Українцям пообіцяли зміну прописки онлайн і створення електронного підпису в кілька кліків.

В українців з'явиться можливість змінити прописку в режимі онлайн, а також створити електронний підпис у смартфоні всього в кілька кліків.

Про це заявив глава Міністерства цифрової трансформації Михайло Федоров у публікації на OBOZREVATEL. Він уточнив, що зміна місця реєстрації є найпопулярнішою державною послугою в нашій країні.

На його думку, зараз вона – "бюрократизована та складна спадщина радянської системи".

"Ми хочемо зробити її декларативною, коли прямо в смартфоні або на порталі ви зможете вказати адресу, за якою фактично проживаєте, якщо ваш орендодавець житла не проти вашої прописки у нього у квартирі. Через "Дію" ви зможете вказати його як власника житла, він отримає повідомлення і підтвердить його. А якщо ви переїдете в інше місце, він так само легко зможе вас виписати", – пояснив міністр.

Також він заявив, що є намір скасувати в Україні штамп в паспорті про реєстрацію місця проживання та відв'язати прописку "від багатьох життєвих ситуацій, де вона дійсно не потрібна".

За словами Федорова, уряд ухвалив відповідну постанову, щоб почати пілотний проєкт з реєстрації та зняття з реєстрації місця проживання в електронній формі.

"А зараз ми готуємо законопроєкт. Плануємо запустити сервіс вже навесні на всій території України", – сказав він.

Міністр також поінформував про те, що в межах створення "держави в смартфоні" розробляється можливість створення електронного підпису в мобільному додатку Дія ID. Вона необхідна для того, щоб користуватися державними послугами можна було навіть через смартфон.

"Українці отримають можливість користуватися кваліфікованим електронним підписом (КЕП) повністю онлайн у кілька кліків на власному смартфоні", – сказав глава Мінцифри.

За його словами, КЕП буде зберігатися в захищеному середовищі та гарантував високий рівень довіри та безпеки.

"Зараз ми працюємо над розробкою технології – якщо ваш біометричний паспорт або ID-карта в "Дії", то при авторизації біометрія обличчя звірятиметься з біометрією в реєстрі. І потім буде генеруватися електронний підпис", – уточнив він.

Федоров пояснив, що з "Дією ID" буде простіше підписувати різні документи, а також отримувати адміністративні, комерційні та фінансові послуги.

"Зокрема, технологія буде інтегруватися з порталом державних послуг "Дія", кабінетом водія та кабінетом на порталі Пенсійного фонду, банками та страховими компаніями, мобільними операторами тощо", – сказав він.

Раніше OBOZREVATEL повідомив про те, що вже восени Україна почне входження в "режим без паперу".

Держустанови не зможуть вимагати у громадян довідки, виписки та інші паперові документи для надання послуг, якщо необхідна інформація вже є в електронному реєстрі, уточнив Федоров.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
Чернігівський обласний історичний музей відмовився встановлювати термінали для розрахунку банківською карткою: економічно збитково. ОДА Коваленко.

Чернігівський обласний історичний музей відмовився встановлювати термінали для розрахунку банківською карткою: економічно збитково. ОДА Коваленко.

Глава Чернігівської ОДА Анна Коваленко вважає, що термінал для розрахунку банківською карткою є обов'язковим атрибутом сучасного туристичного об'єкта і тримати на роботі людей, які вважають інакше, не тільки недоцільно, але й "економічно збитково".

Цензор.НЕТ

ПРЕМ'ЄРА! ПРЯМИМ ТЕКСТОМ з Юрієм Луценком

ПРЕМ'ЄРА! ПРЯМИМ ТЕКСТОМ з Юрієм Луценком

З 11 березня на "5 каналі" стартує політичне ток-шоу "Прямим текстом з Юрієм Луценком". Це гостра дискусія на головні політичні теми тижня. Прогноз розвитку подій, аналіз помилок влади, представлення альтернативного вирішення проблем України. Неві...

Висоточна американська зброя завдала удару по Сирії, Pro новини, 1 березня 2021.

Висоточна американська зброя завдала удару по Сирії, Pro новини, 1 березня 2021.

У випуску програми "Pro новини" за 1 березня – вперше за президентства Джо Байдена американці завдали авіаудару по Сирії; мітингувальники закликали реформувати судову систему; українські медики бояться вакцинуватись. Читати на сайті:

Какая колосальная смена настроений  Куда делся Крымнаш?.

Какая колосальная смена настроений Куда делся Крымнаш?.

Українська Спілка Блогерів

1 7

Релігійно-розвідувальна операція Росії - Крим.Реалії

Релігійно-розвідувальна операція Росії - Крим.Реалії

Релігійно-розвідувальна операція Росії у Криму у 2014? Як російські спецслужби діяли під прикриттям Московського патріархату? У січні 2014-го року Росія привезла до Криму християнські святині «Дари волхвів», що зберігаються в Греції. Ці дари, вваж...

Спокойный разговор с врагом 200221

Спокойный разговор с врагом 200221

Українська Спілка Блогерів

«Вагнергейт» : чому ексначальника військової розвідки виселили з Конче-Заспи та позбавили охорони.

«Вагнергейт» : чому ексначальника військової розвідки виселили з Конче-Заспи та позбавили охорони.

Без державного захисту. Колишнього начальника військової розвідки Василя Бурбу виселили з Кончі-Заспи та позбавили охорони. Про це днями повідомив Юрій Бутусов - головний редактор видання "Цензор Нет". Каже, так Банкова намагається змусити мовчати...

6 21