Зеленський - Байдену: Потрібен логістичний план вступу України до НАТО.

Президент України Володимир Зеленський під час телефонної розмови з президентом США Джо Байденом 7 червня порушив питання необхідності реального покрокового плану для приєднання України до НАТО, який має бути прив'язаний до чітких календарних дат. Про підсумки розмови двох лідерів повідомив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак, інформує у вівторок, 8 червня, пресслужба президента України.

За словами Єрмака, Зеленським під час розмови з Байденом було відзначено, що "потрібен саме логістичний план вступу України до Альянсу у близькому майбутньому", адже НАТО для України є "способом максимального захисту".

Обговорили Донбас, "Північний потік-2" і Кримську платформу

Ситуація на Донбасі обговорювалася двома лідерами дуже детально, стверджує Єрмак. За його словами, Володимир Зеленський "поінформував про реальну кількість російських військ, сконцентрованих біля наших кордонів, і тих, що були передислоковані в місця їхнього постійного розташування".

Читайте також: НАТО обіцяє Києву й надалі політику "відкритих дверей"

Також зазначається, що значна частина розмови була присвячена питанню трансформації України "у прозору та конкурентну систему".

Напередодні у пресслужбі президента України за підсумками розмови повідомляли, що Байден запевнив Зеленського в тому, що позиція України обов'язково буде врахована під час обговорення стратегічних питань у НАТО, а також запланованих заходів найвищого рівня.

Торкнулися Байден та Зеленський й питання будівництва газопроводу "Північний потік-2". Президент США наголосив, що він є противником реалізації цього проєкту, а Зеленський акцентував увагу Байдена на тому, що "Північний потік-2" є не економічним проєктом, а "створює серйозну загрозу та є безпековим викликом і має розглядатися через призму гарантій безпеки для України".

Читайте також: Що дасть Україні план дій щодо членства в НАТО

Також в Офісі президента України повідомили, що Джо Байден підтримав ініціативу Зеленського щодо створення Кримської платформи. Він запевнив, що США будуть представлені на саміті ініціативи на високому політичному рівні.

Підтримка реформ та боротьби з корупцією

Речниця Білого дому Джен Псакі за підсумками розмови, зокрема, повідомила, що Байден та Зеленський обговорили стратегічне партнерство між двома країнами "на підтримку плану президента Зеленського боротися проти корупції та реалізувати порядок денний реформ". Лідери також обговорили необхідність тісної співпраці у сфері енергетичної безпеки та боротьби з пандемією COVID-19.

Нагадаємо, під час розмови між Зеленським та Байденом 7 червня останній запросив свого українського колегу здійснити візит до Вашингтона влітку цього року.

Дивитись відео 04:32

Україна-НАТО: порада Столтенберга і "відкриті двері" Альянсу (31.10.2019)

Deutsche Welle

«Deutsche Welle» - новини й аналітика з Німеччини українською мовою. Найважливіші події в Німеччині, Україні, Європі та в світі.

https://www.dw.com/uk

Чи можна говорити про потеплішання стосунків між США та Росією?.

Чи можна говорити про потеплішання стосунків між США та Росією?.

Програма ПолітикаUA 18.06.2021 Гість студії Дмитро Васильєв, політичний консультант Тема: Підсумки тижня #ТелеканалРада #ПолітикаUA

Податкова амністія- це нахабне пограбування заробітчан та середнього бізнесу.

Податкова амністія- це нахабне пограбування заробітчан та середнього бізнесу.

Програма ПолітикаUA 18.06.2021 Гість студії Борис Кушнірук, економіст Тема: Економічна політика. Податкова амністія #ТелеканалРада #ПолітикаUA

LIVE - Брифінг РНБО за результатами засідання від 18 червня 2021 (час орієнтовний).

LIVE - Брифінг РНБО за результатами засідання від 18 червня 2021 (час орієнтовний).

24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram –

Перехресний допит Василя Вірастюка, народного депутата від партії  «Слуга народу».

Перехресний допит Василя Вірастюка, народного депутата від партії «Слуга народу».

24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram –

Масштабного підвищення ціни на газ немає, – Кухта

Масштабного підвищення ціни на газ немає, – Кухта

Місячний тариф на газ збільшили – він на 50% перевищує річний. Однак більшості українців не варто за це хвилюватись. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram –

Ощадбанк найближчим часом може бути частково приватизований.

Ощадбанк найближчим часом може бути частково приватизований.

Програма ПолітикаUA 18.06.2021 Гості студії Богдан Кицак, народний депутат України Михайло Цимбалюк, народний депутат України Тема: Підсумки тижня #ТелеканалРада #ПолітикаUA