Патріот Донбасу

«Патріот Донбасу» - новини Донбасу та всієї України. Неполітичне друковане видання

https://donpatriot.news

Стало відомо, де та як можна оформити паспорт під час війни.

Під час війни багато українців втратили важливі документи, в тому числі паспорти. Іншим треба їх обміняти через закінчення терміну придатності та інших причин.

TRAVEL РБК-Україна з посиланням на VisitUkraine.today розповідає, де та як можна оформити, отримати та обміняти внутрішні та закордонні паспорти громадян України під час дії воєнного стану.

Де оформити паспорт громадянина України під час війни

Процедура оформлення паспортів (внутрішніх та закордонних) залишається незмінною у випадку, якщо ви проживаєте на території, підконтрольній Україні.

Внутрішньопереміщеним особам можна звернутися до будь-якого іншого підрозділу міграційної служби. Зробити це можна за місцем вашого фактичного перебування. Це може бути територіальний ЦНАП або підрозділ держпідприємства "Документ".

У разі якщо ви раніше вже подавали документи на оформлення паспорта, однак через війну не дочекалися його видачі, є можливість отримання паспорту в інших регіональних підрозділах Державної міграційної служби. Ці документи можуть надіслати за вашим проханням до одного територіального підрозділу ДМС до іншого в межах України. Також можливе надсилання документу за кордон.

За кордоном громадяни України зможуть забрати готові документи у закладах дипломатичних установ чи відокремленого підрозділу ДП “Документ”.

Що потрібно для отримання паспорта

Для цього потрібно виконати кілька кроків:

 • виберіть місце, де ви хотіли б його отримати (територіальний підрозділ ДМС в Україні або підрозділ ДП “Документ” у разі, якщо ви за кордоном);
 • подайте ваше особисте звернення у довільній формі;
 • чекайте на інформаційне повідомлення про готовність документа.

Якщо просять посвідчення особи. Що робити, коли загубили паспорт

Бувають ситуації, коли вам треба засвідчити особу, але паспорт ви загубили або втратили. В такому разі ви можете показати такі документи, окрім внутрішнього паспорта громадянина України:

 1. паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
 2. дипломатичний паспорт України;
 3. службовий паспорт України;
 4. посвідчення особи моряка або члена екіпажу;
 5. посвідчення особи на повернення в Україну;
 6. тимчасове посвідчення громадянина України.

Якщо так трапилося, що жодного із перелічених документів у вас немає, можна використати електронні документи. Наприклад, закордонний або внутрішній паспорт у додатку "Дія".

Зверніть увагу: На час дії воєнного стану в уряді запустили “єДокумент". Він також відображається у “Дії”. Цей документ містить необхідну інформацію для ідентифікації людини.

Однак у разі втрати фізичного документа слід звернутись до поліції. Далі необхідно піти до ЦНАПу або ж територіального органу Державної міграційної служби.

Як можна продовжити дію закордонного паспорта

"Наразі можливість продовження терміну дії закордонних паспортів та внесення до них інформації про дітей у дипломатичних/консульських установах України незалежно від ситуації відновлено 1 листопада 2022. Зазначені послуги здійснюватимуться безоплатно протягом одного робочого дня", – зазначають на сайті.

Важливо: Вклеїти фотографію дітей до паспорта дорослого або продовжити закордонний паспорт можна лише у двох випадках:

 1. У випадку, якщо у територіальних органів/підрозділів міграційної служби, посольств або консульських установ немає підключення до Єдиного державного демографічного реєстру, щоб оформити новий закордонний паспорт.
 2. Якщо громадянину України потрібно негайно виїхати за кордон для власного лікування, супроводу тяжкохворої особи чи смерті родича, який жив за кордоном (така підстава моє бути підкріплена відповідними документами).

Зміни у законодавстві під час війни. Як спростилися процедури

Під час війни Кабінет Міністрів України вніс зміни до законодавства, що значно спрощує процедури оформлення та видачі закордонних та внутрішніх паспортів:

 • відтепер обом батькам вже не обов'язково бути присутніми в Консульстві для оформлення закордонного паспорта дитині;
 • скасовано вимогу надання письмової згоди другого із батьків або законного представника дитини;
 • зараз один із батьків, що подає документи на оформлення закордонного паспорта дитині, має право визначення іншої особи, яка може цей документ отримати. Однак такою людиною може бути тільки інший з батьків, повнолітні син або донька, рідні сестра, брат, дідусь або бабуся дитини;
 • терміни зберігання закордонного паспорта для його подальшого отримання збільшили до двох років - без урахування строку дії воєнного стану в Україні або установленого на території України карантину. Ці терміни можна продовжити до трьох років, якщо ви письмово звернетесь із таким проханням.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі

Це параметри шрифтів, за допомогою яких ми зможемо схарактеризувати їх будову.
Останні новини
Закарпатські вогнеборці отримали пожежні машини з Австрії - ДСНС.

Закарпатські вогнеборці отримали пожежні машини з Австрії - ДСНС.

Австрійські рятувальники з громад міст Тульн, Майнінг і Гайнберг передали в Україну три пожежні машини. Про це повідомили у ДСНС Закарпатської області. Машини Styer прибули у складі вже 52-го гуманітарного конвою з Австрії для України. "Українські...

Патріот Донбасу

ПИОНТКОВСКИЙ: Кремль назвал истинную ЦЕЛЬ ВОЙНЫ! @Andrei_Piontkovsky.

ПИОНТКОВСКИЙ: Кремль назвал истинную ЦЕЛЬ ВОЙНЫ! @Andrei_Piontkovsky.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ #пионтковский Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Наш канал со стримами – Публицист Андрей Пионтковский во время стрима на ю...

Это самое опасное! – ЯКОВИНА о большой ошибке Путина @IvanYakovina.

Это самое опасное! – ЯКОВИНА о большой ошибке Путина @IvanYakovina.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ #яковина Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Наш канал со стримами – Политический обозреватель Иван Яковина во время стрима ...

Невзятие Бахмута для России – вишенка на торте, – Арестович @arestovych.

Невзятие Бахмута для России – вишенка на торте, – Арестович @arestovych.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ #арестович #фейгин #фейгинlife Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Ситуация вокруг Бахмута остается очень тяжелой. Однако не...

Україна повинна бити по Росії- Остап Дроздов

Україна повинна бити по Росії- Остап Дроздов

Підписатися на наш канал «Ми у позиції глухої оборони, де кожного дня чекають прильотів. Всі знають коли і максимум, що ми можемо протиставити - це заряджати павербанки, купувати генератори. І таку позицію починають розуміти на заході», - Остіап Д...

Пропагандисты в панике! Они последуют за кораблем, или в ГААГУ @chibukhchyanlive.

Пропагандисты в панике! Они последуют за кораблем, или в ГААГУ @chibukhchyanlive.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – Наш канал со стримами – Политический аналитик и журналист из США Армен Чибухчян @chibukh...

Пленарне засідання Верховної Ради України 01.12.2022

Пленарне засідання Верховної Ради України 01.12.2022

️01 грудня Верховна Рада України ухвалила низку рішень, серед яких: ПОСТАНОВИ: 8229 - звернулися до парламентів та урядів іноземних держав із закликом визнати необхідність реформи ООН та порушити питання про нелегітимність перебування росії у цій ...