Українська правда

«Українська правда» - новини про Україну

https://www.pravda.com.ua/

Денісова: відео із Саакашвілі доводить, що його катують у Грузії.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова вказує, що оприлюднене владою Грузії відео із колишнім президентом Міхеїлом Саакашвілі засвідчує факт катування та жорстокого поводження із ним.

Джерело: повідомлення Денісової

Пряма мова Денісової: "Відеозапис засвідчує факт катування та жорстокого поводження з Міхеїлом, що є грубим порушенням статті 3 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

Неправомірними діями представників Спеціальної пенітенціарної служби Міністерства юстиції Грузії порушено статтю 7 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права та статті 1 Конвенції ООН проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання".

Деталі: Омбудсмен закликала Комітет ООН проти катувань та Європейський комітет з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню відреагувати на факт застосування тортур до Саакашвілі під час поміщення до виправної установи №18 в місті Глдані.

Також вона звернулася до народного захисника Грузії Ніно Ломджарії ретельно розслідувати обставини ситуації.

Передісторія:

  • 11 листопада пенітенціарна служба Грузії заявила, що колишній президент Міхеїл Саакашвілі здійснив напад на персонал тюремної лікарні та пошкодив медичне обладнання.
  • Також було оприлюднено відео, що датується 8 листопада. Саме того дня стало відомо, що Саакашвілі перевезли до лікарні.
  • 8 листопада Україна офіційно висловила обурення на адресу влади Грузії у зв’язку з переведенням Саакашвілі до тюремної лікарні та відсутністю інформування про це української сторони.
  • Омбудсмен Людмила Денісова у жовтні відвідала Міхеїла Саакашвілі у пенітенціарній установі №12 міста Руставі у Грузії, де він голодує 27-й день, Саакашвілі вважає, що його життя під загрозою.
Блогери влаштували вечірку в День пам'яті жертв Голодомору.

Блогери влаштували вечірку в День пам'яті жертв Голодомору.

Українські блогери в День пам'яті жертв Голодомору влаштували гучну вечірку з нагоди дня народження Олександра Заліска. У мережі "лідерів думок" різко розкритикували за святкування в такий день. ~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Підписатись на Знаєм24 ~ ...

Брифінг 29.11.2021 Павло Бакунець

Брифінг 29.11.2021 Павло Бакунець

Брифінг народного депутата України Павла Бакунця Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж:

Реакція штабу ООС на відео Бутусова - На цю хвилину.

Реакція штабу ООС на відео Бутусова - На цю хвилину.

~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Підписатись на Знаєм24 ~ 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram – #24Канал

Яким буде завершення пленарного року в Парламенті?

Яким буде завершення пленарного року в Парламенті?

Програма Парламент Сьогодні 29.11.2021 Гості студії: Валерій Гончарук, політичний експерт Олександра Решмеділова, аналітик Фонду громадської дипломатії 0:00 - Початок 2:43 - Пресмарафон Президента. Основні питання 14:22 - Щорічне Послання Президен...

Погоджувальна рада 29.11.2021

Погоджувальна рада 29.11.2021

Засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп) Верховної Ради України Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж: #ТелеканалРада #Погоджу...

Брифінг 29.11.2021 Ярослав Железняк

Брифінг 29.11.2021 Ярослав Железняк

Брифінг народного депутата України Ярослава Железняка Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж:

1