Оборот вагонів УЗ збільшився, клієнти б'ють на сполох – ЗМІ.

Оборот вагонів УЗ знову збільшився, через що вантажовідправники не можуть вчасно доставити вантажі. Компанії необхідна реформа й інвестиції в модернізацію інфраструктури, інакше незабаром оборот вагонів стане ще більшим.

Про це йдеться в аналітичному матеріалі "Зупинка без вимоги: Що відбувається з оборотом вагонів на мережі "Укрзалізниці" на сайті ЦТС.

За інформацією видання, незважаючи на прихід нового керівництва, в останні місяці оборот вантажних вагонів на залізниці знову виріс, що викликало масові скарги вантажовідправників.

"Минулого року бізнес із подивом відзначав, що вагони стали їхати швидше. Так, якщо в 2019 оборот вагона становив 8 діб, то в 2020 році ця цифра зменшилася до 7 діб. Але, за даними ЦТС, починаючи з травня 2021 року обіг вагонів почав зростати. І вже на кінець серпня становив 8,1 доби. Оборот зерновозів, за інформацією самої "Укрзалізниці", сьогодні вже становить 10,5-11 діб", – відзначають у ЦТС.

За їхніми прогнозами, вже восени ситуація на залізниці стане критичною, адже попит на вагони різко зросте у зв'язку зі збором врожаю зернових і їх експортом, а також опалювальним сезоном, що наближається, і піком перевезень вугілля. Причини цього, як і раніше, незмінні – дефіцит локомотивної тяги і поганий стан залізничної інфраструктури, в ремонт якої не інвестують десятиліттями.

Так, за словами начальника відділу управління залізничним транспортом групи "Ковальська" Андрія Асаулюка, проблему нестачі тяги може вирішити тільки УЗ – для цього потрібно відремонтувати несправні локомотиви й укомплектувати штат машиністів поїздів і їхніх помічників. Водночас деякі учасники ринку відзначають: проєкт зі впровадженням приватної тяги, який ніяк не почнеться вже другий рік, також міг би допомогти в поточній ситуації.

Що ж стосується стану інфраструктури, то він уже не тільки причина істотного зниження швидкості руху на залізниці, а й загроза безпеці руху, що вже призводить до зростання кількості аварій.

"На сьогодні прострочені капремонти і реконструкція на 9800 км шляхів, при тому, що загальна експлуатаційна довжина головних шляхів мережі становить 22 тис. км (з урахуванням АР Крим і тимчасово окупованих територій на Донбасі. Без них показник становить 19,8 тис. км – ЦТС). Тобто в критичному стані перебуває практично половина всієї залізничної інфраструктури", – наголошють у ЦТС, і наводять дані "Укртрансбезпеки": вони свідчать, що за перше півріччя 2020 року на мережі УЗ сталося 56 аварій, а в 2021 році ця цифра збільшилася до 80 випадків.

Раніше член Тимчасової слідчої комісії ВР із перевірки стану "Укрзалізниці" Костянтин Бондарєв повідомив, що згідно з висновками ТСК, через тотальну корупцію і неефективний менеджмент "Укрзалізниця" втрачає щороку понад 10 млрд грн.

Зі свого боку генеральний директор Федерації роботодавців транспорту України Володимир Гусак заявив, що мільярди прибутку "Укрзалізниці" від вантажних перевезень не направляються на розвиток компанії, а витрачаються на утримання непрофільних активів і розкрадаються.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
Регіони бунтують: тягар комуналки на місцевій владі / Чи є гроші на субсидії - ВЕЛИКА ПОЛІТИКА.

Регіони бунтують: тягар комуналки на місцевій владі / Чи є гроші на субсидії - ВЕЛИКА ПОЛІТИКА.

- Регіони бунтують. Навіщо Кабмін переклав увесь тягар комуналки на місцеву владу? - Субсидії будуть, але не усім. Чи вистачить в бюджеті грошей на допомогу українцям? Про це і не тільки в середу о 20:20 у "Великій Політиці" на 5-му каналі. Гостям...

Поки ВРП блокувала судову реформу, Вовк встиг довести свою доброчесність, Честь і НЕчесть.

Поки ВРП блокувала судову реформу, Вовк встиг довести свою доброчесність, Честь і НЕчесть.

Більшість антигероїв передачі "Честь і НЕчесть" мали б давно звільнити, та через лояльність Вищої ради правосуддя, вони залишаються на своїх посадах. Розірвати коло кругової поруки мала б Етична рада. Читати на сайті:

ПОЛІТКЛУБ Віталія Портникова - 01.10.2021

ПОЛІТКЛУБ Віталія Портникова - 01.10.2021

Ведучий: Віталій Портников Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️

ПІДСУМКИ ТИЖНЯ з Анною Мірошниченко - 03.10.2021

ПІДСУМКИ ТИЖНЯ з Анною Мірошниченко - 03.10.2021

Ведуча: Анна Мірошниченко Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️

ПРЯМИМ ТЕКСТОМ з Юрієм Луценком - 30.09.2021

ПРЯМИМ ТЕКСТОМ з Юрієм Луценком - 30.09.2021

Ведучий: Юрій Луценко Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️

ДІЙОВІ ОСОБИ - 28.09.2021

ДІЙОВІ ОСОБИ - 28.09.2021

Ведуча: Лариса Губіна Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️