Як українцям живеться та працюється у Польщі

Близько 2 мільйонів українців приїхали за останні кілька років до Польщі працювати, навчатися, жити на довшу чи коротшу перспективу

На сходах перед воротами маленького парку на тихій вулиці Козя у Варшаві в погодні дні люблять відпочивати працівники ресторанів, вітрини яких і майданчики зі столиками виходять на паралельну, переповнену туристами, вулицю Краківське передмістя, що є однією з найпрестижніших вулиць польської столиці.

Кілька з тих ресторанів — вареничні, або як їх називають польською, пирогарні. І багато з тих вареників/пирогів зліплені або подані українськими руками.

«Нам тут добре. Працювати краще ніж в Україні», — охоче запевнила мене одна з українських офіціанток, яка разом з подругою (теж з України) в обідню перерву сиділа на східцях перед парком і їла вареники.

Оплата очевидно вигідна. До України недалеко. Мовний бар'єр мінімальний, в чому я переконався, слухаючи мимоволі в одній з варшавських крамниць, як працівниця скаржилася на щось польськомовній колезі своєю приправленою суржиком українською.

«Нам тут добре. Працювати краще ніж в Україні»

В той же вечір — ще одна ненавмисно підслухана українська розмова на заповненій німецькими туристами вулиці: на лавочці два молоді хлопці обговорювали роботу, якою, здається, один з них був не дуже задоволений.

Близько 2 мільйонів українців приїхали за останні кілька років до Польщі працювати, навчатися, жити на довшу чи коротшу перспективу.

Польщу наплив українських заробітчан також влаштовує, принаймні зараз, коли польська економіка зростає темпами, яким заздрять не в одній іншій країні Європи.

Згідно з урядовою статистикою минулого року саме українці отримали понад 80% офіційних віз з дозволами на працю в Польщі.

«Українським заробітчанам у Польщі часто легше, ніж польським в Англії», — каже мені Даніел Шеліґовскі, аналітик українських питань з дослідницького центру Польського інституту міжнародних справ. Даніел вважає, що українцям легше приживатися у польському суспільстві завдяки схожості культур.

Він навіть каже, що історія досліджень про ставлення поляків до представників інших національностей показує, що за останні десятиріччя ставлення до українців покращувалося.

Є звичайно випадки непорозумінь, чи навіть расистських нападів на українців, але Даніел Шеліґовскі вважає, що це винятки, які лише підкреслюють загалом позитивний стан справ.

Серйозним випробуванням для українців у Польщі напевне буде час, коли економічний цикл перейде від зростання до застою, або й рецесії і кількість робочі місць зменшиться.

Тим часом в Україні щораз гучніше чути, що українська економіка вже почала відчувати брак робочих рук.

Але зарплати та умови життя в Україні ще не можуть змагатися з польськими, і українські дівчата з варшавських вареничних ще вважають, що у Польщі їм краще. Поки що.

Колонка опублікована в блогах на сайті Української служби Голосу Америки. Думки, висловлені в рубриці «Моя Америка», передають погляди самих авторів і не відображають позицію Голосу Америки

Опубліковано з дозволу автора та видання

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения НВ

Більше блогів тут

Новини по темі

Легендарний квест — ще одне яблуко в кошику

Свіженький гравець на полі - серіал з життя розробників відеоігор

1

Українці проти коронавірусу. Що заважало зробити все нормально?

Кілька місяців вся світова преса роздуває істерику через коронавірус

1

Українці проти коронавірусу. Що заважало зробити все нормально?

Кілька місяців вся світова преса роздуває істерику через коронавирус

1

Путіна «розкусили» в Мюнхені

Російський президент прагне зберегти за собою позицію абсолютної сили та нульової відповідальності за «тимчасові складнощі», але його влада підривається

1

Ким ми насправді можемо бути

Вранці мені надіслали це фото. На ньому я стою на площі Конституції, в руках тримаю каску і розглядаю її. Важкі спогади

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie