Українцям готують оновлений формат другий пенсії: в Мінсоц озвучили подробиці.

Введення в Україні накопичувальної пенсійної системи, на думку Кабінету міністрів, стало неминучим. Внески будуть обов'язковими для всіх працюючих громадян у віці до 50 років, а українцям старшого віку залишать право вибору – для них пенсійні накопичення будуть добровільними.

При цьому солідарна пенсійна система продовжить функціонувати в сьогоднішньому вигляді, відмовлятися від не планують. Про це заявила міністерка соціальної політики Марина Лазебна на круглому столі "Пенсійна реформа в Україні: бути чи не бути" в Інституті Горшеніна, який транслювався на You Tube-каналі LBTV.

Міністерка повідомила, що доопрацьована версія законопроєкту про пенсійні накопичення базується на таких основних 8 параметрах:

  1. Статус накопичень. Людина в цій системі буде власником своєї пенсії. Вона повинна самостійно контролювати і вільно розпоряджатися накопиченими коштами.

  2. Формат функціонування. Введення накопичувальної пенсійної системи не означає відмову від солідарної, коли працюючі утримують пенсіонерів. Ці дві системи будуть функціонувати паралельно.

  3. Учасники. Внески стануть обов'язковими для всіх українців до 50 років. Громадянам після 50-ти буде надано право брати участь у системі добровільно.

  4. Розмір внеску. Цей параметр ще обговорюється. Попередньо внески складуть 2% від роботодавця і 2% від працівника. При цьому обов'язковою умовою на першому етапі стане відсутність додаткових витрат для бізнесу і для працівника - внески будуть виплачуватися за рахунок зменшення існуючих податків і зборів.

  5. Інвестування. Головне для цього параметра, щоб гроші працювали на економіку країни. Інвестуванням займуться недержавні пенсійні фонди. За словами Лазебної, від цього виграють обидві сторони: людям буде нараховуватися інвестиційний дохід на накопичені кошти, а для держави будуть створюватися нові робочі місця, і як результат – поповнення Пенсійного фонду.

  6. Інфраструктура. Уряд не планує створювати нових додаткових структур для впровадження накопичувальної пенсійної системи. Вона буде базуватися на основі вже існуючих державних органів (податкових, Пенсійного фонду, Держказначейства) і діючих недержавних пенсійних фондів (НПФ). Для останніх встановлять однакові правила роботи. Якщо ж особа не зможе вибрати для себе НПФ, буде створений єдиний держфонд з такими ж правилами функціонування як для НПФ.

  7. Технічна платформа. Цей параметр вже почав реалізовуватися в Україні. На сьогоднішній день створено Єдиний соціальний реєстр. Ідея його функціонування полягає в тому, щоб особа в будь-який момент змола зайти в свій електронний кабінет і побачити всі свої доходи, скільки внесків вже зроблено і який відсоток прибутковості нараховано на такі внески.

  8. Виплати. За загальним правилом вони будуть довічними. Але це можливо тільки при значному накопичувальному рахунку. Якщо ж коштів буде накопичено недостатньо, то буде передбачено 2 варіанти виплати – одноразова (в разі хвороби або інших критичних ситуацій) і на певний термін (щомісячна виплата протягом 10 років). В останньому випадку на кошти, які будуть залишатися на рахунку, буде нараховуватися інвестиційний дохід.

За словами Лазебної, майбутнє пенсійної системи без її реформування виглядає дуже сумним: "Починаючи з 2004 року в Україні була впроваджена страхова пенсійна система. Її принцип – чим більше людина заробляє, тим більша у неї пенсія. І дійсно, десь на протязі 5 років пенсія в Україні становила 57-60% від заробітку. Сьогодні цей показник становить 30% заробітку , а в перспективі – всього 20%" .

Чиновниця також додала, що зараз присутній серйозний перекіс у фінансуванні пенсій: 60% – за рахунок Пенсійного фонду (тобто за рахунок ЄСВ) і 40% - з держбюджету (за рахунок платників іншого податку).

Як повідомляв OBOZREVATEL :

  • З 1 жовтня 2022 року українські пенсіонери у віці 70-75 років отримуватимуть надбавки до пенсій. Виплати складуть 300 грн в місяць. Витрати на такі доплати врахували в проєкті держбюджету-2022.

  • В Україні пенсії суддів з липня 2018 го підняли з 25,4 до 83,2 тис. грн, більш ніж в три рази. При цьому прості українці отримали мізерну надбавку. Так, за три повних року виплата зросла лише на 1 216 грн. Такі дані опублікував Пенсійний фонд України.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
Кличко і Зеленський зустрілися на Банковій вперше за рік.

Кличко і Зеленський зустрілися на Банковій вперше за рік.

Вперше за рік відбулася зустріч Віталія Кличка та Володимира Зеленського. Політики зустрілися у вівторок, 19 жовтня, на Банковій. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Teleg...

Телеканал Рада. Прямий ефір

Телеканал Рада. Прямий ефір

Пленарне засідання Верховної Ради України Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж: #ТелеканалРада #РадаОнлайн #ПленарнеЗасідання

Ілля Кива, який привітав Путіна із днем народження, відзначив загибель Бандери.

Ілля Кива, який привітав Путіна із днем народження, відзначив загибель Бандери.

Ілля Кива, який привітав Путіна із днем народження, відзначив загибель Бандери. Як вам таке? #опитування З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися на наш канал

Пленарне засідання Верховної Ради - 21.10

Пленарне засідання Верховної Ради - 21.10

Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️

Нові правила міжміських перевезень з 21 жовтня: які умови.

Нові правила міжміських перевезень з 21 жовтня: які умови.

З 21 жовтня в Україні запрацювали нові правила міжміських перевезень. Відтепер на поїзд, літак чи міжміський автобус без сертифікату вакцинації можуть не пустити. Для проїзду між "жовтими" зонами у пасажира має бути хоча б одне щеплення від COVID....

Дипломатичні хроніки. Фань Сяньжун. Частина 3

Дипломатичні хроніки. Фань Сяньжун. Частина 3

Дипломатичні хроніки. Гість проекту - Надзвичайний і Повноважний Посол КНР в Україні Фань Сяньжун Частина 3 Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж: #Телекана...