Запорізький титано-магнієвий комбінат повернули у держвласність.

4 серпня 2021 року Господарський суд Запорізької області за позовом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури в інтересах держави в особі Фонду як позивача прийняв рішення про повернення 49% ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат", які належали компанії "Толексіс Трейдінг Лімітед" (група компаній DF Group), до сфери управління Фонду державного майна України.

Таким чином, відновлено державну власність над цілісним майновим комплексом підприємства, повідомляє Фонд державного майна України.

Встановлено, що компанія "Толексіс Трейдінг Лімітед" після отримання у 2013 р. частки новоствореного ТОВ "ЗТМК" не виконала взятих на себе зобов’язань щодо забезпечення $110 млн інвестицій в модернізацію підприємства впродовж 2013 - 1 кв. 2015 років.

Водночас доведено, що підприємство було передано в управління наближеного до інвестора менеджменту, незважаючи на те, що частка держави в ТОВ "ЗТМК" становила 51%. Призначеним менеджментом було розтрачено залучені $110 млн на погашення раніше створених заборгованостей ДП "ЗТМК" за енергоносії перед кредиторами, пов’язаними з Group DF. Пізніше кошти були виведені на рахунки офшорних фірм. Натомість на модернізацію підприємства було спрямовано лише 20 млн грн.

"Рішення суду доводить - ніхто не може наживатися коштом держави та народу України. Повернення "ЗТМК" у державну власність забезпечить подальший розвиток та відновлення виробництва, яке розпочалося у 2020 році. У червні минулого року на підприємстві було призначено новий менеджмент, тоді ми відновили контроль держави над комбінатом та розпочали реалізацію програми фінансового оздоровлення та модернізації. Вже скоро "ЗТМК" поверне собі статус перлини української металургії", - прокоментував голова ФДМУ Дмитро Сенниченко.

Спільні дії ФДМУ та нового керівництва ТОВ "ЗТМК" вже дозволили ліквідувати корупційні схеми, домогтися розблокування рахунків підприємства, укладання прямих контрактів на постачання електроенергії з державними генеруючими компаніями, а також реструктуризації частини наявних боргів.

За рахунок власних коштів підприємства забезпечуються інвестиції у розмірі 120 млн грн у модернізацію основних фондів. Завершення спорудження нового обладнання дозволить збільшити обсяги виробництва вдвічі до кінця 2021 року при додатковому зниженні собівартості продукції на 15-20%.

"Справедливість та інтереси держави завжди стоять вище будь-яких приватних цілей і ніхто не може безкарно перетворювати держпідприємства на власні корупційні годівнички. Фонд продовжить системно боротися за права держави та наводили лад на державних підприємствах. Повернення ЗТМК до 100-відсоткової власності держави важливий крок до економічного зростання, оскільки в перспективі ми зможемо залучити чесного інвестора: який буде дійсно розвивати підприємство, а не знищувати його", - підкреслив Дмитро Сенниченко.

Автор: Іван Бойко

УНІАН

«УНІАН» - читайте ТОП-новини політики в Україні та світі, найостанніші політичні новини від інформаційного агентства УНІАН.

https://unian.ua/

Новини по темі
Стартує Мангеттенський фестиваль короткометражних фільмів 2021.

Стартує Мангеттенський фестиваль короткометражних фільмів 2021.

23 вересня розпочинається Мангеттенський фестиваль короткометражних фільмів. До програми найбільшого інтерактивного кінофестивалю ввійшло десять стрічок. Українці вже в п’ятнадцятий раз приєднаються до глядачів у всьому світі та візьмуть участь у ...

УНІАН

«Марш Рівності» -2021 в Києві. Невелика провокація і багато поліції: як все відбувалося

«Марш Рівності» -2021 в Києві. Невелика провокація і багато поліції: як все відбувалося

Вимагали рівноправності і посилення відповідальності за утиски сексменшин. "Марш рівності" у Києві зібрав до 7 тисяч учасників. Цю кількість повідомили організатори. Паралельно свою акцію провели й противники Маршу. Їх розділяли більше двох тисяч ...

8

Реформа Зеленського тримає в страху суддівську мафію, Правосуддя по.

Реформа Зеленського тримає в страху суддівську мафію, Правосуддя по.

Рада суддів України спробувала заблокувати судову реформу. Вона не призначила своїх представників до Етичної ради та почала відверто шантажувати владу. Читати на сайті:

2 12

Кращі за Стенфорд і Кембридж: українські студенти-фізики вибороли бронзу на Міжнародній олімпіаді.

Кращі за Стенфорд і Кембридж: українські студенти-фізики вибороли бронзу на Міжнародній олімпіаді.

Обійшли за результатами американську Лігу Плюща, Стенфорд, Кембридж та чимало інших. П'ятеро українських студентів-фізиків вибороли бронзу на міжнародній олімпіаді з теоретичної фізики. За одну добу вони розв'язали шість надскладних задач. З юними...

4 16

Колекція з 60 000 вінтажних коробок. Історія жительки Бельгії про незвичайне хобі

Колекція з 60 000 вінтажних коробок. Історія жительки Бельгії про незвичайне хобі

60 тисяч бляшанок має у колекції жителька Бельгії. Це коробки з-під солодощів, кави, а також різних неїстівних продуктів. Жінці-колекціонерці - 80 років. І вона - рекордсменка книги Гіннеса. Де зберігається унікальна колекція і чи збільшуватиметьс...

3 1

Можуть позаздрити найкращі музеї світу. Виставка унікальних скіфських скарбів на Запоріжжі

Можуть позаздрити найкращі музеї світу. Виставка унікальних скіфських скарбів на Запоріжжі

Скіфський меч – акінак у золотому окладі, а ще прикраси та предмети побуту. У краєзнавчому музеї Кам’янки-Дніпровської на Запоріжжі відкрили унікальну експозицію. Усі речі представлені на виставці належали племенам, які заселяли південь України по...

7 2

Топ сексуальних політиків, янголятко Аваков, ТікТокер Поплавський - Антон Сененко – гість Легко-шоу.

Топ сексуальних політиків, янголятко Аваков, ТікТокер Поплавський - Антон Сененко – гість Легко-шоу.

Друзі та подруги, вітаємо вас на восьмому випуску “Легко-шоу”! Сьогодні легко й весело говоримо про те, як Арсен Аваков розважається в Інстаграмі, чи розрізняє Михайло Поплавський факультет і факультатив та навіщо йому ТікТок, а ще – про вкрай ори...

2 47