Mind.ua

«Mind.ua» - читайте актуальні новини економіки на сайті Mind.ua. Головні новини фінансів за сьогодні. Останні новини бізнесу. Свіжі новини валютного ринку. Новини стартапів та бізнес ідеї

https://mind.ua/

Коди перемагають: чому новачки в IT обирають інжиніринг, а не менеджмент.

Ще рік тому українське IT нараховувало до 300 000 осіб та щорічно потребувало близько 30 000 нових спеціалістів. Через великий попит та нестачу кваліфікованих кадрів індустрія потребувала як студентів профільних ВНЗ, так і світчерів – людей з інших професій без фахової освіти. Так у студентів з’явилася можливість отримати реальний досвід роботи та швидко увійти в галузь, а світчерам – отримати нову професію. У других є сильна мотивація до перенавчання, а попередній досвід допомагає розвиватися саме в ІТ.

Згідно дослідження, проведеного GlobalLogic, останніми роками спеціалісти без досвіду частіше обирають інжиніринг як напрям розвитку в IT, а не менеджмент. Чому так відбувається та яке оптимальне співвідношення попиту на цю спеціальність розповів Mind Technology Director, GlobalLogic Орхан Гасімов .

Інжиніринг і його корисні можливості

Більший попит завжди прослідковувався саме в інженерних спеціальностях.

Компанії створюють продукти та для цього їм потрібні розробники, тестувальники, бізнес-аналітики й всі хто дотичний до розробки. Наразі ринок пропонує більше відкритих вакансій саме в цьому напрямку, тому у новачків більше шансів знайти відповідну роботу.

Загалом технічні спеціальності це ще й досить багато бенефітів, які відіграють важливу роль при виборі майбутньої спеціалізації:

  • Кадровий голод. З кожним роком попит на інженерів зростає, адже з'являється дедалі більше цікавих ідей, цифрових продуктів/рішень, з’являється більше команд/компаній, які шукають нових спеціалістів.
  • Внесок у майбутнє. В інжинірингу є можливість застосувати свої професійні та аматорські (наприклад, хобі) навички у створенні продуктів, що змінюють сьогодення і майбутнє людства.
  • Гнучкий графік роботи. IT-фахівці можуть підлаштувати робочий час під особисті потреби та працювати навіть вночі, якщо саме в цей час вони відчувають необхідну бадьорість. В інжинірингу важливий результат і виконане завдання, а не конкретний час дня, коли людина доступна на роботі. Звісно, інколи є потреба у спільних зумах, але це легко можна додати у графік.
  • Стабільний хороший дохід. У великих ІТ компаніях після закінчення одного проєкту, спеціаліст не залишається без компенсації, а отримує можливість шукати наступні проєкти в рамках компанії.
  • Можливість працювати віддалено. Тут наше ковідне минуле сформувало у всіх новий скіл. Українське ІТ повністю перейшло на дистанційну роботу і показало свою ефективність. Робота з кафе, з дому, або посеред Гімалайського хребта нікого не здивує в наш час. Такий формат – це економія неоціненного часу.
  • Постійний розвиток. ІТ сфера дозволяє розвиватися як в особистісному, так і в кар'єрному плані. Широкий вибір технологій дає змогу вибрати, з чим працювати (backend, frontend, data science, хмарні середовища, ML/AI, Blockchain тощо). Проєкти в різних бізнес-доменах дають змогу обрати цікаву для себе сферу (медіа, медицина, телекомунікації, авто, фінтех тощо). До того ж є можливість підвищення кваліфікації коштом компанії завдяки технічним тренінгам.

Менеджмент формує та підтримує процеси для команд розробників

Менеджери також відіграють дуже важливу роль, без якої не вийде загальної картинки. Саме менеджер будує та підтримує процеси для команд розробки. Менеджерська посада вимагає досвіду в домені, а також він повинен розбиратися в розробці ІТ рішень й продуктів для ефективної оцінки роботи. Він аналізує наскільки коректну інформацію надають команди. Стартує все з початкового спілкування з клієнтом, естімейту і формуванні правильного напрямку роботи команди. Результат має відповідати очікуванням замовника.

Не варто протиставляти ці два напрямки, бо цінність інженерів пропорційна цінності менеджерів. Без інженерів не було б розроблено продуктів, які оточують нас цілодобово (ПЗ, інтернет-сайти, сучасне цифрове обладнання тощо).

Чим більше буде кваліфікованих інженерів, тим більше з'явиться сучасних інноваційних рішень/продуктів. Цінність менеджменту полягає в тому, що для створення великих і складних систем хтось повинен керувати процесам. Менеджер це стратег, який спрямовує команду в потрібне русло, фокусуючись на бізнес-цілях та дотримуючись певної тактики.

Сила світчерів та додаткова експертність

Світчерів також більше цікавить інжиніринг, ніж менеджмент. Згідно із дослідженням GlobalLogic: тестування обрали для себе 41,3% світчерів, розробку – 35,7%, а менеджмент обрали лише 17%. Це і не дивно, адже багато хто може поєднати експертизу набуту раніше у новій спеціальності.

Колишні фахівці з банківської галузі або медичної можуть досить легко стати консультантами або аналітиками в ІТ-сфері. А з часом й повністю перекваліфікуватися в ІТ спеціалістів. Наприклад, професія звукорежисера – хороше підґрунтя для кар’єри в тестуванні ПЗ для роботи зі звуком. Згодом такий фахівець зможе дійти до тестування й інших продуктів.

Важливо, щоб людина розбиралася у сфері застосування своїх знань. В цьому випадку мова йде про ІТ сферу. Підприємець із досвідом у потрібному домені може зайнятися продуктовим менеджментом, але якщо в нього немає досвіду в розробці ІТ-продуктів, найімовірніше, потрібно буде ще повчиться й зібрати необхідний досвід.

Звісно, це може зайняти певний час – місяці-роки. Світчерам буде легше впоратися, виходячи з наявних знань, оскільки вже є загальна база. Залишиться довчити специфіку сфери/продукту з точки зору ІТ.

Попит на українських айтішників зростатиме

Найголовніше чого можна очікувати від популярності інжинірингу – розвитку ІТ в Україні. Ми завжди були великим постачальником ІТ послуг на глобальному ринку. Тенденція того, що більше людей обирають професію інженера, показує себе позитивно як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі. Попри війну, іноземні замовники довіряють розробку своїх продуктів українським IT-фахівцям, які навіть під обстрілами встигають писати код.

Наші ІТ-спеціалісти довели, що вміють працювати навіть за таких жорстких умов, які можна порівняти з серіалом, де люди кожен день намагаються вижити. Наші іноземні партнери розуміють, що ІТ фахівці, які примудрилися працювати ефективно в поточних умовах, будуть більш продуктивні в мирний час.

Одночасно з цим, у нас з’являється більше можливостей і мотивації почати створювати більше власних продуктів, щоб надалі використовувати їх на користь держави та експортувати за кордон.

З великою ймовірністю можна припустити, що після закінчення війни інтерес замовників тільки зросте, і буде більшим, ніж було до війни.

Також можна сміливо припустити, що частина компаній, які відмовилися від ІТ спеціалістів у санкціонованих країнах, звернуть свою увагу на українських фахівців. Однак, найціннішими на ринку праці завжди будуть досвідчені інженери. Скориставшись часом, зараз можна інвестувати за можливості у своє навчання і приготуватися до моменту вибуху на ринку.

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Selecting colors for a website is an important part of the web design development process. Colors can influence a site user’s perception, mood, and...
Останні новини
Обстріли Сумщини: росіяни гатили по 6 громадах

Обстріли Сумщини: росіяни гатили по 6 громадах

Протягом 25 березня російські окупанти здійснили обстріли 6 громад Сумської області. Джерело: Сумська обласна військова адміністрація у Facebook Деталі: По Зноб-Новгородській громаді росіяни гатили з мінометів, було 10 "прильотів".

Українська правда

На Хмельниччині багатодітні родини із числа переселенців отримали електрогенератори.

На Хмельниччині багатодітні родини із числа переселенців отримали електрогенератори.

Електрогенератори багатодітним родинам із числа переселенців передали у Хмельницькій області. Про це з посиланням на заступника ОВА Володимира Юр’єва, передає ХМ-ІНСАЙД. Регіон прихистив чимало багатодітних сімей. Вони потребують всебічної п...

Патріот Донбасу

Си воспользовался СЛАБОСТЬЮ ПУТИНА! / ЗЕЛЕНСКИЙ перевел стрелки?  - ПИОНТКОВСКИЙ.

Си воспользовался СЛАБОСТЬЮ ПУТИНА! / ЗЕЛЕНСКИЙ перевел стрелки? - ПИОНТКОВСКИЙ.

Во время стрима Андрей Пионтковский @Andrei_Piontkovsky прокомментировал визит Си Цзиньпина в Москву и то, как лидер Китая воспользовался слабостью Путина. Детали: Не пропусти найоперативніші новини України та світу на Telegram: #новости #войнавук...

Чому СІ не телефонує ЗЕЛЕНСЬКОМУ? / Китай нападе на ТАЙВАНЬ?.

Чому СІ не телефонує ЗЕЛЕНСЬКОМУ? / Китай нападе на ТАЙВАНЬ?.

Лідер Китаю Сі Цзіньпін відмовився від розмови з президентом США Джо Байденом. Говорити із президентом Володимиром Зеленським він також не хоче. Пекін не виявив зацікавленості в організації телефонної розмови, хоча Байден ще 5 тижнів тому заявив п...

ФЕЙГИН: Реванш КИТАЯ / Путин СМИРИЛСЯ? / Ядерный шантаж @FeyginLive.

ФЕЙГИН: Реванш КИТАЯ / Путин СМИРИЛСЯ? / Ядерный шантаж @FeyginLive.

Во время стрима Марк Фейгин @FeyginLiveобсудил: – визит Си Цзиньпина в Россию; – поглощение Китаем РФ; – ядерный шантаж России; – окружение Путина в Кремле. Детали: Не пропусти найоперативніші новини України та світу на Telegram: #новости #войнаву...

Ядерное оружие в Беларуси! – ФЕЙГИН оценил уровень БЕЗУМСТВА @FeyginLive.

Ядерное оружие в Беларуси! – ФЕЙГИН оценил уровень БЕЗУМСТВА @FeyginLive.

Владимир Путин планирует разместить на территории Беларуси ядерное оружие. Российский правозащитник Марк Фейгин во время стрима на ютубе 24 канала прокомментировал возможность Запада поставить ядерное оружие странам НАТО. Читайте больше на сайте -...

У врага ПРОВАЛ в Запорожье и Харькове / Из Новой Каховки уже бегут? / СВИТАН.

У врага ПРОВАЛ в Запорожье и Харькове / Из Новой Каховки уже бегут? / СВИТАН.

Виграй подорож до 5* готелю у Буковелі: Во время стрима на 24 Канале полковник ВСУ в запасе и военный эксперт Роман Свитан прокомментировал выход армии Путина из Новой Каховки. Он также рассказал, почему враг начал переходить в глухую оборону на Х...

СИМОНЬЯН хоче ВЛУПИТИ ЯДЕРКОЮ по ПУТІНУ / Підступний БЛЕФ Кремля / ВАЛЕРІЙ КУР.

СИМОНЬЯН хоче ВЛУПИТИ ЯДЕРКОЮ по ПУТІНУ / Підступний БЛЕФ Кремля / ВАЛЕРІЙ КУР.

Путін постійно лякає світ ядерною зброєю та маніпулює ядерною безпекою. Колишній керівник управління кримінальної розвідки, співзасновник підрозділу з організованою злочинністю в Україні Валерій Кур на стрімі 24 каналу розповів, що ні якою червоно...