Законопроєкт №3131-д про детінізацію АПК не торкнеться добропорядних фермерів.

Про це в інтерв'ю LNZ Web розповів співвласник групи компаній "Урожай" у Чернігівській області Олександр Левицький.

"Хотілося б зрозуміти, яким його ухвалять у другому читанні, але в принципі цей законопроєкт правильний. З одного боку, він допоможе донаповнити місцеві бюджети і бюджет загалом. З другого боку, він вирівняє сільгоспвиробників і прибере тіньову складову", - пояснив Олександр Левицький.

Як відомо, законопроєкт №3131-д пропонує встановити мінімальну суму податків, яку має заплатити орендар або власник землі з гектара - поставлене податкове зобов'язання (ПНО). Якщо сума податків (земельний податок, податок ФОП, податок на доходи фізичних осіб, єдиний соціальний внесок) на рік на гектар менший за встановлену суму поставленого податкового зобов'язання, аграрій доплачує різницю в місцевий бюджет.

"Ми проводили розрахунки: навіть у самому початковому вигляді (законопроєкту. - Ред.) моє підприємство не доплачувала б нічого. У нас була б ще переплата приблизно 300-400 тисяч гривень із податків. На нас цей законопроєкт ніяк би не позначився. Але є дуже багато недоброчесних маленьких фермерів, які не платять жодних податків. Обробляють чиїсь паї ... Це неправильно", - зауважив аграрій.

Він нагадав, що податки йдуть, зокрема, на підтримку інфраструктури населених пунктів та умов життя для мешканців.

"Ми ж ходимо дорогами. Нам подобаються підметені вулиці. Нам подобається чистота і порядок. Нам подобається освітлення в місті. Але ніхто не хоче за це платити. Я вважаю, що це неправильно", - сказав Олександр Левицький.

Нагадаємо, 9 липня Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав доопрацьований законопроєкт 3131-д щодо детінізації сільгоспвиробництва.

Він передбачає поетапне запровадження поставленого податкового зобов'язання. Для дрібних сільгоспвиробників і сімейних фермерських господарств встановлено пільговий період у два роки, після чого буде встановлена ​​ставка 2% від НГО (нормативної грошової оцінки), що становить приблизно 540 грн за гектар. Для середніх і великих підприємств встановлено ставку 4,5% НГО - приблизно 1215 грн за гектар. Однак до цього рівня вона буде підніматися поступово - протягом трьох років: за 2021-й рік буде діяти ставка 3% НГО; за 2022-й - 3,5% НГО, за 2023-й - 4% НГО; за 2024-й і надалі діятиме ставка 4,5% НГО.

Ухвалення цього законопроєкту вже підтримав президент Володимир Зеленський.

Новини по темі

Єрмак пройшовся по команді Зеленського: «Деякі члени допускають помилки і можуть вступати в конфлікт».

Єрмак поскаржився на тих, хто прийшов до влади із Зеленським, а тепер виступають проти його команди

1

«ЄвроСолідарність» засуджує недопуск «ДемСокири» на вибори до Київради та готова надати їй юридичну підтримку.

«Європейська Солідарність» вбачає передумовою такого судового рішення попередню критику «Демократичною Сокирою» та її лідерами діяльності ОАСК і його очільника судді Павла Вовка. «Європейська Солідарність» засуджує подібні спроби не допуску політи...

1 1

Кабмін змінив компенсацію послуги “муніципальна няня”.

Кабінет Міністрів схвалив постанову, котра змінює порядок відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня".

1

Члени команди президента допускають помилки, це нормальний робочий процес.

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак зазначає, що деякі люди в команді президента України Володимира Зеленського з часом вирішили, що вони більше команди, але не варто намагатися обіграти свою команду заради особистого ентузіазму.

3

Ярош запропонував Зеленському призначити його головою української делегації в ТКГ.

Голова УДА вважає, що Україна повинна говорити з Росією з позиції сили.

3 4

Фокін вилетів з ТКГ щодо Донбасу: кому було потрібно це призначення і чи буде заміна.

Першим заступником голови української делегації в Тристоронній контактній групі він пробув півтора місяця

6 1

За крісло міського голови Одеси боротимуться п'ять Філімонових, двоє Зеленських й один Саакашвілі.

Водночас ТВК відмовила в реєстрації Богданові Труханову, який має таке ж прізвище, що й чинний міський голова. Ось такий вигляд має повний список

2

Єрмак висловився про помилки членів команди Зеленського.

Глава ОП заявив, що вони почали ставити свої інтереси вище командних

1 23

НАБУ розпочало розслідування за фактом незаконного штурму слідчими ДБР Музею Гончара. Порошенка Головань.

Національне антикорупційне бюро України розпочало досудове розслідування за фактом незаконного штурму та обшуку слідчими ДБР Музею Гончара.

2

Володимире Олександровичу, чи не пора працювати президентом?.

Може, створити посаду почесний Єрмак Офісу Президента України? Нехай президент займається тим, що любить і вміє. Коля Оболонський веде переговори. А почесний Єрмак займається стратегією для «простих пацанів» з народу. Не можна працювати спочатку З...

4 14

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie