Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Медична допомога українцям у Словаччині: на що можуть розраховувати переселенці.

Більшість медичних послуг можна отримати безкоштовно, але є нюанси.

Станом на 21 червня 2022 року через російську військову агресію у Словаччину виїхало 525,6 тисяч громадян. Влада країни надала українцям доступ до найнеобхіднішого. В першу чергу – до медичної допомоги.

Читайте також: Словаччина готова обговорювати надання Україні винищувачів МіГ-29

Тимчасово переміщені українці в Словаччині мають право на безкоштовну медичну допомогу, повідомляє Міністерство охорони здоров'я України. Але перелік доступних безоплатних послуг залежить від статусу особи, яка на них претендує.
 • Ті, хто не отримав статус тимчасового захисту, мають право тільки на безоплатну невідкладну та базову медичну допомогу, яка надається лікарнями, що мають договір із Загальною медичною страховою компанією (Všeobecná zdravotná poisťovňa). Також такі особи можуть отримати рецепт на ліки, але їх вартість не відшкодовується.
 • Ті, хто вже подав заяву на тимчасовий захист, проте ще не отримав його, мають право на невідкладну та необхідну медичну допомогу, а також медичну допомогу, яку лікар рекомендує під час огляду. Невідкладну допомогу надають екстрені амбулаторні служби та приймальні центральних лікарень. Контакти закладів можна переглянути на відповідному сайті.
 • Ті, хто отримав тимчасовий захист в Словаччині, мають право на необхідну медичну допомогу . Вона включає весь обсяг допомоги, який визначає лікар, безкоштовні медикаменти, медичні вироби та дієтичне харчування.

Особливості медичної допомоги українцям у Словаччині

Українці зі статусом тимчасового захисту в Словаччині можуть отримати безоплатно необхідне медичне обслуговування в обсязі, який визначається страховою VSZP. Інформація щодо такої допомоги українцям розміщена на сайті компанії.

Це не тільки невідкладна допомога, консультації з лікарем загальної практики, включаючи профілактичні заходи та вакцинацію, і медична допомога, яку рекомендує лікар під час огляду. А також комплексне обстеження: збір анамнезу, огляд, встановлення медичної документації, діагностичний висновок, складання плану лікування, направлення хворого на інші лабораторні, інструментальні або професійні обстеження, інструкція для пацієнта тощо.

Також безкоштовною є допомога, що повʼязана з лікуванням хронічних захворювань (таких як діаліз, оксигенотерапія, хіміотерапія, специфічне лікування астми, ехокардіографія у разі хронічних аутоімунних захворювань), якщо ненадання допомоги може призвести до погіршення стану людини і якщо такий від допомоги безоплатний для громадян Словаччини. Відшкодовується аборт за медичними показниками.

Планова операція не вважається невідкладною та не відшкодовується. Також страхування не покриває вакцинацію проти ротавірусних інфекцій і кліщів.

Повний перелік безоплатних медичних послуг для українців, які отримали статус тимчасово переміщених осіб на території Словаччини:

 • невідкладна медична допомога в державних лікарнях;
 • консультації лікаря загальної практики – для дорослих, дітей та підлітків, а також гінеколога, стоматолога та деяких інших спеціалістів у разі потреби – для дорослих;
 • профілактика захворювань та щеплення відповідно до словацького календаря вакцинації, у тому числі – продовження щеплень, зроблених в Україні;
 • огляд, збір анамнезу, складання плану лікування, направлення на лабораторні, інструментальні або професійні обстеження та інша допомога, яку рекомендує лікуючий лікар під час обстеження;
 • первинний медичний огляд для дітей, які йдуть до школи;
 • профілактичні огляди дитини до 18 місячного віку в рамках необхідної медичної допомоги;
 • медичне приладдя (голки, шприци чи бинти) у лікарні чи поліклініці, необхідні для надання медичних послуг;
 • невідкладна стоматологічна допомога від клінік, зазначених на ресурсах skzl та stomatolog.help
 • психологічна допомога за номером 0-800-193-193;
 • ліки за рецептами та непатентовані ліки для лікування хронічних захворювань, за умови, що ненадання медичної допомоги може призвести до погіршення здоров'я та подальшої шкоди здоров'ю;
 • допомога для людей з обмеженими можливостями від асоціації Plamienok;
 • допомога у разі хронічних захворювань, у тому числі діаліз, оксигенотерапія, хімієтерапія, специфічне лікування астми, ехокардіографія за хронічних аутоімунних захворювань.

Повний обсяг загального медичного страхування, доступний для громадян Словаччини, можуть отримати ті українці, які працевлаштувались у країні за трудовим договором або угодою. Для цього потрібно подати заяву до вибраної страхової компанії.

Корисні контакти для українців у Словаччині

Лінія охорони здоров’я для українців: +421-221-025-075

Všeobecná zdravotná poisťovňa (Загальна медична страхова компанія): 0-850-003-003

Для загальних питань (оператори говорять українською): +421-513-816-111 / +421-259-765-111

Швидка медична консультація українською мовою: +421-221-025-075, щодня з 7:00 до 19:00 (консультація безоплатна) або на сайті.

Допомога онкологічним хворим від громадського об’єднання «Лімфом».

Related video

Інфолінія для хворих на ВІЛ та туберкульоз: +421-907-923-122

Дивіться спецтему: Українські військові протягом доби відбили три ворожі штурми на Херсонщині Обстановка на півдні залишається напруженою, але контрольованою ЗСУ. У росіян серйозні проблеми з виробництвом ракет, в тому числі і «Калібрів» — військовий експерт Санкції не дають окупантам змоги виробляти смертоносні ракети. У ЗСУ розповіли деталі ударів по останньому мосту на Херсонщині В області не залишилося цілих мостів, якими ворог міг би перекидати техніку. Насмерть затоптали людину в черзі за пенсією: голова ОВА розповів про інцидент в окупованому Генічеську Трагедія сталась через хаос на місці масового скупчення людей, пенсіонери з’їхались з усього району. Сирський спростував інформацію про успіхи росіян на сході Командувач Сухопутних військ закликає не вірити російській пропаганді та підтримувати ЗСУ.

Підготував/ла : Аліса Ігітян
Кращі інструменти для створення інтерфейсу користувача, ці інструменти допоможуть вам зробити це швидше та ефективніше, позбавивши необхідності зно...
Останні новини
АРЕСТОВИЧ: В штабах РФ срач! Они ненавидят друг друга @Alexey Arestovych.

АРЕСТОВИЧ: В штабах РФ срач! Они ненавидят друг друга @Alexey Arestovych.

Минобороны России признало свое поражение в Лимане. По мнению Алексея Арестовича, таких случаев будет еще больше, поскольку в штабах на местах полный хаос и беспорядок. Читайте к теме:

3 16

Як росіянам згодують втрату Лиману? ДАВИДЮК @Микола Давидюк.

Як росіянам згодують втрату Лиману? ДАВИДЮК @Микола Давидюк.

Наш канал зі стрімами – Українські захисники підняли державний прапор у Лимані. Політолог Микола Давидюк під час стріму на ютубі 24 каналу припустив, як заговорять пропагандисти до росіян після поразки. Важливо:

Результати важливого ОПИТУВАННЯ про НАТО

Результати важливого ОПИТУВАННЯ про НАТО

Серед українців провели важливе опитування щодо потенційного вступу України до НАТО. Є певні цифри. Зверніть увагу на сайті:

1 27

Самый страшный кошмар 300922

Самый страшный кошмар 300922

Подпишитесь на Patreon Doctor Faust Doctor Faust2

За вступ України в НАТО вже 3/4 країн Альянсу, – ДАВИДЮК @Микола Давидюк.

За вступ України в НАТО вже 3/4 країн Альянсу, – ДАВИДЮК @Микола Давидюк.

Наш канал зі стрімами – Україна подала заявку на вступ до НАТО за пришвидшеною процедурою. Політолог Микола Давидюк під час стріму на ютубі 24 каналу розповів, скільки країн-членів можуть бути за вступ. Зауважте:

АРЕСТОВИЧ о поражении России в Лимане @Alexey Arestovych.

АРЕСТОВИЧ о поражении России в Лимане @Alexey Arestovych.

Алексей Арестович прокомментировал ситуацию на фронте, в частности, события в городе Лиман. Он заявил, что из-за путинской армии в России пошатнулась власть. Стоит прочтения на сайте:

1