завлабораторії РНПЦ Анатолій Красько.

При цьому, індійський штам коронавірусу в Білорусі поки не виявили. Натомість, в країні присутній британський штам, а також мутації патогену, які були завезені раніше.

Завлабораторії РНПЦ також розповів, що уханський штам, з якого у світі почалася пандемія коронавірусу, зійшов нанівець до літа 2020 року.

"Його витіснив 501-й – один з мутагенних. З'явилися ще кілька – південно-африканський, бразильський. У багатьох країнах зараз домінує британський. Набирає силу індійський варіант. Це постійний природний процес мінливості вірусу", – розповів науковець.

Нагадаємо, 12 травня Україна вийшла на перше місце в Європі за смертністю від коронавірусу за добу. Від СOVID-2019 тоді померли більш як 350 українців.

5 канал

«5 канал» - актуальні, ексклюзивні та останні новини і відеосюжети, інтерв'ю з цікавими людьми, політиками, зірками та багато іншого з життя України та світу

https://www.5.ua/

Новини по темі
Путін про можливість видачі США кіберзлочинців: Тільки в разі двосторонніх домовленостей та аналогічних дій з боку Америки.

Путін про можливість видачі США кіберзлочинців: Тільки в разі двосторонніх домовленостей та аналогічних дій з боку Америки.

Москва готова видавати кіберзлочинців Вашингтону в тому разі, якщо будуть досягнуті відповідні двосторонні домовленості, і США будуть діяти аналогічно.

Цензор.НЕТ

Як Порошенко викручувався після публікації  «плівок Медведчука» , Право на правду.

Як Порошенко викручувався після публікації «плівок Медведчука» , Право на правду.

Петро Порошенко таки прокоментував розслідування журналістів проєкту Bihus.Info. Для цього він навіть дав розгорнуте інтерв'ю, але не Денису Бігусу, і навіть не скликав заради цього пресконференцію. Читати на сайті:

1

Помста через Костіна: як обирають керівника САП, Право на гідність.

Помста через Костіна: як обирають керівника САП, Право на гідність.

Координовані Олегом Татаровим члени комісії збивають з конкурсу професійних та незалежних кандидатів. Проте їм не вдається протягнути потрібних владі кандидатів. Зокрема, з конкурсу вже вилетів Андрій Костін. Читати на сайті:

«ПТН-ПНХ»  та  «Слава Україні» : як львівська фан-зона шалено підтримувала збірну Бельгії у матчі Євро.

«ПТН-ПНХ» та «Слава Україні» : як львівська фан-зона шалено підтримувала збірну Бельгії у матчі Євро.

Несамовиті емоції у Львові. Збірна Росії зазнала нищівної поразки від бельгійців з рахунком 3-0. У фан-зоні львів’яни шалено підтримували збірну Бельгії. «Слава Україні!» З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися на наш канал

2

Бельгія принизила Росію в першому матчі Євро-2020

Бельгія принизила Росію в першому матчі Євро-2020

Збірна Бельгії та Росії зіграли перший матч на Євро-2020 в суботу, 12 червня. Переможцем матчу стала збірна Бельгії, яка доволі легко обіграла росіян. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitt...

Все, що треба знати про відпочинок під час пандемії та куди летіти  безпечно українцям.

Все, що треба знати про відпочинок під час пандемії та куди летіти безпечно українцям.

Сезон відпусток стартував! Що треба знати про відпочинок під час пандемії, які країни уже відкрили свої кордони та куди летіти безпечно? А де плануєте відпочивати Ви цього літа? Дивитись випуск: З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися н...

Аборти і домагання. За дверима інтернату

Аборти і домагання. За дверима інтернату

У квітні в новинах ми чули про примусовий аборт неповнолітньої дівчини в інтернаті на Миколаївщині. Тоді правоохоронці порушили кримінальну справу через неналежне виконання обов’язків щодо охорони життя та здоров’я дітей. Дівчину відправила на реа...