МЗС Німеччини не підтримує визнання Голодомору геноцидом – депутат Бундестагу.

Міністерство закордонних справ Німеччини не підтримує визнання Голодомору 1932–1933 років в Україні геноцидом. Таку заяву після засідання петиційного комітету щодо цього питання зробив член комітету, депутат від партії "Християнсько-демократичний союз" Арнольд Фаатц в інтерв'ю "Німецькій хвилі" 21 жовтня.

За його словами, МЗС хоче, щоб петицію відхилили з обґрунтуванням, що "поняття "геноцид" не було визначено до 1951 року".

Ще один аргумент зовнішньополітичного відомства Німеччини полягає в тому, що в 1932–1933 роки штучний голод було створено не тільки в Україні, а й на Кавказі, зазначив Фаатц.

Як повідомляє "Укрінформ", держсекретар МЗС Німеччини Міхаель Рот під час засідання висловив думку, що після визнання Берліном Голодомору геноцидом Україна може вимагати компенсації.

"Звичайно ж після цього слідують позови щодо відшкодувань... Визнання – не абстрактне вшанування пам'яті жертв, це передбачає відповідальність", – заявив він, зазначивши, що підтримує необхідність донесення правди якнайбільшій кількості людей.

На думку глави німецького МЗС, для Німеччини актуальнішим є питання відповідальності за злочини нацистів.

Фаатц називає таке обґрунтування відмови "небезпечними відмовками". За його словами, відхилення петиції через те, що поняття геноциду не було до 1951 року, може стати підставою для "переоцінки гітлерівського геноциду".

Рішення петиційного комітету Бундестагу ще не ухвалено, але депутат уважає, що, найімовірніше, петицію відхилять.

Петицію на сайті Бундестагу зареєстрували за ініціативою мюнхенської громади українців у Німеччині 24 квітня. До 27 травня вона набрала понад 56 тис. підписів за необхідних для розгляду 50 тис.

Голодомор 1932–1933 років – масовий голод, який призвів до багатомільйонних людських жертв у сільській місцевості на території Української РСР. Інститут демографії і соціальних досліджень імені Михайла Птухи у 2013 році заявляв, що Україна внаслідок Голодомору втратила не менше ніж 3,9 млн осіб. В Україні Голодомор розглядають як акт геноциду українського народу, інспірований урядом СРСР.

У 2016 році Верховна Рада України звернулася до демократичних держав із проханням визнати Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу.

На сайті МЗС України повідомляють, що на сьогодні 24 країни визнали Голодомор геноцидом.

Наприкінці 2018 року це зробив Конгрес США.

Новини по темі

Президента Сербії госпіталізували через проблеми із серцем.

Президент Сербії Александр Вучич заявив, що повернеться до роботи 18 листопада.

1

Маркарова: В Україні стандартні рецепти економічного зростання ще не використано.

Міністерка фінансів України Оксана Маркарова вважає, що прямі інвестиції в країну стримують відсутність реформи судової системи і правоохоронних органів.

2

Орлуша: Путіна призначив Березовський. Це була його велика помилка

Колишній російський політтехнолог Андрій Орлов, відомий як поет Орлуша, вважає, що російського бізнесмена Бориса Березовського вбили люди президента РФ Володимира Путіна.

2

Милованов заявив, що приватизовуватимуть не всі українські підприємства.

За словами міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофія Милованова, питання приватизації підприємств залежить від їхньої стратегічності, сервісності та прибутковості.

2

У Венеції вода почала відступати після чергового піку повені.

Прогнозували, що вода у Венеції до середини дня 17 листопада підніметься до рівня 160 см, однак пік не перевищив 150 см.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie