Журналіст, якому заборонили в’їзд до Криму до 2054 року: У «центрі Е» писали «кляузу» .

Журналіст Тарас Ібрагімов розповів, що його затримували в анексованому Криму щонайменше чотири рази до 35-річної заборони на в’їзд до Росії, яку його захист спробує оскаржити.

Джерело: український журналіст Тарас Ібрагімов і кримський адвокат Олексій Ладін в ефірі Радіо "Крим.Реалії"

Пряма мова: "Мене затримували рази чотири. Востаннє я це просто не афішував. Річ у тім, що формально моя заборона на в’їзд діє до 30 травня 2054 року, а 30 травня 2019 року мене затримав ОМОН біля суду, коли розглядали справу кримських правозахисниць і активісток "Кримської солідарності" Лутфіє Зудієвої й Муміне Салієвої.

Мене відвезли в міграційну службу, склали протокол і оштрафували на 2 тисячі рублів "за незаконну трудову діяльність". Це прямо підтверджує, що співробітники Центру "Е" склали адміністративний протокол, написали на мене кляузу в міграційну службу.

А так час від часу мене затримували, були звичайні допити. Напевно, хотіли мене налякати, що я не тим займаюся, не з тими людьми дружу. Кілька разів говорили, що не треба б, мовляв, тобі дружити з кримськими татарами, вони ж злочинці, терористи тощо…

Насправді я не скаржуся, що мені заборонили в’їзд ‒ навпаки, я дуже щасливий, що співробітники ФСБ чотири роки мене терпіли. Бажаю й надалі їм величезного терпіння, щоб вони потерпіли ще кількох журналістів, які обов’язково будуть туди приїжджати і працювати. Ця тема не залишиться без уваги".

Деталі: Тарас Ібрагімов розповів, що анексію не висвітлював, а писати про Крим почав у 2016 році, долучившись до журналістського проєкту правозахисної організації "Крим.SOS". Спочатку їздив "вахтовим методом" на кілька місяців, несистемно, а потім вирішив приїжджати регулярно.

На момент оголошення заборони на в’їзд російськими прикордонниками, він уже 4 роки їздив на півострів, "були десятки поїздок" – завжди, через Новоолексіївку й контрольно-пропускний пункт "Чонгар". На думку Ібрагімова, причиною заборони була "взаємна неприязнь з ФСБ".

Офіційним поясненням був "звичайний папірець", у якому написано про заборону в’їзду за законом РФ від 1996 року, а в усній бесіді ФСБшник "непрямо підтвердив причину". За словами Ібрагімова, допиту не було, бо росіяни знали, хто він. "Зняли відбитки пальців, сфотографували в профіль і анфас, татуювання ще подивилися. Загалом, було смішно", – пригадав він.

Ібрагімов розповів, що в Криму спочатку писав на загальні теми, а потім поїхав на півострів із правозахисною місією – був під судом у справі Ахтема Чийгоза й став писати про суди й справи інших політв’язнів: Миколи Семени, Ільмі Умерова, Едема Бекірова. На його думку, звільнити Бекірова допоміг саме розголос..

Журналіст планує й далі писати про кримську тематику і переслідування кримських татар, лише переформатує співпрацю з адвокатами й активістами ‒ "все буде телефоном, віддалено".

Коментар кримського адвоката Олексія Ладіна: "Звичайно ж, рішення буде оскаржене в межах адміністративного позову (…). З певною часткою ймовірності можу сказати, що рішення буде негативним як у першій, так і у другій інстанції, після чого нам нічого не залишиться, окрім як виходити на Європейський суд з прав людини.

Тут є така тенденція, що послідовно обмежується доступ до об’єктивної інформації. Зараз вона – чи не єдиний важіль впливу на беззаконня, яке відбувається в Криму, з міжнародних позицій.

Тарас Ібрагімов вкрай об’єктивно і, я б навіть сказав, обережно й акуратно висвітлював події у Криму, намагаючись знайти "золоту середину". Але навіть таке висвітлення, мабуть, стоїть поперек горла певним людям".

Цьому передувало: Журналісту Тарасу Ібрагімову, який співпрацює з "Крим.Реалії", співробітники ФСБ Росії заборонили в’їзд на територію РФ та анексованого Криму до 30 травня 2054 року.

Новини по темі

Нацбанк викупив на міжбанку 125 мільйонів доларів

Інтервенції Нацбанку з купівлі валюти на міжбанківському валютному ринку протягом 17-21 лютого становили 125 мільйонів доларів.

1 1

Зеленський: Держава не залишить жодного українця ані в підвалах ОРДЛО, ані в епіцентрі вірусу.

Президент Володимир Зеленський заявив, що змінює ставлення держави до громадянина.

1 4

Ердоган і Путін обговорили ситуацію в сирійському Ідлібі.

Президенти Росії і Туреччини провели телефонні переговори щодо ескалації напруги у сирійській провінції Ідліб.

У SkyUp розповіли, що зробили з літаком, який евакуював людей з Уханя.

Літак, що виконав спецрейс для евакуації українців з Китаю, розмістили на окремій ізольованій стоянці міжнародного аеропорту "Харків" для повної дезінфекції, 24 лютого від полетить до Хургади.

1

Росія може виплатити Білорусі 300 мільйонів доларів компенсації по нафті.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що в телефонній розмові президент Росії Володимир Путін вніс пропозицію про компенсацію Білорусі 300 мільйонів доларів по нафтовим митам.

1 1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie