Євросоюз відреагував на можливу відставку Смолія

Євросоюз занепокоєний можливою відставкою голови НБУ Якова Смолія за наслідками ймовірного політичного тиску. Про це йдеться у заяві речника ЄС, повідомляє "Укрінформ".

"Оголошення про відставку голови Національного банку України Якова Смолія за наслідками ймовірного політичного тиску надсилає тривожний сигнал. Національний банк має зберігати здатність до незалежного виконання власної ролі. Підрив цієї важливої інституції негативно впливає на довіру та підтримку до порядку денного реформ в Україні", – йдеться у заяві.

Зазначається також, що утворення сильного та незалежного Національного Банку було фундаментальним досягненням України, і залишається критично важливим для її майбутнього успіху.

"Протягом минулих років Національний Банк України здійснював рішучі й дуже необхідні кроки для забезпечення макрофінансової стабільності України та для її сталого економічного відновлення. Політика Банку добре служила народу та економіці України, стабілізуючи національну валюту, скорочуючи інфляцію та збільшуючи резерви іноземної валюти, зокрема, шляхом реструктуризації усього банківського сектору та відновлення активів, що були втрачені за наслідками банківського шахрайства", – йдеться у документі.

У заяві Євросоюзу також зауважили, що просування України шляхом реформ є складним, особливо в поточних виключних умовах пандемії коронавірусу. Європейський Союз буде продовжувати підтримувати Україну в імплементації дуже потрібних реформ, та розраховує, що влада України буде дотримуватися взятих на себе зобов'язань.

Нагадаємо, комітет із питань фінансів, податкової та митної політики схвалив проєкт постанови про звільнення Якова Смолія.

Новини по темі

Кузьмин: Власть не способна создать национальную идею, поэтому такая идея должна быть создана и поддержана всеми гражданами Украины.

Власть не способна создать национальную идею, поэтому такая идея должна быть создана и поддержана всеми гражданами Украины.

1

Филичкин: Досрочные выборы - это единственный шанс для Зеленского отсрочить бунт.

Филичкин: Досрочные выборы - это единственный шанс для Зеленского отсрочить бунт

1

У МВС заявили, що частина затриманих у Білорусі бойовиків можуть мати подвійне громадянство.

Через великий вплив Росії на Білорусь затримані через певний час можуть будуть відпущені.

2

Падіння в базових галузях економіки України прискорилося.

Про це йдеться в "Макроекономічному та монетарному огляді" Національного банку (липень 2020 року).

2 2

Партія Порошенка підтвердила лідерство в Києві – опитування групи «Рейтинг» .

З грудня 2019 року "Європейська Солідарність" у Києві наростила підтримку більш ніж удвічі

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie