Правління ПАТ «Кривбасзалізрудком» щодо ситуації, яка виникла на підприємстві у зв'язку з відмовою ряду працівників залишити підземні шахтні виробки.

Правління ПАТ "Криворізький залізорудний комбінат" з метою вирішення трудового конфлікту, а також запобігання поширенню чуток і фальсифікацій, інформує працівників підприємства, керівників профспілок, керівництво країни, мешканців міста Кривий Ріг та широкий загал України про ситуацію, що склалась на підприємстві, вжиті адміністрацією заходи та стан перемовин із працівниками шахт.

Станом на 8-ту годину 16 вересня частина гірників шахт "Родіна", "Октябрська", "Гвардійська" та "Тернівська" в кількості 184 осіб за власним рішенням та в порушення трудового розпорядку залишаються у підземних виробках, а саме: шахта "Октябрська" – 25; шахта "Родіна" – 76; шахта "Тернівська" – 49; шахта "Гвардійська" – 34.

З початку таких дій (03.09.2020) до теперішнього часу, вимоги гірників до адміністрації офіційно не надходили, повноважні представники протестуючих для ведення перемовин з адміністрацією підприємства не заявлені.

Про деякі, але не конкретизовані вимоги протестувальників адміністрації стало відомо із усних розмов з окремими працівниками підприємства, представниками профспілок та із засобів масової інформації. Серед вимог: підвищення заробітної плати, звільнення керівництва, повернення пільгового стажу за списками № 1 і № 2 та припинення порушень при атестації.

Адміністрація ПАТ "Криворізький залізорудний комбінат" звертає увагу широкої спільноти на той факт, що у відповідності до статті 4 Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів), вимоги найманих працівників на виробничому рівні формуються і затверджуються загальними зборами (конференцією) найманих працівників або формуються шляхом збору підписів.

Згідно статті 6 цього закону, Колективний трудовий спір (конфлікт) виникає з моменту, коли уповноважений представницький орган колективу найманих працівників, або профспілки одержав від роботодавця повідомлення про повну або часткову відмову у задоволенні колективних вимог.

Згідно частини першої статті 12 цього закону, Колективний трудовий спір (конфлікт) розглядається трудовим арбітражем з обов'язковою участю представників сторін. Згідно частини п'ятої статті 12, Рішення трудового арбітражу про вирішення колективного трудового спору (конфлікту) є обов'язковим для виконання, якщо сторони про це попередньо домовилися.

Згідно статі 9 закону "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)", Рішення про оголошення страйку на підприємстві приймається за поданням виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника). Рішення про оголошення страйку оформляється протоколом. Орган (особа), який очолює страйк, зобов'язаний письмово попередити роботодавця або уповноважену ним особу, організацію роботодавців, об'єднання організацій роботодавців не пізніш як за сім днів до початку страйку, а у разі прийняття рішення про страйк на безперервно діючому виробництві – за п'ятнадцять днів.

Стаття 17 Закону "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)" визначає, що Страйк застосовується як крайній засіб (коли всі інші можливості вичерпано) вирішення колективного трудового спору (конфлікту) у зв'язку з відмовою роботодавця задовольнити вимоги найманих працівників.

Згідно статті 18 вказаного закону, Страйк може бути розпочато, якщо примирні процедури не привели до вирішення колективного трудового спору (конфлікту) або роботодавець ухиляється від примирних процедур або не виконує угоди, досягнутої в ході вирішення колективного трудового спору (конфлікту).

Згідно статті 20 цього закону, Страйк на підприємстві очолює орган (особа), що визначається загальними зборами (конференцією) найманих працівників при прийнятті рішення про оголошення страйку.

Не додержання такого порядку дій є підставою для визнання страйку незаконним (стаття 22 Закону "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)").

З огляду на те, що письмові вимоги від трудового колективу до адміністрації підприємства не надходили і, відповідно, відмов щодо виконання будь-яких письмових вимог трудового колективу адміністрація не заявляла, а також згідно наведених вище норм Закону, дії протестувальників не підпадають під визначення страйку та страйком не є.

Крім того, Законом прямо передбачено (ст. 24 перша частина), що забороняється проведення страйку за умов, якщо припинення працівниками роботи створює загрозу життю і здоров'ю людей, довкіллю або перешкоджає запобіганню стихійному лиху, аваріям, катастрофам.

Разом з тим, Адміністрація підприємства, співпрацюючи із трудовим колективом, після перемовин з протестувальниками, що тривали з 04.09.2020, задля пошуку компромісу і з ціллю скорішого відновлення роботи підприємства, із власної ініціативи, прийняла та оприлюднила 10.09.2020 р. Меморандум про порозуміння та виконання зустрічних вимог між адміністрацією та працівниками ПАТ "Кривбасзалізрудком", спрямованих на усунення причин та наслідків, у зв'язку із залишенням у підземних умовах праці після закінчення робочої зміни". У меморандумі адміністрація в односторонньому порядку заявила про готовність врегулювання конфлікту.

Згідно Меморандуму, було видано наказ №3850 від 10.09.2020 "Про підвищення тарифних ставок та посадових окладів з 01.09.2020 року" від 10 до 25 відсотків. Згідно наказу №3864 від 11.09.2020 року доповнено список професій працівників, яким підвищуються тарифні ставки та посадові оклади на 25%.

З метою подальшого врегулювання, адміністрація ПАТ "Криворізький залізорудний комбінат" направила звернення до Голови Первинної профспілкової організації Незалежної профспілки гірників України ПАТ "Криворізький залізорудний комбінат" та до Голови Первинної організації Профспілки трудящих металургійної та гірничодобувної промисловості України ПАТ "Криворізький залізорудний комбінат" з пропозицією створення спільної комісії для перегляду систем оплати праці на підприємстві.

Протягом останніх днів адміністрація ПАТ "Криворізький залізорудний комбінат" неодноразово виступала у відкритих джерелах і продовжує наполягати на налагоджені конструктивного діалогу з усіма зацікавленими особами з метою вирішення конфлікту шляхом пошуку компромісу на базі виконання вимог діючого законодавства.

Наголошуємо, що подальше перебування протестувальників у підземних виробках без фактичного наміру шляхом конструктивного діалогу з адміністрацією у визначеному законодавством України порядку вирішити конфлікт не тільки наражає на особисту небезпеку працівників підприємства, але також створює наслідки, що будуть тривалий період негативно впливати на роботу, знижувати спроможність підприємства виконувати свої фінансові обов'язки, зокрема соціальні.

Зупинка виробництва вже спричинила звернення європейських споживачів продукції підприємства з приводу недотримання умов укладених контрактів, що є загрозою втрати ринків збуту на користь інших постачальників із слабкою перспективою їх повернення.

Окремо застерігаємо політичних діячів від спроб використання поточної ситуації на підприємстві з метою досягнення особистих політичних цілей, підбурювання працівників підприємства і членів їх родин до незаконних і деструктивних дій. Вся відповідальність за можливе погіршення стану здоров'я, осіб, що перебувають в підземних виробках в ознаку протесту, а також неминучі, ймовірно, незворотні негативні наслідки для підприємства, цілком лягає на таких безвідповідальних політичних авантюристів.

Ще раз наголошуємо на бажанні адміністрації в конструктивному руслі відповідно до діючого законодавства України вирішити конфліктну ситуацію і відновити роботу підприємства.

Правління ПАТ "Кривбасзалізрудком"

В.о. голови правління С.Б. Новак

В.о. заступника голови правління О.В. Капука

В.о. фінансового директора О.А. Безкровний

Заступник фінансового директора М.С. Хоцкіна

16.09.2020 року, м. Кривий Ріг

Новини по темі

З'явилися шокуючі фото та відео торнадо на Херсонщині.

З'явилися фото та відео торнадо, що 27 вересня повалив дерева та значно пошкодив дахи будівель на Херсонщині в смт. Велика Олександрівка.Судячи з руйнувань і відеозаписів очевидців, попередньо інтенсивність торнадо можна оцінити як EF-2 або навіть...

Коли світ зможе перемогти пандемію

До нормального життя після пандемії Covid-19 світ почне повертатися наступної весни.Коронавірус стане звичайним респіраторним збудником, розповіла лікар-вірусолог Алла Мироненко в ефірі Апостроф Live.За її словами, носіння масок і дотримання соціа...

1

Назвали ТОП-10 марок найбільш популярних дизельних авто.

Частка дизельних легковиків на вторинному ринку у липні становила 27,3%. У серпні вона зменшилася до 26,7%."Незначне зменшення частки навряд пов'язано з подорожчанням дизпального чи зростанням курсу іноземних валют, адже пропорційно зросли у ціні ...

2

Викрили чоловіка, який намагався продати радіоактивні матеріали.

У Львові чоловік намагався продати радіоізотопні сповіщувачі диму за 40 тис.грн. Про це повідомляє Служба Безпеки України у Facebook.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Викрили злочинців, які займалися підробкою ліків"За даними досудового слідства, чоловік незаконного...

1

Гончарук покинув Україну

Експрем'єр-міністр Олексій Гончарук повідомив, що їде на декілька місяців у Північну Америку вирішувати майбутнє України. Він опублікував фото з аеропорту."Наступні місяці проведу в Північній Америці. Переважно на Вашингтонщині.Там буде відбуватис...

2

Море квітів і сліз: загиблий на борту Ан-26 20-річний курсант «поїхав» додому.

У Харкові попрощалися з львів'янином Віталієм Вільховим, який став жертвою падіння Ан-26 поблизу Чугуєва.Сьогодні зранку, 29 вересня, провести в останню путь 20-річного курсанта Харківського університету Повітряних сил до Меморіалу Слави прийшли й...

1

Море квітів і сліз: загиблий на облавку Ан-26 20-річний курсант «поїхав» додому.

У Харкові попрощалися із львів'янином Віталієм Вільховим, який став жертвою авіатрощі Ан-26 поблизу Чугуєва.Сьогодні зранку, 29 вересня, провести в останню путь 20-річного курсанта Харківського університету повітряних сил до Меморіалу Слави прийшл...

1

Голос відомого футболіста вивів італійку з коми

Футболістка римського "Лаціо" 20-річна Іленія Матіллі 9 місяців перебувала в комі внаслідок ДПТ. Пробудження настало після того, як вона почула голос колишнього капітана італійської "Роми" 44-річного Франческа Тотті.Родичі Матіллі давали їй слухат...

1

«На шостий день їсти не хочеш, нічого не болить. Ти вільний і всіх любиш»

У студентів щодня брали аналіз крові на цукор Голодувальники мали білі пов'язки, а ми носили чорні. Моє завдання полягало в дегустації води, яку приносили небайдужі до табору. Ми боялися отруєння. Тож робота була відповідальна випити трохи й...

1

Кількість інфікованих Covid-19 у Києві стрімко зросла.

Станом на 29 вересня інфікованих коронавірусом у столиці побільшало на 416. Загалом підтверджених випадків захворювання вже 22 559.Про це повідомив мер міста Віталій Кличко."До лікарень столиці потрапили 53 пацієнти. Інші на самоізоляції, під кон...

2

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie