У Раді вимагають приходу Пристайка для пояснення позиції Києва з питань зовнішньої політики.

1

Представник Кабміну попросила підготувати питання заздалегідь.

Фракції "Голос" і "Європейська солідарність" просять запросити до Верховної Ради міністра закордонних справ України Вадима Пристайка, представників Офісу президента України, щоб обговорити позиції країни щодо питань зовнішньої політики. У свою чергу представник Кабінету міністрів у парламенті Ірина Верещук просить до п'ятниці підготувати запитання від фракцій.

"Нас як партію "Голос" дуже цікавить позиція щодо міжнародної політики. Ми досі не отримали відповідь, чи ми будемо брати участь в сесії ПАРЄ, яка очікує нас цієї осені, що буде з Мінськими угодами, і те питання, яке обговорює суспільство щодо можливих виборів на тимчасово окупованих територіях", - сказав народний депутат з фракції "Голос" Ярослав Железняк на засіданні погоджувальної ради парламенту в понеділок.

Він запропонував у комітеті Верховної Ради з питань зовнішньої політики провести зустріч народних депутатів з міністром закордонних справ, представниками Офісу президента у відкритому чи закритому режимі.

"Щоб і у нас, і у суспільства були якісь відповіді, яка наша подальша політика з зовнішнім світом, особливо це питання тимчасово окупованих територій", - додав нардеп.

У свою чергу, співголова фракції "Європейська солідарність" Ірина Геращенко запропонувала у п'ятницю, окрім доповіді про проект держбюджету-2020, заслухати главу МЗС з питань зовнішньої політики.

"В п'ятницю було б правильним не лише виступ у рамках "години питань" до уряду шановної пані Маркарової, але і шановного пана Пристайка, тому що ті речі, які сьогодні відбуваються з заявами про зовнішню політику, надзвичайно тривожні. І парламент має право почути наші позиції в контексті мирного врегулювання і розуміти справжню ситуацію. Будь ласка, пане Разумков, запросіть двох міністрів на п'ятницю", - заявила Геращенко.

Представник Кабінету міністрів у Верховній Раді Ірина Верещук на засіданні погоджувальної ради сказала: "Якщо є питання, будь ласка, наработайте, щоб не було коліс питань у парламенті, до яких можна підготуватися завчасно".

Раніше міністр закордонних справ україни Вадим Пристайко висунув пропозицію провести місцеві вибори на всій території України, включаючи окупований Донбас. При цьому він заявив, що "формулу Штайнмайера" в 2016 році погодив колишній президент України Петро Порошенко.

Новини по темі

Реформа прокуратури, справа Гладковського та підозра п'ятому президентові – що розповів Рябошапка (Відео).

1

Також Генпрокурор пояснив, чому справу одеського активіста Стерненка перевели до СБУ

Яценко домігся того, що його прокладки як і раніше будуть задіяні в схемі ФДМУ. Ніколов.

1

Замішаний у корупційних схемах нардеп Анатолій Яценко не дав "Слугам народу" прибрати його фірми-прокладки з системи оцінки.

ЦВК призначила на грудень вибори в ОТГ у чотирьох областях.

1

Вибори відбудуться у Дніпропетровській, Львівській, Сумській і Чернівецькій областях.

Рябошапка призначив своїм заступником прокурора АРК.

1

Генеральний прокурор України Руслан Рябошапка призначив своїм заступником прокурора Автономної республіки Крим Гюндуза Мемадова. Про це повідомляє пресслужба ГПУ.«Генеральний прокурор Руслан Рябошапка 18 жовтня 2019 підписав наказ про призначення ...