Рада планує посилити відповідальність за порушення габаритно-вагового контролю.

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №3743 “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю”.

Відповідне рішення підтримали 270 народних депутатів.

Що пропонують:

  • внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення;
  • законодавчо закріпити можливість фіксації порушень, пов’язаних з відсутністю документів (дозволів) щодо узгодження умов та режимів перевезення в разі перевищення вагових або габаритних обмежень чи документу про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, в автоматичному режимі, та повноваження центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті щодо стягнення у судовому порядку плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, під час здійснення габаритно-вагового контролю;
  • запровадити відповідальність за відмову від габаритно-вагового контролю, яка передбачає, зокрема накладення штрафу у розмірі трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 тис. грн) та за порушення, допущені при заповненні вантажовідправником товаро-транспортної накладної або інших передбачених законодавством документів на вантаж.

Зокрема, запроваджується адміністративна відповідальність за правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксовані за допомогою засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, в тому числі зафіксовані в автоматичному режимі.

Змінами до Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачається встановлення відповідальності за невиконання водіями транспортних засобів, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та/або вантажів вимог уповноважених посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті та його територіальних органів, про зупинку транспортного засобу.

Довідка Finance.ua:

  • Раніше Кабмін схвалив розпорядження, що передбачає запровадження цілодобового вагового контролю транспортних засобів з метою запобігання руйнуванню дорожнього покриття.
  • В Україні менше ніж за рік збираються встановити понад 50 комплексів автоматичного габаритно-вагового контролю транспортних засобів.
Новини по темі

У Раді скасовують депутатські засідання через коронавірус.

У восьми народних депутатів Верховної Ради України за день виявили коронавірус.Тому на нараді голів фракцій вирішили скасувати пленарні засідання в четвер і п'ятницю, про це повідомив народний депутат фракції "Голос" Ярослав Железняк."У Раді за де...

Кулеба: Україна послідовно підтримує територіальну цілісність Азербайджану.

У зв’язку з відновленням бойових дій Кулеба доручив посольствам в Азербайджані та Вірменії надавати максимальне сприяння українцям, які перебувають у цих країнах.

1

Україна підтримала Азербайджан у війні за Карабах

Глава МЗС Кулеба розмовляв з цього приводу зі своїм азербайджанськи колегою

Рада скасувала пленарні засідання в четвер і п'ятницю через спалах COVID-19 серед депутатів.

Народні депутати України підтримали заміну пленарних засідань Верховної Ради в четвер і п'ятницю, 1-2 жовтня, на роботу в комітетах через зростання захворюваності на коронавірусну інфекцію COVID-19 серед депутатів і в Апараті парламенту.

У Раді за кілька днів близько 10 випадків коронавірусу, депутати хочуть допрацювати тиждень в комітетах.

Разумков нагадав, що зараз засідання комітетів можна проводити онлайн.

1

Кабмін не планує обмежувати іноземцям в'їзд в Україну.

Кабінет міністрів не планує обмежувати іноземцям в'їзд в Україну. В уряді назвали попередню заборону форсмажорним рішенням.

1

Для українців відкриті 52 країни, за місяць додалися Йорданія, Колумбія, Нігерія та Гана.

Станом на 30 вересня українці можуть відвідати 52 країни.

1

Нехтувати опитуваннями собі дорожче. 2019 рік це показав, – політолог

Що може вплинути на електоральні результати?

2

Фонд гарантування почав виплату коштів вкладникам «Аркади» : як отримати гроші.

З 29 вересня 2020 року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб почав здійснювати відшкодування коштів вкладникам банку «Аркада».

1

Побили Шуфрича

6 років тому, 30 вересня 2014 року, в Одесі побили народного депутата від Партії регіонів Нестора Шуфрича."Регіонала" побили кілька десятків активістів на сходах під будівлею облдержадміністрації.Шуфрич збирався провести пресконференцію в одному з...

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie